Centrum wyszukiwania

dostawcy, akcesoria
systemy stolarki
akcesoria - okna
okucia
obwiedniowe
antywłamaniowe
klamki
zawiasy
automatyka i napędy
elementy okuć
specjalne
elementy ozdobne
uszczelki
podkładki, zaślepki
folie do zgrzewania
okładziny, okapniki
parapety
szprosy
podajniki kasowe
wzmocnienia
łączniki
profile podokienne
akcesoria - drzwi
akcesoria - fasady i ogrody
półprodukt
materiały montażowe
chemia, konserwacja
usługi
software, oprogramowanie branżowe
wentylacja
przeciwpożarowe (p.poż)
okna
drzwi
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni
szkło

Szukaj:

Szukaj:
autoPilot Concept

autoPilot Concept

Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z o.o. sp.k.
Więcej informacji o firmie WINKHAUS
autoPilot – jeden system, wiele możliwości 

Winkhaus autoPilot to innowacyjny i sprawdzony przez lata system okuć uchylno-rozwieranych. Dzięki funkcjonalności, bezpieczeństwu, stabilności oraz łatwej obróbce jest wiodącym systemem na rynku.

 

W ramach systemu autoPilot funkcjonuje wiele wariantów okucia, dostosowanych do potrzeb różnych grup klientów. Rozszerzenie nazwy okucia o określenie, tj. Comfort czy Elegance opisuje wartość dodatkową, jaką klient uzyskuje, stosując to konkretne rozwiązanie. autoPilot Comfort to na przykład propozycja dla poszukujących podwyższonego komfortu użytkowania, a autoPilot Elegance to okucie dla tych klientów, którzy kładą największy nacisk na estetykę okna.

 

autoPilot Concept to znane od lat okucie uchylno-rozwierane. System ten stwarza wiele możliwości konfiguracji w zależności od potrzeb odbiorcy. 

 

Okucie autoPilot Concept przeznaczone jest do okien i drzwi balkonowych drewnianych, z PCW oraz aluminium, jedno- i wieloskrzydłowych, ze słupkiem stałym i ruchomym. Sprawdza się nie tylko w oknach prostokątnych, ale i specjalnych konstrukcjach okien trapezowych, łukowych i przesuwnych.

 

Okucie podstawowe autoPilot Concept wyposażone jest w:

- mimośrodowe rolki ryglujące umożliwiające ręczną regulację docisku skrzydła do ościeżnicy w zakresie +/-0,8mm;

- minimum 1 stalowy zaczep antywłamaniowy współpracujący ze stalowym trzpieniem ryglującym na narożniku;

- narożniki wyposażone w 3 sprężyste taśmy stalowe, zamocowane w prowadnicy, zapewniające płynne przenoszenie napędu i długotrwałe funkcjonowanie;

- zasuwnicę ze skokiem 37mm, gwarantującym pewne ryglowanie i długotrwałe funkcjonowanie;

- zawias rozwórki i zawias ramowy z szerokim zakresem regulacji;

- konstrukcja zawiasu rozwórki pozwala na umieszczenie zaczepu ramowego w górnym narożniku okna (tylko 81mm od krawędzi ramy) – podnosi on stabilność połączenia skrzydła z ościeżnicą, szczelność okna i jego odporność na włamanie;

- innowacyjne zabezpieczenie trzpienia zawiasu rozwórki, które gwarantuje pewne trzymanie trzpienia w zawiasie i ułatwia fachowe wyjęcie trzpienia w razie konieczności;

- wspomaganie zamykania skrzydła z pozycji uchylnej – w przypadku okien o dużych rozmiarach, okien z bardzo twardą uszczelką lub narażonych na działanie silnego wiatru można poprzez regulację kluczem zwiększyć zakres działania tej funkcji. Po przekręceniu krzywki na ramieniu rozwórki OR (w kierunku od przylgi) okucie samoczynnie przyciąga skrzydło do ościeżnicy z odległości maks. 18 mm;

- mikrowentylację (wizualizacja okna + schemat infiltracji powietrza) mechaniczną uruchamianą przez odpowiednie ustawienie klamki (pod kątem 45 st. od położenia górnego);

- blokadę obrotu klamki z położenia uchylnego do rozwartego;

- osłony zawiasów dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej: biały, brązowy, srebrny, stalowy, stare złoto i mosiądz.

 

Okucie autoPilot Concept można rozbudować o liczne funkcje dodatkowe, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania okna. Dodatkową zaletą tych rozwiązań jest możliwość ich zamontowania nie tylko w oknach nowych, ale także już użytkowanych (nawet po latach) bez konieczności wymiany okucia na nowe.

 

- Blokada antyzatrzaskowa OR blokuje skrzydło w pozycji uchylnej, nie dopuszczając do jego zatrzaśnięcia przy przeciągu, a ogranicznik uchyłu OR dodatkowo ogranicza uchył skrzydła do 50mm (elementy stosowane zamiennie).

 

- Blokada obrotu klamki FSSW wymusza prawidłową obsługę okna, tzn. uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła, gdy okno jest otwarte. (Blokada typu FSS 13 nie wymaga stosowania dodatkowych elementów na ramie.) W wersji z wślizgiem ALS-FSS blokada zapewnia ponadto płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego.

 

- Zatrzask balkonowy BK zapobiega uderzaniu otwartych drzwi balkonowych o ościeżnicę przy przeciągu i silnym wietrze. Wychodząc na balkon, wystarczy zamknąć drzwi, pociągając za specjalny uchwyt – zatrzask przytrzyma skrzydło w ościeżnicy.

 

- Zamek okienny FSV – po przekręceniu kluczyka – zabezpiecza okno przed otwarciem przez osoby nieupoważnione, stanowi ponadto dodatkowe zabezpieczenie okna w położeniu uchylnym.

 

- Mechanizm regulacji uchyłu MSL 25 (zdjęcie okna + schemat infiltracji powietrza) lub MSL-OR umożliwia regulację intensywności przewietrzania. Mamy możliwość wyboru jednej z 4 (w przypadku MSL 25) lub 6 (MSL-OR) pozycji uchylonego skrzydła. Mechanizm MSL-OR dodatkowo zabezpiecza uchylone skrzydło przed zatrzaśnięciem. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, sypialnia.

 

- Hamulec okienny FBP pozwala na unieruchomienie otwartego skrzydła w wybranym położeniu za pomocą klamki.

 

- Ogranicznik otwarcia DB eliminuje niebezpieczeństwo uderzania otwartego skrzydła o ościeżnicę bądź krawędź wnęki okiennej przy silnym wietrze.

 


Zapytaj o produkt

Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z o.o. sp.k. Inne produkty z tej kategorii

duoPort SK - okucie uchylno-przesuwne activPilot do okien drewnianych activPilot Select - nowe okucie Winkhaus do ciężkich okien activPilot - nowe okucie uchylno-rozwierane autoPilot Control z czujnikiem zamknięcia okna autoPilot Comfort z dodatkową funkcją odsunięcia skrzydła od ramy autoPilot Ergo z klamką na dolnym ramiaku autoPilot Elegance

O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Inne produkty z tej kategorii

IPA Schüco Alu Inside NordicMetalplast - Karo - Złotów - RombChrono invision 170 KGOkucia do okienUNI JET C - ConcealedA300KOMPLET PODSTAWOWY OKUCIA DO OKIEN ROZWIERANO- UCHYLNYCH Z ZAMKNIĘCIEM NA RAMIEOkucia do okien MACO MULTI-MATICGALIPLUS 3Roto Patio S/ZROMB DYNAMIC ALUOKUCIA IPA NORDLINE