| Wyświetleń:1287

SKS Stakusit Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma SKS Stakusit została założona w 1970 roku w Niemczech przez Pana Gintera Klasena. Od początku swojej działalności firma była ukierunkowana na produkcję elementów do rolet zewnętrznych oraz systemów balustrad i osłon balkonowych. Po odejściu p. Klasena na emeryturę firma była własnością najpierw amerykańskiej grupy kapitałowej MASCO, a następnie niemieckiej grupy finansowej ARQES. W lipcu 2007 roku stała się własnością austriackiego koncernu HELLA, który jest europejskim liderem w branży osłon przeciwsłonecznych zatrudniającym 1100 pracowników i obrotach powyżej 140 milionów Euro rocznie.

SKS Stakusit Polska powstał w listopadzie 1993 rokuj ako pierwsza zagraniczna spółka córka z siedzibą we Wrocławiu. Była to wówczas jedna z pierwszych firm w branży o zasięgu ogólnopolskim.

Naszymi klientami są przede wszystkim producenci stolarki otworowej oraz firmy roletowe. Prowadzimy sprzedaż elementów do produkcji oraz gotowych wyrobów. Posiadamy w swojej ofercie rolety zewnętrzne z PCV i aluminium, okiennice, systemy przeciwinsektowe i przeszklenia balkonów. Od nowego roku wprowadzamy również do sprzedaży żaluzje zewnętrzne i fasadowe oraz markizy. Obecnie SKS Polska obsługuje także Litwę, Łotwę i Estonię, a w zakresie przeszkleń balkonowych Panorama jesteśmy jedynym europejskim dystrybutorem.
- mówi Andrzej Nawrocki, Prezes Zarządu.

W planach koncernu HELLA na najbliższe lata jest wybudowanie we wszystkich krajach, W których istnieją spółki córki nowych obiektów produkcyjno magazynowych. Ma być to jeden wspólny projekt dla wszystkich krajów kojarzony z firmą HELLA-SKS. Jako pierwsze zostały wytypowane Polska i Rumunia.


Reklama
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Drutex z medalem europejskim

Drutex z medalem europejskim

Drutex SA po raz kolejny został uhonorowany Medalem...

Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyniki głosowania na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyścig Hansa Andersena z 2017 roku otrzymał najwięcej...

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Gdy w sierpniu 2018 Nice i FIBARO połączyły siły,...

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Walcząc z upałami, czyli jak zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczeń latem

Coraz częściej spotykanym problemem w okresie letnim...

Okna przesuwne a montaż rolet

Okna przesuwne a montaż rolet

EKO-OKNA prezentują rozwiązania, które pozwolą nam na...» Więcej na subportalu osłony, bramy