| Wyświetleń:293

Jeszcze prostsze konfigurowanie markiz z 3D App markilux

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Aplikacja 3D markilux została przeprojektowana do konfigurowania markiz. Nowe funkcje mają uczynić stosowanie aplikacji jeszcze łatwiejszym i bardziej intuicyjnym.

fot. Markilux | Aplikacja 3D markilux została przeprojektowana do konfigurowania markiz. Nowe funkcje mają uczynić stosowanie aplikacji jeszcze łatwiejszym i bardziej intuicyjnym.

Około rok temu markilux wypuścił na rynek aplikację "rozszerzonej rzeczywistości" (augmented reality). Można z nią wirtualnie montować markizy przegubowe oraz pergole z asortymentu produktowego przedsiębiorstwa na tablecie albo smartfonie w każdym dowolnym widoku fasady. Obecnie aplikacja doczekała się nowych funkcji, czyniących konfigurowanie jeszcze łatwiejszym i bardziej intuicyjnym.


Jeśli dziś ktoś chciałby zakupić nową markizę, to nie będzie już zdany wyłącznie na swoją wyobraźnię przy decyzji o wyborze danego modelu. Obecnie istnieją komfortowe aplikacje 3D, za pomocą których można wirtualnie zrobić rzut markizy na ścianę domu oraz ją skonfigurować. W ubiegłym roku specjalista markiz markilux wypuścił na rynek taki produkt. 

Aplikacja przyjęła się tak dobrze u specjalistycznych partnerów oraz klientów docelowych, że rozwijaliśmy ją dalej, żeby to narzędzie stało się jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika – wyjaśnia Christiane Berning, kierowniczka działu marketingu i business development w markilux.


Intuicyjne konfigurowanie markizy przez „Touch Icons“ 


Według Berning pozycja, wysokość i szerokość markizy definiuje się aplikacją w kilku krokach za pomocą tabletu lub smartfonu. Następnie można wybrać model markizy z menu. Do wyboru jest 15 markiz przegubowych oraz markizy/pergole, łącznie z nowościami 2019. Dotychczas wygląd markizy można było ustalać w menu bocznym. Teraz konfiguruje się bezpośrednio z widoku markizy za pomocą obrazowych symboli, tak zwanych „Touch Icons“. Działa to jeszcze bardziej intuicyjnie niż wcześniej. 

Stąd, przykładowo, można ustalać na skali żądany odcień poszycia markizowego, gdzie jako miniatury pojawiają się pasujące desenie. Numery deseni można też podać bezpośrednio w polu wyszukiwania albo ograniczyć wcześniej w typie kolekcji – tłumaczy Christiane Berning. – Ponadto można zapisać skonfigurowaną markizę i powiększyć widok, aby zobaczyć szczegóły poszycia. Podobnie można wybierać kolory stelaży oraz funkcje dodatkowe.


„Diminished Reality“ powoduje, że stara markiza znika


Tak, jak w pierwszej wersji, wirtualną markizę można rozkładać i składać oraz obserwować z każdej perspektywy. Na głównej stronie aplikacji można zapisywać aktualny widok i udostępniać innym. Kolejne przyciski umożliwiają zapytanie o cenę u partnera specjalistycznego, a ponadto zmianę na inne modele markiz. Tak samo, jak symulacja rzucanego cienia markizy, stosownie do daty i godziny w ciągu dnia. Zupełnie nową funkcją jest „Diminished Reality“. 

Z jej pomocą użytkownik może wymazać w widoku wyświetlacza markizę już istniejącą w domu. W ten sposób model markizy będzie istniał sam dla siebie. Aby móc szybko odnaleźć się w aplikacji, dostępna jest  funkcja pomocnicza w widoku startowym. Tu wyjaśnione jest, co kryje się pod każdym z symboli. Poza trybem na żywo, aplikacja oferuje jeszcze katalog produktów ze zwizualizowaną, trójwymiarową fasadą domu. Koncepcja powstała dla sytuacji, w których nie oferuje się trybu na żywo, jak, przykładowo, przy złej pogodzie. 

Przeprojektowaniem naszej aplikacji ułatwiamy klientowi jeszcze bardziej decyzję wyboru markizy, bowiem za pomocą kilku kliknięć zmienia się model, kolor i wyposażenie. Wierzymy, że sprawi to przyjemność i będzie miało swój wpływ na decyzję o zakupie – podkreśla Christiane Berning. 


#markizy, #oslony_przeciwsloneczne, #ochrona_sloneczna, #konfiguracja_markiz

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY