Kontakt

Profix narzędzia ręczne i elektronarzędzia
ul. Dobra 3
05-152 Czosnów

[mapa]
tel.: +48 22 78 59 600
e-mail: profixtools@profix.com.pl

Profix narzędzia ręczne i elektronarzędzia

Firma zatrudnia 250 pracowników i jest jednym z największych dystrybutorów narzędzi i elektronarzędzi w Polsce. Odpowiada za cały proces zakupu towarów od producentów. Zarządza i organizuje sieć handlową, produkuje pod markami własnymi, prowadzi obsługę logistyczną, realizuje planowe działania marketingowe. Wspiera swoich odbiorców wspólnymi działaniami marketingowymi.

Nasze marki

W ofercie PROFIX znajdują się wysokiej jakości narzędzia PROLINE, elektronarzędzia dla profesjonalistów i hobbystów TRYTON i VULCAN oraz produkty BHP marki Lahti PRO, będące połączeniem bezpieczeństwa i nowoczesnego, modnego designu.

Historia

PROFIX powstał na samym początku istnienia wolnego rynku w Polsce, na przełomie 1993 i 1994 roku. Firma rosła razem z rodzimą gospodarką. W latach 90-tych rynek był niezwykle chłonny, ale i niestabilny. Z czasem, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów poszukujących narzędzi bardzo dobrej jakości oraz korzystnych cenowo, postanowiliśmy wprowadzić własne marki.
W 1998 roku na rynek weszły narzędzia ręczne PROLINE. Marka szybko odniosła błyskotliwy sukces. Już rok później w sprzedaży była pełna gama produktów PROLINE. Sukces PROLINE spowodował, że na rynek wprowadzaliśmy sukcesywnie kolejne marki (TRYTON, Vulcan i Lahti PRO).
W 2006 roku kupiliśmy działkę inwestycyjną o powierzchni 1500 tys. m kw. Powstała na niej nowoczesna siedziba firmy z powierzchnią biurową wielkości 2,5 tys. m kw. Stworzyliśmy także magazyn o powierzchni 10 tys. m kw. i wysokości 12,5 m, który pracuje w trybie 24-godzinnym. 
Rok 2018 przyniósł kolejny dynamiczny skok w rozwoju firmy. Firma została rozbudowana o nowe Centrum Logistyczno-Handlowe. Inwestycja trwała dwanaście miesięcy i obejmowała dobudowanie do istniejących już magazynów nowych powierzchni i połączenia ich w jeden "organizm". Przestrzeń magazynowa zwiększyła się o 8000 mkw, powstał także specjalnie wydzielony budynek o powierzchni 3000 mkw przeznaczony na działalność serwisowo-badawczo-usługową. Swoją siedzibę mają w nim trzy bardzo istotne dla klientów Profix działy: Serwis, Dział Logowania oraz Jednostka Badawczo-Rozwojowa.

Jesteśmy w stanie dostarczać klientom zamówione produkty nawet w ciągu doby.

 

Jakość i logistyka

Tym co pozwala naszej firmie skutecznie konkurować z innymi markami jest logistyka. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać klientom zamówione produkty nawet w ciągu doby.Od samego początku nasza firma stawiała na jakość. Sprawdzeni dostawcy współpracują z nami od lat.
W produkcji kierujemy się profesjonalizmem wykonania, a nie ceną, dlatego też PROFIX stworzył jednostkę badawczo-rozwojową, która czuwa nad jakością naszych produktów. Testujemy je zarówno w trakcie produkcji jak i po jej zakończeniu, dlatego klienci otrzymują sprzęt najwyższej klasy.

Nad jakością naszych produktów czuwa specjalnie stworzona Jednostka Badawczo-Rozwojowa.

Kapitał ludzki

PROFIX zatrudnia obecnie 250 pracowników. Wiemy, że na sukces firmy pracują wszyscy jej pracownicy, dlatego tak wielką wagę przykładamy do tworzenia przyjaznego i stabilnego środowiska pracy. Wiele osób związanych jest z nami od 5, 10 a nawet 15 lat. To właśnie kapitał ludzki sprawia, że PROFIX z roku na rok coraz bardziej się rozwija. 

 

Nasza sieć sprzedaży to ponad 50 biur handlowych na terenie całego kraju.


Sprzedaż

Na sieć sprzedaży Profix, składa się ponad pięćdziesiąt Biur Handlowych swym zasięgiem obejmujących terytorium całego kraju. Produkty znajdujące się w ofercie Profix trafiają do 5000 odbiorców biznesowych (sklepów, salonów technicznych) w Polsce i za granicą.

Eksport

Profix prowadzi sprzedaż eksportową do wielu krajów Europy. Na liście największych odbiorców są firmy m.in. z następujących krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Grecji, Chorwacji, Szwecji, Islandii, Holandii oraz Bułgarii.

Nagrody

 

Profix jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Kilkukrotnie znajdował się w prestiżowym gronie Gazeli Biznesu. Był nagradzany Medalem Europejskim. Zdobywał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play. Znalazł się na liście Diamentów Forbesa. W działaniu firmy bardzo ważne są projekty wspierające lokalne przedsięwzięcia. W ten sposób Profix chce podkreślić, że w biznesie liczą się nie tylko osiągnięcia biznesowe, ale również interesy społeczne.

Aktualności Profix narzędzia ręczne i elektronarzędzia

Konferencja, pokaz, wycieczka i gala, czyli Dzień Otwarty Profix

2019-06-06

Konferencja, pokaz, wycieczka i gala, czyli Dzień Otwarty Profix

Dzień Otwarty Profix każdego roku gromadzi wielu detalicznych i hurtowych dystrybutorów narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP.

Rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix zakończona!

2018-09-26

Rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix zakończona!

Inwestycja trwała dwanaście miesięcy. Obejmowała dobudowanie do istniejących już magazynów nowych powierzchni i połączenia ich w jeden "organizm".

Marka PROLINE obchodzi jubileusz

2017-06-07

Marka PROLINE obchodzi jubileusz

Gdy w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku wyposażeniem typowego fachowca było kilka rodzajów prostych narzędzi, nikt nie śmiał nawet marzyć, że może się to tak diametralnie zmienić.

Więcej

Produkty i usługi Profix narzędzia ręczne i elektronarzędzia

Bluza robocza

!Bluza robocza

Bluzy robocze Lahti Pro L40410 wchodzące w skład linii slim fit charakteryzują się nowoczesnym, wygodnym krojem. Sprawia on, że bluzy bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki. Najważniejszą z innowacji jest zastosowanie wstawek z materiału stretch 4-way elastic. Usytuowane są one w miejscach, w których w czasie pracy powstają...

od 220,99
Okulary ochronne

!Okulary ochronne

Przezroczyste soczewki z poliwęglanu z filtrem UV. Od wewnętrznej strony wykończone pianką EVA, która dodatkowo uszczelnia, amortyzuje oraz podnosi komfort użytkowania. Pasek i zauszniki stosowane zamiennie w zależności od potrzeb. Elastyczny pasek zapobiega spadaniu okularów podczas pracy. Przeznaczone do indywidualnej...

od 26,99
Poziomnica laserowa 2x pion + poziom 360 °

!Poziomnica laserowa 2x pion + poziom 360 °

Dokładność 3mm/10m. Moc lasera =<1Mw. Długość fali lasera 515-520 nm. Zielona wiązka lasera jest 4 - krotnie lepiej widzialna od lasera konwencjonalnego czerwonego. Klasa lasera 2. Zakres pracy do 20m. Zakres automatycznego wyrównywania 3°– samopoziomowanie. Zasilanie 2800mAh Li-Ion.  Łatwość pomiaru i...

od 1 091,99
Więcej