Schoenberger prężnie rozwija się na europejskich rynkach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jarosław Markowski, Prezes Schoenberger Polska Enterprises

fot. Schoenberger

Jarosław Markowski, Prezes Schoenberger Polska Enterprises


Plisa produkcji Schoenberger

fot. Schoenberger

Plisa produkcji Schoenberger

Plisa produkcji Schoenberger

fot. Schoenberger

Plisa produkcji Schoenberger

Moskitiera produkcji Schoenberger

fot. Schoenberger

Moskitiera produkcji Schoenberger

Roleta produkcji Schoenberger

fot. Schoenberger

Roleta produkcji Schoenberger

Plisa produkcji Schoenberger

fot. Schoenberger

Plisa produkcji Schoenberger

Schoenberger Polska Enterprises jest spółką-córką niemieckiej firmy Schoenberger Germany. W siedzibie w Toruniu produkowane są od marca 2014 roku rolety zewnętrzne, moskitiery i plisy na wymiar. Firma, mimo krótkiej obecności na rynku polskim, osiąga imponujące obroty. Aby bliżej poznać spółkę, zaprosiliśmy do rozmowy Jarosława Markowskiego, Prezesa Schoenberger Polska Enterprises.

Proszę powiedzieć coś więcej o Schoenberger Polska Enterprises. Skąd się spółka wzięła w Polsce i czym się zajmuje?

Spółka Schoenberger Polska Enterprises powstała pod koniec 2013 roku, a produkcję rozpoczęła w marcu 2014 roku. Jest to spółka-córka niemieckiej firmy Schoenberger Germany, która jest jednym z największych sprzedawców e-commerce w Europie. Spółka Niemiecka już kilka lat wcześniej rozpoczęła produkcję niektórych wyrobów w swojej siedzibie w Hohenschäftlarn, ale bardzo szybki rozwój spowodował, ze zaczęło brakować miejsca na składowanie towaru i logistykę, mimo że magazyn miał powierzchnię 60.000 mkw.

W związku z tą sytuacją zarząd spółki podjął decyzję, że oddzieli kompetencje produkcji i logistyki od sprzedaży i magazynowania. I tak się stało, a my w Polsce produkujemy rolety zewnętrzne, moskitiery, plisy na wymiar oraz prowadzimy logistykę zakupu i sprzedaży wyrobów made to measure do klienta ostatecznego. Oznacza to, że wszystkie wyroby M2M są zarządzane z Polski, z Torunia. Wykorzystując swoje doświadczenie oraz korzystając z ogromnej pomocy zarządu i kolegów z Niemiec, udało nam się dokonać rzeczy niemal niemożliwej – po zaledwie półtorej roku działalności osiągnęliśmy obrót 50.000.000 PLN.

Godny pozazdroszczenia wynik. Jakie cechy i umiejętności okazały się kluczowe, aby z takim impetem wkroczyć na rynek?

Jeżeli mówimy o mnie, to przede wszystkim duże doświadczenie w branży, pracowitość oraz znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem produkcją. Do tego jestem inżynierem, co łącznie daje mi duże zaplecze wiedzy i umiejętności potrzebnych w tej branży. Jeżeli mówimy o kolegach w Polsce i Niemczech, to przede wszystkim atmosfera pracy oraz motywacja, która powoduje ogromne zaangażowanie w rozwój oraz dążenie do sukcesu. Tak więc nasz sukces to zasługa całego teamu z Torunia i Hohenschäftlarn.

Może Pan coś więcej powiedzieć o samych produktach? Co je wyróżnia?

Na pewno nasze produkty wyróżnia szybki czas produkcji, innowacyjne metody pakowania, rozbudowana kontrola jakości produktów oraz elastyczność względem oczekiwań klienta. 

Plisy – nasze żaluzje plisowane są idealną ochroną prywatności oraz dekoracją wnętrza. W zależności od rodzaju zastosowanej tkaniny, ustawienia jej względem słońca, zapewniają one piękne efekty świetlne w mieszkaniu.

Silniki rurowe – nasze silniki rurowe wytwarzane są według najnowszej technologii i certyfikowane przez najbardziej uznane instytucje certyfikujące (np. TÜV, RoHSlub VDE). Odpowiadają najnowszym wymogom bezpieczeństwa oraz podlegają ścisłej kontroli w procesie produkcji. Zapewnia to najwyższy poziom jakości i niezawodności.

Rolety zewnętrzne – każdy znajdzie u nas dla siebie odpowiednią roletę zewnętrzną. Ze względu na różnorakie rodzaje montażu, bogatą kolorystykę oraz elastyczne rozwiązania, rolety zewnętrzne pasują do każdego okna.

Moskitiery ramkowe, rolowane, przesuwne oraz plisowane stosowane zarówno do okien, jak i drzwi tarasowych – produkowane są one z wysokiej jakości materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, stabilnych profili aluminiowych w bogatej kolorystyce z możliwością lakierowania według standardowej palety RAL.  

Z jakich korzystacie dostawców? 

Mamy wielu dostawców. Mimo to, że należymy do grupy niemieckiej, to naszymi głównymi dostawcami są firmy z Polski, oczywiście też z Europy oraz Azji

Do kogo skierowana jest oferta?

Jak wiemy, budowanie wizerunku marki w sektorze B2B jest czasochłonne i wymaga cierpliwości oraz dużych nakładów pracy, które dopiero w późniejszym okresie przynoszą efekty. Zaczynamy powoli współpracować z odbiorcami B2B w kraju i za granicą, rozwijamy także współpracę z producentami i firmami z branż pokrewnych. Głównym kanałem dystrybucji naszego produktu jest Internet, ale jesteśmy również w trakcie rozwoju kanału B2B.

Jakie macie plany na przyszłość?

» Rozwój sprzedażny B2B
» Automatyzacja procesów zamówieniowych dla platformy B2B
» Podwojenie ilości produktów w naszym portfolio, za czym idzie zwiększenie mocy produkcyjnych oraz dalsza rozbudowa zakładu
» Budowanie pozycji sklepu w Polsce i Europie 
» Otwarcie sklepu internetowego (w pierwszej kolejności na polskim rynku, a następnie na inne kraje Europy)

Podsumowując: zaraz obok zwiększania mocy produkcyjnych oraz portfolio, będziemy chcieli skupić się na rozwoju sprzedaży internetowej w Polsce i Europie. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Rojaflex Solutions

87-100 Toruń
Mazowiecka 70A
tel.: + 48 517 450 621
tel.: + 48 519 069 062
e-mail: info@rojaflex.pl
http://www.rojaflex.pl/
http://www.rojaflex.pl/Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Wymiana elementów stolarki otworowej to nieodzowna...

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom...

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w...

Coraz cieplejsze bramy w ofercie BramTECH

Coraz cieplejsze bramy w ofercie BramTECH

Wyróżnik nowego produktu stanowią solidne panele...» Więcej na subportalu osłony, bramy