Bądź kreatywny, lepszy od innych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!


Wywiad z Prezesem Zarządu firmy BeClever - Michałem Orchowskim.

Firma BeClever jest stosunkowo nowym oferentem na rynku rozwiązań systemowych. Czy moglibyśmy dowiedzieć się, jak doszło do powołania firmy oraz jaka jest koncepcja jej działalności rynkowej?

Powstanie firmy BeClever, będącej oferentem nowego systemu roletowego, jest wynikiem kilkuletniej pracy zespołów specjalistów, zarówno z zakresu marketingu i PR, jak i z zakresu technicznego. Firma została powołana, ponieważ na rynku branżowym brakowało systemu uniwersalnego, spełniającego oczekiwania: architektów, budowniczych, producentów, dystrybutorów, a przede wszystkim - użytkowników. Produktu znajdującego zastosowanie zarówno w obiektach nowobudowanych, jak i przy modernizacji obiektów już istniejących. W rezultacie powstał system pozbawiony wad dotychczas funkcjonujących na rynku rozwiązań i posiadający wiele zalet, których tamte nie posiadały. Naszą misją, która jest realizowana w przyjętej polityce firmy, jest jak najpełniejsze zaspakajanie potrzeb wszystkich grup docelowych.

Intrygująca jest już sama nazwa firmy. Czy moglibyśmy usłyszeć kilka słów na temat jej wyboru?

Nazwa firmy jest modyfikacją angielskojęzycznego zwrotu: (just) be clever!, czyli w wolnym tłumaczeniu: bądź sprytny, inteligentny, pomysłowy, kreatywny, lepszy od innych! Jest to motto firmy, które odnosi się zarówno do naszej organizacji, jak i naszych partnerów, czyli: be clever - join us!

Oferujecie Państwo uniwersalne rozwiązanie systemowe. Na czym polega jego innowacyjność. Czym różni się od oferowanych już na rynku propozycji?

Innowacyjność naszego rozwiązania tkwi w niekonwencjonalnym podejściu do konstrukcji systemu. BeClever przypomina klocki lego, czyli zestaw elementów, z których można tworzyć różne typy i rodzaje - w tym przypadku - rolet, wykorzystując te same elementy. Zmieniając dwa elementy (profil czołowy i kapę boczną), uzyskujemy trzy wysokości skrzynek rolety - 16 cm, 20 cm oraz 24 cm. Przy użyciu tych samych elementów możemy produkować rolety naokienne standardowe (bez zabudowy lub zabudowane od strony zewnętrznej budynku) oraz rolety naokienne do zabudowy (zabudowane od strony wewnętrznej lub zabudowane całkowicie). Funkcjonujące do tej pory na rynku systemy rolet naokiennych do zabudowy były produktami niszowymi, obarczonymi wieloma barierami zastosowania. Występowały tylko w jednej wysokości skrzynki (ponad 20 cm). Nie była to wada w przypadku nowego budownictwa (pomijając ponoszenie niepotrzebnych kosztów związanych z zastosowaniem zbyt dużej skrzynki rolety), ale w przypadku renowacji budynków już istniejących było to rozwiązanie nie do przyjęcia, ze względu na zbyt dużą ingerencję skrzynki rolety w światło okna. W odróżnieniu od konkurencji, nasz system opiera się na trzech wysokościach skrzynek rolety, które można, w zależności od potrzeb, zamiennie stosować i dowolnie zabudowywać!

Jakie korzyści wobec powyższego odnoszą producenci i dystrybutorzy rolet w Państwa systemie?

Idea konstrukcji rolet BeClever opiera się na dwóch podstawowych założeniach: "jeden element - wiele zastosowań" oraz "jeden system - wiele zastosowań". System BeClever został stworzony jako system dający wiele możliwości przy użyciu tych samych elementów. Producenci oraz dystrybutorzy systemu, poprzez minimalizację stanów magazynowych (zmiana wysokości skrzynki wymaga zmiany zaledwie dwóch elementów; zmiana systemu sterowania wymaga zastosowania tylko jednego dodatkowego elementu; system do nowego i starego budownictwa; system rolet nakładanych standardowych oraz do zabudowy w jednym), odniosą wymierne korzyści związane ze sferą oszczędności w obszarze szeroko rozumianej logistyki. Ponadto rolety BeClever, dzięki mostkowej konstrukcji skrzynki oraz największej na rynku grubości ścianki skrzynki (12 i 13 mm), nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych wzmocnień do szerokości aż 2 m! W efekcie, skutkuje to dużo niższymi realnymi kosztami produkcji jednostkowej aniżeli u konkurencji!

Co zyskuje klient indywidualny z zakupu rolety systemu BeClever?

Klient finalny, dzięki zastosowaniu rolety BeClever, uzyskuje produkt funkcjonalny, ergonomiczny, a przede wszystkim bardzo estetyczny. Produkt, który - w zależności od istniejących warunków - może dowolnie zabudowywać. Załóżmy, że klient, budując dom, chce wyposażyć okna w rolety, aby korzystać z ich funkcjonalności, ale nie chce przy tym utracić aspektów wizualnych w wyniku zastosowania widocznych skrzynek rolet. W naszym systemie może całkowicie zabudować skrzynki, a widocznymi elementami produktów pozostaną tylko pracujące pancerze rolet. Kolejnym przykładem jest klient chcący zamontować rolety, które podobnie jak w pierwszym przypadku, nie będą ingerowały w architekturę budynku oraz wystrój pomieszczeń, ale nie buduje nowego domu - po prostu wymienia stolarkę okienną. Nie chcąc od razu inwestować w wymianę elewacji czy remont pomieszczeń, może zastosować nasze rolety jako rolety standardowe (w kolorze białym lub w dekorze), a z czasem - przy okazji dalszych etapów renowacji budynku - dowolnie je zabudować.

Jak ocenia Pan dotychczasowe osiągnięcia firmy? Jaki był największy sukces jej działalności?

Podsumowując dotychczasowe osiągnięcia firmy, jestem pełen optymizmu. Firma bardzo dynamicznie wchodzi na nowe rynki zbytu, realizując założone plany sprzedaży. Grono zwolenników systemu BC zwiększa się sukcesywnie z dnia na dzień. Jeśli chodzi o drugą część pytania - jaki był największy sukces firmy? Trudno powiedzieć. Myślę, że największe sukcesy są cały czas przed nami. Dzieląc się jednak refleksjami na ten temat, muszę powiedzieć, iż dużym osiągnięciem firmy w obszarze marketingu i PR, jest skuteczne wprowadzanie marki produktu do nazwy kategorii - rolet PCV z możliwością pełnej zabudowy. Coraz więcej klientów indywidualnych, a także instytucjonalnych, szukając takiego typu rolet, pyta o tzw. "biklewery".

ROLETY · BRAMY · TECHNIKI OSŁONOWE 4-5/2005Reklama
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

BeClever Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Malinowa 1
tel.: 061 4360354
Fax: 061 4360357
e-mail: info@beclever.eu
http://www.beclever.euNowy zakład i hala produkcyjna Vertex S.A.

Nowy zakład i hala produkcyjna Vertex S.A.

Renomowany polski producent osłon okiennych Vertex S.A....

Minister Inwestycji i Rozwoju z wizytą w firmie WIŚNIOWSKI

Minister Inwestycji i Rozwoju z wizytą w firmie WIŚNIOWSKI

Minister Inwestycji i Rozwoju – Jerzy Kwieciński...

Alucolor – bogata i ciekawa historia w produkcji żaluzji

Alucolor – bogata i ciekawa historia w produkcji żaluzji

Wszystko rozpoczęło się w 1985 r. od pomysłu na...

Konfrontacja wiedzy z praktyką w zakładzie produkcyjnym KRISPOL

Konfrontacja wiedzy z praktyką w zakładzie produkcyjnym KRISPOL

KRISPOL, polski producent kompletu stolarki dla domu,...

O rozwoju osłon międzyszybowych Pellini na polskim rynku

O rozwoju osłon międzyszybowych Pellini na polskim rynku

Pellini SpA to rodzinne, globalne przedsiębiorstwo,...» Więcej na subportalu osłony, bramy