Sonarol Sp.j. Najda

pakiet medialny

Kontakt

Sonarol Sp.j. Najda
ul. Polna 27
18-420 Jedwabne

[mapa]
tel.: +48 86 217 22 11
e-mail: biuro@sonarol.pl
Fax: +48 86 217 22 11

https://www.youtube.com/user/Sonarol
https://www.facebook.com/sonarolnajda


Sonarol Sp.j. Najda

Sonarol Sp.j. Najda łączy tradycję i jakość z innowacyjnością, oferując szeroką gamę wyrobów z branży budowlanej i rolniczej. Produkty spółki oferowane są przez partnerów handlowych na terenie Polski i coraz częściej można je spotkać w innych europejskich krajach.

 

Firma „SONAROL” powstała w styczniu 1997 roku. Na początku działalności firma prowadziła produkcję i hurtową sprzedaż części do maszyn rolniczych wykonywanych w oparciu o własne nowatorskie rozwiązania.


W roku 2000 zakupiono ponad 4 hektarową zabudowaną działkę i rozszerzono działalność o produkcję stolarki okiennej z PVC i aluminium. Wysoka jakość produktów oraz dynamicznie rozwijający się sektor budowlany w krótkim czasie zmusił firmę do dalszych inwestycji - zakupiono nowoczesny park maszynowy.


Rok 2003 to kolejny rok inwestycji. Wykupiono zakład produkcji styropianu w Jeziorku k. Łomży, który wyposażono w nowoczesne, wysokowydajne urządzania własnej konstrukcji m.in. do spieniania, formowania, cięcia, frezowania i pakowania styropianu. W krótkim czasie SONAROL stał się wiodącym producentem płyt styropianowych na terenie Polski północno-wschodniej.


W roku 2008 zakład produkcji okien został w pełni zautomatyzowany. Napisano autorski program komputerowy wspierający cały proces produkcji. Oprogramowanie objęło wszystkie etapy produkcji, począwszy od składania zamówień poprzez optymalizację produkcji, sterowanie maszynami, transport, skończywszy na wystawianiu faktur za gotowe wyroby. Takie zastosowanie pozwoliło wyeliminować w dużej mierze błędy ludzkie.


W 2010 roku rozbudowano zakład produkcji okien o nową halę o powierzchni blisko 6000 m2 . Tak duża inwestycja pozwoliła firmie podwoić moce produkcyjne do poziomu około 2000 okien na dobę.


W grudniu 2012 roku uruchomiono dział ekstruzji, gdzie tłoczone są profile PVC do produkcji okien i drzwi. Dzięki temu spółka dołączyła do elitarnego grona firm produkujących na własnych systemach profili oraz potwierdziła swoją coraz silniejszą pozycję na rynku.


W kwietniu 2013 roku zakupiono fabrykę styropianu w Miłomłynie. Inwestycja ta pozwoliła firmie na poszerzenie obszaru dystrybucji o teren Polski północnej i centralnej. Drugi zakład produkcyjny to korzyści zarówno dla klientów (jeszcze krótsze terminy realizacji zamówień) oraz dla firmy (obniżenie kosztów logistyki).


Rosnące zainteresowanie klientów na stolarkę otworową zobligowano firmę w 2015 roku do kolejnej rozbudowy hali produkcyjnej stolarki okiennej PVC i aluminium o 3000 m2.


Ciągły dynamiczny rozwój firmy oraz silna pozycja rynkowa to nie tylko zasługa nowoczesnych linii produkcyjnych, ale przede wszystkim wykwalifikowanej i stałej kadry pracowniczej, która dba o to aby klient został profesjonalnie obsłużony. Ponadto, własna baza logistyczna daje gwarancję niezawodności i punktualności dostaw.


Obecnie firma zajmuje ponad 15 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnych i zatrudnia około 440 osób. W skali miesiąca produkuje ok. 40 000 metrów sześciennych płyt styropianowych, ponad 17 000 okien PVC, setki drzwi z PVC i aluminium, fasady i ogrody zimowe, konstrukcje stalowe hal przemysłowych, maszyny do produkcji styropianu, bobiniarki, lekkie przyczepy przestrzenne, stojaki do transportu okien i szyb, kontenery do profili PVC i aluminiowych oraz wiele innych wysokiej jakości produktów.


Sprzedaż produktów Sonarol realizuje przez regionalnych kierowników sprzedaży oraz przeszkolonych w zakresie produktu, montażu, serwisu i obsługi klienta, partnerów handlowych tworzących ogólnopolską sieć dystrybucji. Stolarka okienna i drzwiowa z Sonarol-u coraz częściej dociera do wymagających odbiorców w tym odbiorców zagranicznych m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Belgii, Danii, Białorusi, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji oraz Skandynawii, którzy wybierają produkty tylko najwyższej jakości.

 

Dzięki innowacyjnym pomysłom firma korzysta z funduszy Unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Najnowszy projekt „Wdrożenie innowacyjnego produktu frezarko-sztaplarki przez Sonarol Spółka Jawna Najda” powiązany był rozbudową oraz wyposażeniem w nowoczesne maszyny działu konstrukcji stalowych. Dzięki podjętym działaniom spółka, poza produkcją maszyn dla przemysłu, wchodzi w sektor maszyn rolniczych oraz usług z zakresu cięcia i obróbki stali.

Aktualności Sonarol Sp.j. Najda

Sonarol rozbudowuje halę produkcyjną w Jedwabnem i inwestuje w nowe centra zgrzewające

2021-07-02

Sonarol rozbudowuje halę produkcyjną w Jedwabnem i inwestuje w nowe centra zgrzewające

Mając na uwadze dalszy rozwój, Sonarol rozbudowuje swoją halę produkcyjną do łącznej powierzchni 12 000 mkw., zapewniając sobie tym samym miejsce niezbędne do przeprowadzenia planowanej modernizacji linii produkcyjnych i automatyzacji procesów.

SONAROL – nowoczesna firma o ugruntowanej pozycji rynkowej z wizją prowadzenia biznesu

2019-04-09

SONAROL – nowoczesna firma o ugruntowanej pozycji rynkowej z wizją prowadzenia biznesu

Za sterami Sonarolu zasiada Pan Stanisław Najda, którego odwiedziliśmy przy okazji wygrania przez Sonarol konkursu „Wygrywaj z oknonet.pl” edycja II. Udało nam się zadać Prezesowi kilka pytań.

Sonarol świętował 20-te urodziny

2017-02-03

Sonarol świętował 20-te urodziny

28 stycznia 2017 roku w Hotelu OSSA Congress & SPA k. Rawy Mazowieckiej firma Sonarol świętowała swoje 20 urodziny. Ten wyjątkowy jubileusz zgromadził ponad 650 osób.

Więcej

Produkty i usługi Sonarol Sp.j. Najda

STAR - system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacyjności termicznej

STAR - system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacyjności termicznej

STAR - system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacyjności termicznej. Profile: szerokość zabudowy: 90 mm - rama i 99 mm – skrzydło; przekładka termiczna o szerokości 45 mm; ten sam rodzaj wkładu izolacyjnego w skrzydle okiennym oraz w ramie okiennej; system trójkomorowy; współczynnik izolacyjności...

 IMPERIAL -  system okienno-drzwiowy z izolacją termiczną.

IMPERIAL - system okienno-drzwiowy z izolacją termiczną.

IMPERIAL -  system okienno-drzwiowy z izolacją termiczną. Profile: szerokość zabudowy: 65 mm (ramy okienne i drzwiowe, słupki i skrzydła drzwiowe), 74 mm (skrzydła okienne); przekładka termiczna wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem wielokierunkowo orientowanego włókna szklanego szerokości 24 mm; system...

SUPERIAL - system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacyjności termicznej.

SUPERIAL - system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacyjności termicznej.

SUPERIAL - system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacyjności termicznej.   Profile: Okienne - szerokość zabudowy: 75 mm rama i 84 mm skrzydło; skrzydła okienne z eurorowkiem PVC lub aluminium; Drzwiowe – profile zlicowane 65 mm, niezlicowane 75/84 mm; system trzykomorowy; szeroka gama kolorów wg wzornika...

Więcej