| Wyświetleń:500

Rolety zewnętrzne na poddaszu. Dlaczego warto je wybrać?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rolety zewnętrzne na poddaszu. Dlaczego warto je wybrać?

fot. VELUX

Rolety zewnętrzne na poddaszu. Dlaczego warto je wybrać?


Rolety zewnętrzne jako ochrona przed upałem

fot. VELUX

Rolety zewnętrzne jako ochrona przed upałem

Rolety zewnętrzne jako poprawa izolacyjności w zimne dni

fot. VELUX

Rolety zewnętrzne jako poprawa izolacyjności w zimne dni

Jeśli jesteś właścicielem domu z poddaszem, z pewnością spotkałeś się z typowymi dla tej części budynku letnimi i zimowymi problemami. Jeżeli natomiast dopiero budujesz dom, być może jeszcze nie wiesz, jak ważne jest zapewnienie odpowiednich, komfortowych warunków przebywania na poddaszu. W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Sprawdźmy, dlaczego warto się na nie zdecydować i jaki rodzaj sterowania wybrać.

 
Rolety zewnętrzne, w przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, zatrzymują promienie słoneczne, deszcz czy wiatr, zanim dotrą one do szyby. Dlatego szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku okien dachowych, gdzie promienie słoneczne czy deszcz uderzają w szybę pod największym kątem. Ten typ wyposażenia okna można zastosować w każdym pomieszczeniu, które wymaga zaciemnienia, redukcji hałasu, a przede wszystkim – izolacji cieplnej. 

Rolety zewnętrzne – ochrona nie tylko przed upałem 


Kąt nachylenia dachu sprawia, że promienie słońca przez większą część letniego dnia padają na szyby okien dachowych, co prowadzi do przegrzania pomieszczenia – wiedzą o tym wszyscy właściciele domów z poddaszem, którzy co roku muszą zmagają się z upałami.  Odpowiedzią na ten problem są rolety zewnętrzne, które chronią pomieszczenie przed zbyt dużym nasłonecznieniem, a co za tym idzie – zwiększeniem temperatury. To wyposażenie okna absorbuje światło i ciepło w stopniu, jaki trudno osiągnąć za pomocą innego produktu do okien dachowych. 

Rolety zewnętrzne są równie przydatne w chłodniejszych okresach roku, kiedy to chronią pomieszczenie przed zbytnim wychłodzeniem. Po zamontowaniu rolet zewnętrznych izolacja pomieszczenia poprawia się nawet o kilkanaście procent. To znacząca różnica, która oprócz poprawy komfortu przebywania na poddaszu gwarantuje także długofalowe korzyści, takie jak oszczędności związane z niższymi kosztami ogrzewania. Istotną zaletą rolet zewnętrznych jest również ograniczenie hałasu – przy zasuniętych roletach deszcz, grad czy porywisty wiatr będą słyszalne w znacznie mniejszym stopniu.
 

Zasilanie elektryczne czy solarne – jaki sposób otwierania rolet zewnętrznych wybrać?


Rozwój technologiczny sprawił, że coraz większą popularność zyskują mechanizmy zdalnego sterowania roletami: elektryczne lub solarne. Można zastosować te rozwiązania na oknach VELUX. To znaczna poprawa komfortu użytkowania, zwłaszcza, że rolety zewnętrzne są inwestycją na lata. Czym różnią się od siebie te dwa sposoby zasilania rolet?

» Zasilanie elektryczne – rozwiązanie, które umożliwia obsługę rolet za pomocą klawiatury naściennej. Można zdecydować się na ten mechanizm, nawet jeśli nie posiadamy zasilanego elektrycznie okna dachowego. Wystarczą doprowadzone do niego przewody, do których podłączymy roletę elektryczną.

» Zasilanie solarne – obsługiwane również za pomocą klawiatury naściennej, zamiast prądu wykorzystują energię słoneczną. To dobra alternatywa dla okien, do których nie doprowadzono przewodów elektrycznych na etapie budowy lub remontu. Dzięki zasilaniu solarnemu nie ma konieczności dużej ingerencji, aby doprowadzić przewody do okna, więc montaż rolety jest całkowicie bezinwazyjny.

Okna i rolety VELUX zasilane elektrycznie lub solarnie można również obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej systemu VELUX ACTIVE®. To innowacyjne rozwiązanie, oparte na inteligentnej ochronie przed nagrzewaniem, a także monitorowaniu wilgotności, temperatury i stężenia CO2. 

System samodzielnie obsługuje zdalnie sterowane okna dachowe VELUX oraz rolety zewnętrzne i inne elementy dodatkowego wyposażenia. Dzięki tym funkcjom VELUX ACTIVE zapewnia odpowiedni klimat na poddaszu, tak ważny dla naszego zdrowia. Dodatkowo system, zapewnia wygodę kontroli z poziomu aplikacji w telefonie. Można otworzyć lub zamknąć roletę, będąc nawet wiele kilometrów od domu (dowiedz się więcej).

Wybór najlepszego sposobu sterowania roletami zależy głównie od tego, czy do okien na etapie budowy domu zostało doprowadzone okablowanie. Niezależnie od tego, jaki sposób otwierania wybierzemy, rolety zewnętrzne to wielofunkcyjne wyposażenie okien, które zapewni odpowiednie warunki na poddaszu zarówno latem, jak i zimą. Co więcej, rolety zewnętrzne można połączyć z dowolną roletą wewnętrzną, za pomocą której można na przykład udekorować swoje wnętrza. Sprawdź te rozwiązania na swoim poddaszu!

Chcesz dowiedzieć się o więcej o roletach zewnętrznych? Przeczytaj artykuł Rolety zewnętrzne – 6 faktów, o których warto wiedzieć przed zakupem

#okna_dachowe, #kontrola_sloneczna, #oslony_szloneczne, #rolety_zewnetrzne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Somfy Polska

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Somfy Polska

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to akcja,...

Modnie w Oknie: Obsługa inwestycji i wykonawców

Modnie w Oknie: Obsługa inwestycji i wykonawców

Na portalu www.modniewoknie.pl pojawiła się nowa...

Głosem, mailem czy SMS-em? A jak Ty otworzysz swoją bramę?

Głosem, mailem czy SMS-em? A jak Ty otworzysz swoją bramę?

Dziś otwieranie bramy z pomocą bezprzewodowego pilota...» Więcej na subportalu osłony, bramy