M-PAT – rozpoczęcie własnej produkcji rolet opłaciło się

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

M-PAT powstał na początku 2012 roku, ale nie został założony przez nowicjuszy. Kilkanaście lat pracy przy stolarce otworowej i ponad ośmioletnie kierownictwo produkcją rolet zewnętrznych stanowiły solidne podstawy dla Pana Pawła Paterskiego do założenia własnej działalności.

Panie Pawle,  był Pan kierownikiem produkcji, dlaczego więc zdecydował się Pan założyć własną działalność? 

W 2012 roku dowiedziałem się, że mój poprzedni pracodawca – uznany dolnośląski producent stolarki PVC – zaprzestaje produkcji rolet. To właśnie tam przez 9 lat kierowałem produkcją rolet i ślusarki aluminiowej. Pomimo satysfakcjonującej pracy związanej z szeroko pojętą „branżą”, wraz z żoną postanowiliśmy podjąć ryzyko produkcji rolet zewnętrznych na własną rękę.

I jak się to dalej potoczyło?

Nie będziemy na pewno pierwszymi, którzy powiedzą, że było ciężko. Mimo znajomości dostawców, poziomu cen zakupu podzespołów i oczekiwanej ceny gotowego produktu, potrzebny był jeszcze kapitał i park maszynowy. Instytucje finansowe, niestety, nie są przychylnie nastawione do wsparcia tego typu przedsięwzięć. Pozostają więc własne oszczędności, wsparcie rodziny i bardzo ciężka praca.

Co przesądziło, że udało się przebrnąć przez ten trudny moment?

Upór, zamiłowanie do tego, co się robi, i duża wiedza sprawiły, że dzisiaj możemy powiedzieć, że się nam udało.

Rozumiem, że głównym produktem są rolety, tak?

Tak, naszym głównym produktem są rolety zewnętrzne i moskitiery, które produkujemy w oparciu o najlepsze na rynku podzespoły. Nie są to jednak jedyne produkty – uzupełnienie oferty stanowią inne systemy osłonowe, bramy garażowe, stolarka PVC i ślusarka aluminiowa.

A kim są wasi dostawcy?

Głównymi dostawcami są: Aluprof, Exte, Alukon, Simu-Somfy oraz Selve.

A do kogo kierujecie swoją ofertę?
 
Produkcja skierowana jest głównie na rynek hurtowy, a w szczególnej mierze do firm, które eksportują swoją stolarkę. Mamy sieć własnych odbiorców zagranicznych, ale coraz częściej obsługujemy lokalnych klientów hurtowych i indywidualnych. Nasze produkty tworzone są z dobrych gatunkowo podzespołów, więc nie są wstanie konkurować  cenowo z najtańszymi na rynku odpowiednikami – nigdy nie mieliśmy też takiego zamiaru. Znając specyfikę stolarki otworowej oraz będąc na bieżąco ze zmianami w technologii budownictwa i możliwości systemów roletowych, jesteśmy postrzegani jako fachowcy znający swoje rzemiosło.


Reklama

Jak oceniacie miniony rok?

Miniony rok oceniamy pozytywnie. Cały czas pracujemy nad rozwojem naszej firmy, tak aby sprostać oczekiwaniom klientów pod kątem produkcyjnym i przygotowaniem technicznym. To właśnie ten rok pokazał, że gonitwa za najniższą ceną, jako argumentem w rozmowach handlowych, to nie najlepsza droga.

A jakie są plany na przyszłość?

Planów mamy wiele i zamierzmy sukcesywnie je wprowadzać. Na pierwszym miejscu jest przygotowanie produkcji pod coraz większe potrzeby klientów oraz wprowadzenie do oferty najnowszych produktów od niedawna dostępnych na rynkach zachodnioeuropejskich dedykowanych budownictwu energooszczędnemu i pasywnemu, o czym nie omieszkamy poinformować. 
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Firma WIŚNIOWSKI tym razem wzięła udział w targach...

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Wymiana elementów stolarki otworowej to nieodzowna...

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom...

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w...» Więcej na subportalu osłony, bramy