| Wyświetleń:397

Kompendium VELUX o markizach dachowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

VELUX, markiza chroni poddasze przed przegrzaniem

fot. VELUX

VELUX, markiza chroni poddasze przed przegrzaniem


VELUX, markiza dachowa nie ogranicza funkcjonalności okna

fot. VELUX

VELUX, markiza dachowa nie ogranicza funkcjonalności okna

VELUX, markiza dachowa poprawia komfort przebywania na poddaszu

fot. VELUX

VELUX, markiza dachowa poprawia komfort przebywania na poddaszu

Poddasze to miejsce, które szybko się nagrzewa – można to odczuć szczególnie latem. Na szczęście ilość ciepła dostającego się do pomieszczenia można kontrolować. Z pomocą przychodzi na przykład markiza dachowa, która jest gwarancją niższej temperatury na poddaszu, nawet podczas upałów.


W przeciwieństwie do rolety zewnętrznej, markiza nie blokuje całkowicie światła słonecznego, dlatego sprawdzi się na poddaszu, jeśli chcemy stworzyć tam funkcjonalną przestrzeń do pracy czy relaksu, a jednocześnie nie zasłaniać całkowicie widoku z okna. edz się więcej o jej funkcjach i rodzajach.
 

Markizy – do czego służą?


Główną funkcją markiz jest regulacja temperatury na poddaszu – jego nagrzewanie jest dzięki nim znacząco zmniejszone. Jak to możliwe? Ten rodzaj wyposażenia jest montowany po zewnętrznej stronie okna, dlatego zatrzymuje ciepło, zanim jeszcze promienie słoneczne dotrą do szyby. Markiza jest wykonana z siatkowanej tkaniny, odpornej na czynniki atmosferyczne. Materiał jest wytrzymały, a jednocześnie nie przysłania widoku za oknem i nie zaciemnia pomieszczenia – można swobodnie i w odpowiedniej temperaturze odpoczywać i spędzać czas z rodziną.


Jak zamontować i obsługiwać markizę?


Markizę montuje się od wewnątrz – nie ma potrzeby wychodzenia na dach. Można to zrobić samodzielnie, ale warto rozważyć powierzenie zadania specjaliście. Unikniemy problemów technicznych i będziemy mieć gwarancję trwałości i funkcjonalności przez wiele lat.

Obsługa markizy dachowej jest bardzo prosta i, co ważne, markiza w żaden sposób nie przeszkadza w operowaniu oknem. Można je dowolnie otwierać, uchylać i zamykać, niezależnie od tego, czy markiza jest rozłożona, czy nie. Dodatkowo w czasie, gdy nie używamy markizy (na przykład zimą), schowamy ją w wygodnym i estetycznym górnym kasetonie.

Aby zaciągnąć markizę manualną, wystarczy otworzyć okno, obrócić je o 180 stopni i zaczepić tkaninę na haczykach, które znajdują się w dolnej części skrzydła, po zewnętrznej stronie okna. Mamy do dyspozycji także inne sposoby obsługi markiz: zdalne sterowanie elektryczne lub solarne, które gwarantuje jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe użytkowanie markiz.


Rodzaje markiz dachowych


Marka VELUX oferuje trzy rodzaje markiz dachowych, które w jednakowym stopniu chronią poddasze przed upałem (zmniejszają nagrzewanie poddasza nawet o 76%), ale różnią się sposobem obsługi.

» Markiza manualna – model obsługiwany ręcznie, zaciągnięta markiza zamocowana jest na dwóch haczykach.

» Markiza elektryczna – posiada prowadnice, jest zasilana prądem elektrycznym i obsługiwana zdalnie za pomocą klawiatury naściennej.

» Markiza solarna – również posiada prowadnice i jest obsługiwana zdalnie, ale od markizy elektrycznej różni się sposobem zasilania – jej siłą napędową jest energia słoneczna.

Wybór elektrycznego lub solarnego sposobu zasilania markizy zapewnia jeszcze wygodniejszą obsługę wyposażenia okna. Dodatkowo zyskujemy możliwość skorzystania z inteligentnego sterowania klimatem na poddaszu za pomocą systemu VELUX ACTIVE. System, dzięki specjalnym czujnikom, monitoruje stan powietrza wewnątrz domu, a także odbiera informacje z pobliskich stacji meteorologicznych. Odczytane parametry i zapowiedzi pogodowe sprawią, że VELUX ACTIVE samodzielnie zasłoni markizy wtedy, gdy wyczuje zbliżającą się falę upału, i odsłoni je, kiedy temperatura spadnie. System może sterować także otwieraniem i zamykaniem okien dachowych, jeśli te wyposażone są w silnik. My natomiast zyskujemy możliwość sterowania oknami i wyposażeniem z poziomu aplikacji w telefonie.


#okna_dachowe, #kontrola_sloneczna, #oslony_szloneczne, #markizy_okienne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!