Kontakt

Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.
ul. Tadeusza Regera 30
43-382 Bielsko-Biała

[mapa]
tel.: +48 33 828 08 00
e-mail: wapienica@wapienica.pl
tel.: +48 33 828 09 00

https://www.linkedin.com/public-profile/settings?trk=d_flagship3_profile_self_view_public_profile
https://www.facebook.com/GlobusFPiNWapienica


Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.

 

Fabryka Pił i Narzędzi Sp. z o.o. od dziesięcioleci, jest liczącym się producentem narzędzi na rynku krajowym oraz zagranicznym. Firma posiada wieloletnią historię, powstała w 1921 roku jako Polsko-Śląska Fabryka Pił i Narzędzi. W roku 1948 Fabryka przejęła po zlikwidowanej w Katowicach Fabryce Pił i Narzędzi, znak handlowy GLOBUS, markę, która obecnie należy do najbardziej znanych marek narzędziowych zarówno na lokalnym oraz światowym rynku.

 

Lata doświadczeń, ciągła modernizacja procesów produkcyjnych oraz poczynione inwestycje w park maszynowy pozwoliły przedsiębiorstwu sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ponadto w zakresie doboru oraz eksploatacji narzędzi marki GLOBUS, służy pomocom klientom zespół doradców technicznych, który posiada praktyczną wiedzę na temat oferowanych przez Fabrykę narzędzi.

Firma posiada certyfikowany system zarządzania jakością i bezpieczeństwem pracy funkcjonujący w oparciu o normy: ISO  9001:2015 oraz ISO 45001:2018. Posiadanie przez spółkę certyfikatów systemu jakości gwarantuje Klientom fachową i kompleksową obsługę w zakresie zaspakajania indywidualnych potrzeb dotyczących produkowanych w spółce narzędzi. Obdarzając nas swoim zaufaniem Klienci mają gwarancję, iż podejmują współpracę zarówno z firmą posiadającą długoletnie tradycje w produkcji narzędzi jak również innowacyjnym przedsiębiorstwem funkcjonującym zgodnie ze standardami rynków całego świata.

Oferta narzędzi GLOBUS obejmuje: piły tarczowe z węglikami spiekanymi do cięcia drewna, materiałów drewnopochodnych, kształtowników AL., PVC, kształtowników stalowych oraz stali, kompozytów z akrylu i włókien szklanych, wełny mineralnej, piły tarczowe zwykłe, piły taśmowe, trakowe, noże do strugarek do obróbki drewna, frezy trzpieniowe HM, głowice frezowe, narzędzia z polikryształem diamentu PKD, frezy tarczowo-piłkowe, piły segmentowe, brzeszczoty piłek ręcznych i pił maszynowych do obróbki metalu, stali, metali nieżelaznych, wiertła do muru i betonu, piły diamentowe do cięcia na mokro i na sucho.

 

Narzędzia marki Globus to oferta skierowana do użytkowników wielu branż przemysłu, m.in. dla przemysłu drzewnego, meblarskiego oraz stolarki otworowej, metalowego oraz budownictwa. Ponadto Fabryka wykonuje także inne narzędzia na indywidualne potrzeby i zamówienia klientów dla takich branż przemysłu jak: przemysł górniczy, spożywczy, tekstylny itp., oraz świadczy usługi w zakresie ostrzenia i regeneracji narzędzi, cięcia laserem oraz usługi obróbki cieplnej.

Aktualności Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.

Dwie nowe linie profesjonalnych pił w ofercie marki GLOBUS

2019-02-19

Dwie nowe linie profesjonalnych pił w ofercie marki GLOBUS

W dobie poszukiwania przez producentów stolarki otworowej coraz nowszych i lepszych rozwiązań technologicznych, stosowanie narzędzi najwyższej jakości stało się nie wyborem, a koniecznością.

Frezy oscylacyjne do elektronarzędzi wielofunkcyjnych

2016-06-03

Frezy oscylacyjne do elektronarzędzi wielofunkcyjnych

Frezy oscylacyjne, zwane również potocznie brzeszczotami oscylacyjnymi, znajdują coraz szersze grono swoich zwolenników.

Nowa linia pił MITER do ukośnic od marki GLOBUS

2015-11-16

Nowa linia pił MITER do ukośnic od marki GLOBUS

Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA opracowała nową linię pił MITER do ukośnic, gdyż ten typ pilarek staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie i konstrukcyjnie.

Więcej

Produkty i usługi Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.

podcinaki składane ll cut line gs do podcinania tworzyw drewnopochodnych

Podcinaki składane LL CUT line GS do podcinania tworzyw drewnopochodnych

Zastosowanie: podcinanie warstwy okleiny, laminatu, lakieru itp. w płytach z tworzyw drewnopochodnych (płyta wiórowa, pilśniowa, sklejka, płyta MDF, HDF itp.) regulacja szerokości rzazu za pomocą przekładek dystansowych

frezy hss do cięcia listew międzyszybowych

Frezy HSS do cięcia listew międzyszybowych

Zastosowanie: frezy znajdują zastosowanie do przecinania listew międzyszybowych z takich materiałów jak: stal, aluminium lub pcv

piły serii power plus 3 universal do pilarek ręcznych

Piły serii POWER PLUS 3 UNIVERSAL do pilarek ręcznych

Zastosowanie: piły o wszechstronnym zastosowaniu oraz wysokiej jakości cięcia specjalne na przemian skośne uzębienie typu 1GS 5 pozwala na zastosowanie piły do cięcia płyt warstwowych (ściennych, dachowych), płyt komorowych z poliwęglanu oraz profili i kształtowników PCV (rury, wałki z tworzyw sztucznych)...

Więcej

Filmy Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.

Piła tarczowa HM serii ALUEX - PS415 (-5) do ciecia profili al i PCV

Piła tarczowa HM serii ALUEX - PS415 (-5) do ciecia profili al i PCV

Proces cięcia kształtowników aluminiowych oraz PCV w produkcji rolet zewnętrznych piłami HM serii ALUEX.

Więcej