Effect Glass S.A.

pakiet medialny

Kontakt

Effect Glass S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

[mapa]
tel.: +48 41 348 20 70 do 72
e-mail: szyby@effectglass.eu
e-mail: kielce@effectglass.eu
Fax: +48 41 348 20 80


fot. Effect Glass S.A. fot. Effect Glass S.A.

EFFECT GLASS S.A. zajmuje się produkcją szyb zespolonych oraz przetwórstwem szkła budowlanego. W tej branży firma działa już od 1995 roku.

Dziś dzięki najnowocześniejszemu parkowi maszynowemu oraz korzystaniu z zaawansowanych rozwiązań technicznych austriackiej firmy Peter LISEC, EFFECT GLASS potrafi sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. 

Firma posiada linie do rozkroju szkła, w pełni automatyczne linie do zespalania oraz najnowszej generacji zasypywarkę sita molekularnego i giętarkę do ramek dystansowych. Dzięki temu możliwa jest obróbka zarówno profili aluminiowych, jak też "ciepłych ramek" ze stali oraz tworzyw sztucznych. W 2012 roku EFFECT GLASS zakupił urządzenia do hartowania szkła w najnowocześniejszej technologii - marki LISEC. W czasie procesu hartowania tafla szkła oparta jest pod odpowiednim kątem na poduszce powietrznej (a nie na rolkach, jak w piecu tradycyjnym), przez co zniwelowany zostaje efekt falowania szkła, który zniekształca obraz.

EFFECT GLASS wzbogacił się również o urządzenie do cięcia i obróbki szkła strumieniem wody tzw.waterjet,  które pozwala na różnorodne możliwości wykańczania krawędzi szkła.

EFFECT GLASS to nowoczesna firma, która posiada własną, stale powiększającą się flotę transportową, jak również innowacyjny zintegrowany system komputerowy obsługujący kompleksowo wszystkie obszary działalności zakładu, począwszy od przyjęcia zamówienia, poprzez cały cykl produkcyjny, a skończywszy na pakowaniu i spedycji gotowych wyrobów. 

Obecne możliwości produkcyjne przekraczają kilkanaście tysięcy sztuk szyb zespolonych dziennie. Maksymalne wymiary produkowanych szyb to 2700 x 5000 mm. Pod względem wielkości produkcji i terminów realizacji pozwala to sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.

EFFECT GLASS S.A. wykorzystuje do produkcji szkło najbardziej renomowanych na świecie koncernów: PILKINGTON, SAINT-GOBAIN, GUARDIAN, AGC. Dostawcami mas uszczelniających są: FENZI, TENACHEM, sita molekularnego firma CECA, profili dystansowych: ALUPROF oraz SAINT GOBAIN. Z firm HELIMA i ECO IN pochodzą szprosy międzyszybowe. Wszyscy główni dostawcy posiadają wdrożone systemy zapewnienia jakości serii ISO 9000.

 

Aktualności Effect Glass S.A.

Nowoczesny budynek w centrum Kielc z przeszkleniami Effect Glass

2020-06-29

Nowoczesny budynek w centrum Kielc z przeszkleniami Effect Glass

Effect Glass S.A. wyprodukował 800 m² szyb zespolonych dla budynku Ventus Apollo Business & Living. To nowoczesny, pięciokondygnacyjny obiekt biurowo-mieszkaniowy w centrum Kielc.

Festyn na zakończenie wakacji dla pracowników Effector i Effect Glass

2019-09-19

Festyn na zakończenie wakacji dla pracowników Effector i Effect Glass

31 sierpnia 2019 roku w Nagłowicach odbył się festyn dla pracowników Effector i Effect Glass. W tym roku w spotkaniu udział wzięło około 860 osób.

Nowa siedziba Transprojekt (realizacja Effector i Effect Glass)

2018-02-21

Nowa siedziba Transprojekt (realizacja Effector i Effect Glass)

Dostawę stolarki aluminiowej dla tej inwestycji na fasady oraz przeszklenia zrealizowała firma Effector S.A. we współpracy z Effect Glass S.A. – producentem szyb zespolonych.

Więcej

Produkty i usługi Effect Glass S.A.

Szyby dekoracyjne

Szyby dekoracyjne

Szyby dekoracyjne:Szkło ornamentowe stosowane w szybach dekoracyjnych Effector beauty Effect jest szkłem o zmniejszonej przejrzystości wynikającej z rozproszenia promieni świetlnych na jego wzorzystej powierzchni. Ma szerokie zastosowanie, ze względu na swoje walory użytkowe i dekoracyjne w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym jako...

Szyby przeciwsłoneczne

Szyby przeciwsłoneczne

Od wielu lat projektanci budynków poszukują nowych materiałów do wykonywania elewacji, a w dzisiejszej architekturze szkło znalazło zastosowanie na szeroką skalę. Domy, biura, budynki użyteczności publicznej przepełnione są światłem, ale wysoki stopień przezroczystości szkła może prowadzić do przegrzewania...

Szyby laminowane

Szyby laminowane

Szyby laminowane Effector Lamino Effect – to szyby, które w zależności od budowy zapewniają różne funkcje – chronią przed włamaniem, ograniczają ryzyko zranienia odłamkami szkła w przypadku ich rozbicia oraz ryzyko wypadnięcia, a ze względu na to, że standardowo szyba, która zapewnia funkcję...

Więcej

Filmy Effect Glass S.A.

Effect Glass S.A. siedziba firmy

Effect Glass S.A. siedziba firmy

siedziba firmy Effect Glass w Kielcach

Więcej