Dickson: zmieniamy postrzeganie markiz tarasowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W ostatnich latach markiza przechodzi rewolucję stylu i technologii, w odpowiedzi na nowe oczekiwania w dziedzinie outdoor living.

fot. Dickson

W ostatnich latach markiza przechodzi rewolucję stylu i technologii, w odpowiedzi na nowe oczekiwania w dziedzinie outdoor living.


Na pewno wszyscy widzieliśmy pożółkłe zdjęcie z wakacji, z nieco postarzałą markizą w żółtawo-brązowe pasy w tle. A niektórzy wyobrażają sobie nawet, że dla markizy czas się zatrzymał i jest ona ciągle taka sama, jakby vintage, mimo upływu wielu lat. Staroświecka. Markiza?! Nic bardziej błędnego! Przekonują specjaliści z Dickson-Constant i wyjaśniają dlaczego. 


W ostatnich latach markiza przechodzi rewolucję stylu i technologii, w odpowiedzi na nowe oczekiwania w dziedzinie outdoor living. Dowód? 90% właścicieli markiz jest zadowolonych z dokonanego wyboru. Dlaczego? Markiza pozwala powiększyć przestrzeń życiową, przedłużyć miłe chwile spędzane na tarasie z rodziną i przyjaciółmi i to znacznie bardziej niż parasol tarasowy. Markiza jest skutecznym filtrem przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a jednocześnie doskonale chroni przed deszczem lub chłodem letniej nocy. Pozwala cieszyć się życiem i korzystać z przyjemności przebywania na zewnątrz nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Tkaniny markizowe są dzisiaj jednokolorowe, trendowe, ze specjalną fakturą i grafiką. Ich styl dostosowuje się do fasad tradycyjnych, współczesnych lub awangardowych. Wzbogacają nasze dziedzictwo architektoniczne. Czym byłyby tarasy naszych miast bez osłaniających je obszernych tkanin markizowych? Jak mówią badania konsumentów Dickson Solar Protection, aż 87% respondentów chce przedłużyć, na ile to możliwe, czas spędzany na tarasie, a markizy tarasowe są przez nich wskazywane jako najskuteczniejsza ochrona przed słońcem.

Markiza z tkaniny nowym symbolem outdoor living!


Tkaniny markiz zewnętrznych pozwalają na stworzenie obszaru komfortu na wolnym powietrzu, przy czym ważne jest sprecyzowanie, co oznacza określenie «komfort pod tkaniną». Analogia z osłoną, jaką tworzą liście drzewa jest oczywista: oczekujemy przyjemnej świeżości, rodzaju łagodności, jednocześnie mamy nadzieję, że orzeźwiający powiew wiatru przyczyni się jeszcze bardziej do naszego dobrego samopoczucia. Tkaniny pozwalają regulować klimat znacznie subtelniej niż liście! W zależności od tkaniny, można filtrować w większym lub mniejszym stopniu przepływ promieniowania słonecznego, modyfikować panującą pod nią temperaturę, dozować jasność, nadawać kolor przestrzeni, którą osłania. Efekty te można przewidzieć w oparciu o cechy charakterystyczne tkaniny ustalone w laboratorium. 

Firma Dickson wraz z European Solar Shading Organization przeprowadziła badania pozwalające wszechstronnie określić właściwości jej tkanin. Ustalone parametry umożliwiają dokonanie wyboru według preferencji kolorystycznych i oczekiwań dotyczących komfortu samopoczucia w zależności od specyfiki instalacji. Więcej o nowym obliczu tkanin markizowych można przeczytać na newdickson.com/pl/

#oslony_przeciwsloneczne, #markizy_tarasowe, #dickson

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Firma WIŚNIOWSKI tym razem wzięła udział w targach...

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Wymiana elementów stolarki otworowej to nieodzowna...

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom...

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w...» Więcej na subportalu osłony, bramy