Zalety kontroli jakości gotowej osłony okiennej/drzwiowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

tr-a screen

fot. ROL-PAS

tr-a screen


Zobacz również:

oknoad

EVIE - nowy system żaluzji plisowanej made by ANWIS

ORGADATA POSZUKUJE PRACOWNIKÓW!

Stawiamy na aktywne technologie

PIXEL. Doskonałość do kwadratu

Innowacyjne szyby zespolone


tr-a screen

fot. ROL-PAS

tr-a screen

tr-a rolety dachowe

fot. ROL-PAS

tr-a rolety dachowe

tr-a plisy

fot. ROL-PAS

tr-a plisy

O zaletach kontroli jakości gotowej osłony opowiadają eksperci ROL-PAS, którzy przez 10 lat obecności na rynku wyspecjalizowali się w produkcji maszyn i urządzeń dla producentów osłon okiennych i drzwiowych. 


Coraz częściej firmy produkujące różnego rodzaju osłony okienne zdają sobie sprawę z potrzeby kontrolowania swoich gotowych wyrobów przed wysyłką do klienta. Powód jest prosty: wszyscy szukamy oszczędności, a ponowne wykonywanie zwracanych zamówień im nie sprzyja. 

Koszty związane z reklamacjami łatwo obniżyć – każdy gotowy wyrób powinien zostać sprawdzony na stanowisku do kontroli, a dopiero później zapakowany i wysłany do klienta. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy w trakcie montażu okazuje się, że wymiar osłony nie zgadza się z tymi podanymi przez klienta. Wychwycimy wcześniej, czy osłona jest uszkodzona mechanicznie, posiada widoczne wady lub nie działa poprawnie. Montaż sprawdzonego wyrobu to nie tylko ograniczenie kosztów związanych z ponownym wykonaniem i transportem, to również ograniczenie czasu poświęconego na obsługę niezadowolonych klientów. 

Zalet posiadania stanowiska do kontroli jakości wyrobu i wysyłki produktu wysokiej klasy jest wiele. Poza wspomnianymi ograniczeniami kosztów, co jest ważne dla każdego producenta, możemy również mówić o budowaniu solidnej marki. Wizerunek firmy, na której mogą polegać nasi kontrahenci, to pierwszy krok do tego, by w przyszłości stać się liderem. Nie uda nam się tego osiągnąć jedynie przez działania marketingowe, niezależnie jak dużo środków na nie przeznaczymy. Zaufanie klientów bardzo łatwo stracić, a dużo trudniej zdobyć. Jeśli uda nam się ograniczyć ilość reklamacji, klienci będą do nas wracać. Co więcej, zadowolony klient to najlepsza reklama dla firmy. Tacy klienci będą polecać produkty innym. Nie pozostanie to bez znaczenia dla wielkości sprzedaży – nowi klienci, przy rzeszy stałych, zadowolonych klientów, to wzrost sprzedaży. Jeśli planujemy wejście na nowe rynki, zwłaszcza gdy mowa o rynkach zagranicznych, nie można sobie pozwolić na pomyłki czy wysyłkę wadliwego towaru.

Wybór testera


W zależności od wielkości produkcji, należy wybrać optymalny tester – optymalny pod kątem testowanego produktu, pod kątem maksymalnej i minimalnej przewidywanej wielkości osłony, a także posiadanego miejsca na hali produkcyjnej. Testery różnią się przeznaczeniem i stąd też wynikają różnice w budowie, automatyce, rodzaju uchwytów, zastosowanych napędach. Najlżejszą konstrukcję mają testery do roletek materiałowych, a największe są testery do rolet zewnętrznych, screenów oraz bram garażowych. Tester do plis oraz tester do żaluzji, poza mocniejszym napędem niż w przypadku testera roletek, ma mocniejszą konstrukcję oraz dodatkową dolną, nieruchomą belkę. Zarówno testery do rolet zewnętrznych, jak i testery do screenów zaprogramowane są tak, aby możliwe było sprawdzanie rolet z prowadnicami, czyli tak jak są montowane. W przypadku wszystkich testerów powinna zostać zachowana możliwość wyboru najlepszej dla kupującego opcji. Klient powinien móc wybrać stopień zautomatyzowania testera, jego wielkości oraz zostać poinformowany o różnicach pomiędzy proponowanymi napędami – ich wadach i zaletach. Manipulując rodzajami napędów możemy zwiększyć wydajność urządzenia. Wszystkie te elementy mają wpływ na końcową cenę testera.
  
ROL-PAS posiada szeroki wachlarz testerów do kontroli osłon. Na szczególna uwagę zasługują zwłaszcza duże windy do sprawdzania screenów wykorzystywanych na zewnątrz budynków. 

#oslony_okienne, #badanie_oslon, #kontrola_jakosci

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Rol-Pas

39-300 Mielec
ul. Wojska Polskiego 9 Lok. A 5,6 B108
tel.: (017) 586 48 86
tel.: 609 804 886
tel.: 505 599 868
Fax: (017) 586 48 86
e-mail: biuro@rol-pas.pl
http://www.rol-pas.plMarkiza VMZ cleanAir FAKRO laureatem konkursu DOBRY WZÓR 2018

Markiza VMZ cleanAir FAKRO laureatem konkursu DOBRY WZÓR 2018

Spośród 119 finalistów interdyscyplinarne jury...

5 argumentów za wyborem tkaniny typu screen SUNWORKER

5 argumentów za wyborem tkaniny typu screen SUNWORKER

SUNWORKER, tkanina wyprodukowana przez firmę Dickson,...

Komfortowe temperatury na tarasie

Komfortowe temperatury na tarasie

Marka markilux posiada od lat w swoim programie...

Naturalny wygląd drewna. Woodec Dąb Turner w ofercie KRISPOL

Naturalny wygląd drewna. Woodec Dąb Turner w ofercie KRISPOL

Znalezienie kompromisu pomiędzy naturalnym drewnem a...

DICKSON DESIGNER – program do symulacji markiz zewnętrznych

DICKSON DESIGNER – program do symulacji markiz zewnętrznych

Dickson-Constant podpowie, jak w kilku krokach łatwo...» Więcej na subportalu osłony, bramy