FILL – producent osłon okiennych i bram z własną wizją prowadzenia biznesu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Krzysztof Góralczyk, właściciel FILL

fot. FILL

Krzysztof Góralczyk, właściciel FILL


Rolety wewnętrzne FILL

fot. FILL

Rolety wewnętrzne FILL

Rolety wewnętrzne FILL

fot. FILL

Rolety wewnętrzne FILL

Rolety wewnętrzne FILL

fot. FILL

Rolety wewnętrzne FILL

Rolety zewnętrzne FILL

fot. FILL

Rolety zewnętrzne FILL

Brama garażowa FILL

fot. FILL

Brama garażowa FILL

Żaluzja wewnętrzna FILL

fot. FILL

Żaluzja wewnętrzna FILL

FILL jest producentem rolet materiałowych, rolet zewnętrznych, żaluzji, verticali, moskitier oraz innych systemów osłonowych. Prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Założycielem firmy jest Pan Krzysztof Góralczyk, z którym odbyliśmy krótką rozmowę. 


Panie Krzysztofie, jak to się stało, że zajął się Pan produkcją osłon okiennych?

Myśl o założeniu firmy przyświecała mi od dłuższego czasu. Nie ma co ukrywać, że założenie własnego biznesu jest w dużej mierze uzależnione od posiadanych środków finansowych oraz ilości osób, które podjęły to samo wyzwanie. Ogromne znaczenie w takiej koncepcji biznesu miała moja praca w firmie okiennej, gdzie poznawałem klientów oraz ich potrzeby w zakresie przesłon okiennych.

Jak Pan wspomina początki?

Chyba dla wszystkich początkujących firm pojawienie się na rynku pełnym konkurencji nie jest łatwe. Trzeba odnaleźć złoty środek w takiej sytuacji – najlepiej być innym niż wszyscy. Analiza konkurencji jest zatem nieodłącznym etapem funkcjonowania każdej firmy – powiada się bowiem, że trzeba być zawsze o krok do przodu przed innymi.

Co zatem decyduje o sukcesie lub jego braku początkujących firm?

O sukcesie decyduje ciężka praca i szczęście. Lata funkcjonowania na rynku uświadomiły nam, że podejście do klienta jest bardzo ważnym czynnikiem naszego sukcesu. Każda firma powinna kierować się mottem, że to co robi, robi dla klienta i to on jest „wyrocznią” – oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. To jego pozytywna opinia pozwala nam się rozwijać. W rozwój i sukces firmy ogromny wkład mają pracownicy, którzy pełni pasji do wykonywanego zawodu starają się ciągle rozwijać, co w znaczącym stopniu wpływa na działalność całej firmy.

A produkty? Co wyróżnia wasze?

Głównym produktem, na który popyt odnotowujemy przez cały rok, są rolety zewnętrzne. Zaletą osłon zewnętrznych jest to, że ich sprzedaż nie jest zależna od sezonu letniego czy zimowego. W każdym okresie klient ma możliwość ich zakupu oraz, co najważniejsze, montażu. Dostępność pięciu rodzajów systemu – w zależności od ich późniejszego sposobu montażu – sprawia, że klient może zadecydować o rozwiązaniu idealnym dla siebie. Staramy się, aby oferta rolet zewnętrznych była ciągle modernizowana, dlatego wprowadziliśmy nowy profil produkcyjny z lepszymi parametrami technicznymi, nową kolorystykę, możliwość dopasowania do aktualnych trendów. Wszystko po to, aby zaproponować klientowi jak najlepsze rozwiązanie.

Oferta firmy FILL przeznaczona jest dla każdej osoby, która jest w trakcie budowy domu czy mieszkania, a także dla klientów, którzy pragną zmienić wystrój swojego wnętrza. Dysponujemy produktami na różnych szczeblach finansowych, co pozwala nam na elastyczne dostosowywanie się do zapotrzebowania klienta, uwzględniając jego budżet.

Z jakich korzystacie dostawców?

Staramy się selekcjonować ofertę naszych dostawców tak, aby otrzymywane komponenty były jak najwyższej jakości. Współpracujemy zarówno z firmami mieszczącymi się na terytorium naszego kraju, jak i tymi za granicami Polski. Kierujemy się wizją, że jakość dostarczanych produktów do naszych klientów jest dla nas najważniejszą zasadą.

Jak Pan ocenia mijający rok?

Każdy rok jest dla nas w pewnym sensie nauką. Próbujemy wytłuszczać nasze zalety, ale też nie lekceważymy wad, które staramy się na bieżąco eliminować. Staramy się, aby wypracowana przez nas pozycja na rynku była cały czas utrzymywana i polepszana. Rok 2017 poświęciliśmy na dopracowanie dostępnego asortymentu, stworzenie filmów instruktażowych oraz szkolenia techniczne. Wierzymy, że będzie to miało pozytywne przełożenie na podejmowane przez nas działania w roku kolejnym.

Plany na przyszłość?

Naszym głównym zamierzeniem na nadchodzący czas jest ciągła analiza zapotrzebowania rynku, tak aby swoją ofertę dostosowywać zarówno do wymagań klientów, jak i trendów w dziedzinie architektury i wystroju wnętrz. Na dzień dzisiejszy staramy się poszerzyć asortyment w sektorze bram segmentowych – jest to nasz najnowszy produkt, który już cieszy się ogromną popularnością.

Wierzymy, że nowa gama kolorystyczna, systemy prowadzeń i tłoczeń zyskają sobie przychylność klientów. W 2020 roku planujemy zakończenie budowy nowego obiektu handlowo-produkcyjnego. Zwiększenie przestrzeni produkcyjnej bez wątpienia wiązać się będzie z wprowadzeniem na rynek nowych produktów, jednak o tym będziemy informować na bieżąco. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Ewolucja systemu YOODA Smart Home

Ewolucja systemu YOODA Smart Home

YOODA Smart Home to dwukierunkowy system, który jest...

IV Spotkanie Oficjalnych Sprzedawców Dickson – Dickson Dealers

IV Spotkanie Oficjalnych Sprzedawców Dickson – Dickson Dealers

W dniach 3-4 grudnia odbędzie się już IV Spotkanie...

Grupa Sukces rozbudowuje ofertę o nowe serie pilotów

Grupa Sukces rozbudowuje ofertę o nowe serie pilotów

Sukces Technology Group oferuje nowoczesne, profesjonalne...

Brama garażowa zimą. Jak nie stracić jej funkcjonalności?

Brama garażowa zimą. Jak nie stracić jej funkcjonalności?

Ja zabezpieczyć bramę, aby podczas zimy korzystać z...

System automatycznej wentylacji bramy od Hörmann

System automatycznej wentylacji bramy od Hörmann

Skuteczną wentylację przy minimalnych stratach ciepła...» Więcej na subportalu osłony, bramy