EKO-OKNA S.A.

wpis pełny

Kontakt

EKO-OKNA S.A.
Kornice ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie

[mapa]
tel.: 801 232 728
e-mail: poczta@ekookna.pl
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62

http://www.youtube.com/channel/UCShAAfdvo2ruQgdb3Sq_tXgEKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku.

 

Produkcja odbywa się w czterech halach produkcyjnych, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Stawiamy na rozwój i innowacje. Nasza oferta ciągle się poszerza. Już dziś oferujemy nie tylko okna, ale także drzwi, rolety, systemy przesuwne, bramy segmentowe, moskitiery, fasady, ogrodzenia posesyjne. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzystamy tylko z wysokiej klasy materiałów pochodzących od najlepszych, europejskich dostawców. Dajemy gwarancję bezpieczeństwa i trwałości. Działamy w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiadamy Certyfikat CE.

 

EKO-OKNA S.A. w liczbach:

20 lat doświadczenia
4500 pracowników
75 000 m2 powierzchni produkcyjnej
260 nowoczesnych samochodów ciężarowych
6000 klientów i partnerów handlowych 

 

HISTORIA


Nasza historia rozpoczęła się w 1998 roku. Wówczas otworzyły się bramy pierwszego zakładu produkcyjnego Eko-Okien. Profesjonalne podejście do klienta, perfekcjonizm i działanie w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju szybko zaowocowały. Już w 2006 roku firma otworzyła sklep i magazyn w Belgii oraz rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne. Przełomowym momentem, który pozwolił nam rozwinąć skrzydła była z całą pewnością budowa zakładu produkcyjnego w Kornicach, którego otwarcie miało miejsce w 2009 roku. Dzięki tej inwestycji spółka zwiększyła nie tylko swoją moc produkcyjną, ale także zatrudnienie i asortyment. Oferta Eko-Okien poszerzyła się - z producenta okien PVC firma stała się potentatem branży stolarki otworowej. Milowym krokiem w rozwoju firmy było natomiast uruchomienie trzeciej hali produkcyjnej o powierzchni 20 tys. m2, co miało miejsce w 2015 roku. W tym samym czasie firma wzbogaciła się również o własną lakiernię proszkową do malowania elementów aluminiowych, co pozwoliło na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na realizację zamówienia.

 

W 2016 roku Eko-Okna oddały do użytku czwartą halę. To jak dotychczas największa inwestycja w firmie. Hala ma powierzchnię 25 tys. m2. Wraz z ukończeniem jej budowy w Eko-Oknach rozpoczęła się produkcja szyb zespolonych. Firma kupiła najnowocześniejsze na rynku linie technologiczne austriackiego producenta Lisec. W hali stanęły także zakupione kilka miesięcy wcześniej centra obróbcze marki Schirmer. To najszybsze maszyny spotykane w branży okiennej na świecie. Proces obróbki i cięcia został tutaj całkowicie zautomatyzowany. W 2016 roku do oferty dołączyły także bramy segmentowe.

Metamorfozę przeszedł również tutejszy dział aluminium. Zakupiono nowoczesne maszyny, dzięki którym znacznie wzrosły nasze moce produkcyjne. Nieustannie poszerza się również nasza oferta w tym zakresie. Już teraz współpracujemy z trzema, wiodącymi, europejskimi dostawcami profili aluminiowych – Aluprof, Aliplast oraz Blyweert. Dzięki temu możemy zaproponować Klientowi cały przekrój stolarki aluminiowej – od okien, poprzez systemy przesuwne, drzwi, okiennice aż po systemy fasadowe oraz ognioodporne.

 

W 2017 roku w Kornicach rozpoczęła się produkcja okien angielskich. Tutejsza technologia produkcji jest odwzorowaniem technologii stosowanej na rynkach brytyjskich. Okna okuwane są oryginalnymi, angielskimi okuciami. Wraz z uruchomieniem produkcji okien otwieranych na zewnątrz, Eko-Okna nie tylko otworzyły sobie drzwi do eksportu na rynek brytyjski, ale także na rynek australijski i amerykański. Inwestorzy „zza oceanu” również cenią sobie tego typu rozwiązania. Pod koniec ubiegłego roku okna produkowane przez Eko-Okna pomyślnie przeszły badania we francuskim instytucie CSTB i uzyskały Certyfikat NF 220P.


W 2017 roku na terenie należącym do firmy rozpoczęła się bardzo ważna inwestycja. Na terenie należącym do firmy, w Kornicach ruszyła budowa Magazynu Wyrobów Gotowych (MWG), którego powierzchnia użytkowa wraz z budynkami biurowo-socjalnymi oraz wiatami wynosi prawie 30 tys. m2. Magazyn z pewnością usprawni procesy logistyczne zachodzące w firmie. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2018 rok.

Początek 2018 roku przyniósł ze sobą kolejne dobre wieści. Oferta naszej firmy poszerzyła się o ogrodzenia posesyjne. Ogrodzenia wykonywane są zarówno ze stali jak i z aluminium. Dostępne są w kilkunastu modelach i we wszystkich kolorach z palety RAL. Ogrodzenia wykonywane są również według projektu Klientów.