ALKAZAR: moda na okiennice wraca do Polski

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Początki działalności ALKAZAR sięgają 1993 roku, kiedy to rozpoczęto dystrybucję okien PVC. Z czasem poszerzono ją o okna drewniane, zewnętrzne rolety aluminiowe i bramy garażowe. W roku 2006 postanowiono rozpocząć produkcję rolet zewnętrznych, co okazało się bardzo dobrą decyzją – na tyle udaną, że gdy w roku 2011 pojawiła się szansa rozszerzenia działalności o produkcję okiennic aluminiowych, szybko ją wykorzystano. 


Obecnie produkcja okiennic aluminiowych jest główną dziedziną działalności firmy ALKAZAR. Odbiorcami jej wyrobów są klienci indywidualni i firmy z Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii i, oczywiście, Polski. ALKAZAR produkuje każdy rodzaj okiennic: od dekoracyjnych, poprzez tradycyjnie otwierane, do technicznie skomplikowanych okiennic przesuwnych na 1, 2 lub 3 szynach. 

Choć początki nie były łatwe, bo trzeba było poznać tajniki poszczególnych rozwiązań, wybrać te najbardziej odpowiednie, zarówno jeśli chodzi o profile, jak i okucia, to zawsze w naszych działaniach kierowaliśmy się priorytetem jakości. Aby osiągnąć właściwy poziom, konieczna jest czasami benedyktyńska cierpliwość w poznawaniu poszczególnych systemów okiennic, możliwości okuć itp. Takie podejście jest jednak niezbędne, żeby posiąść odpowiednią wiedzę, która pozwala później na podejmowanie co raz to nowych wyzwań – wyjaśnia Mirosław Sosnowski, właściciel ALKAZAR.


Na chwilę obecną ALKAZAR produkuje w większości okiennice tradycyjnie otwierane, również z napędami elektrycznymi. Z roku na rok wzrasta jednak liczba wyprodukowanych okiennic przesuwnych, które może wykonać w wersji „lekkiej" – do 80 kg ciężaru skrzydła i „ciężkiej" – do 200 kg. 

W tym zakresie wyróżnia nas umiejętność wyprodukowania okiennic 2, 3 i 4-torowych z możliwością przesuwania teleskopowo, z zastosowaniem systemu paska zębatego i rolek. Napęd elektryczny oczywiście nie stanowi problemu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla szerokich okien, jest przesłona za pomocą okiennic harmonijkowych – możemy wykonać do 12 szt. skrzydeł po max. 80 cm szerokości, prowadzonych za pomocą zawiasów rolkowych na prowadnicy górnej i dolnej – tłumaczy właściciel ALKAZAR.


Od połowy 2012 roku głównym dostawcą profili dla firmy ALKAZAR jest METRA z Włoch, a także hiszpańska firma Cortizo – zwłaszcza przy produkcji okiennic w ramie. Jeśli chodzi o okucia, oprócz systemowych, producent korzysta też z dostawców z Włoch oraz francuskiej firmy Torbel. Największymi ilościowo odbiorcami okiennic ALKAZAR są klienci z Niemiec, następnie z Polski, Francji, Włoch, Szwajcarii i Austrii. Ostatnio pojawił się nawet klient z Litwy. Wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego wyniósł aż 20%

Okiennice w Polsce zostały skutecznie wyparte z powszechnego użytku przed wieloma laty, co było związane z utratą państwowości, a potem też suwerenności. Zainteresowanie klientów zwiększa się z roku na rok – głównie dzięki możliwości podróży po świecie. Ludziom podobają się okiennice, ponieważ budynki nabierają indywidualnego charakteru. Osłony te spełniają funkcję ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, umożliwiają zacienienie i zapewniają prywatność – dodaje Mirosław Sosnowski. 


#oslony_okienne, #okiennice, #alkazar

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Zagrożenia, przed którymi ochroni nas osłona przeciwsłoneczna

Zagrożenia, przed którymi ochroni nas osłona przeciwsłoneczna

Aby lepiej chronić się przed niechcianymi...

Marc-Ok – elastyczna brama przeciwpożarowa ze znakiem CE

Marc-Ok – elastyczna brama przeciwpożarowa ze znakiem CE

Nowoczesne budownictwo to nie tylko ciekawy design, ale...

Dwutorowa szyna sufitowa Mardom dla minimalistycznej aranżacji okna

Dwutorowa szyna sufitowa Mardom dla minimalistycznej aranżacji okna

Mardom, producent rolet i karniszy, wprowadził do oferty...

Nowy zakład i hala produkcyjna Vertex S.A.

Nowy zakład i hala produkcyjna Vertex S.A.

Renomowany polski producent osłon okiennych Vertex S.A....

Minister Inwestycji i Rozwoju z wizytą w firmie WIŚNIOWSKI

Minister Inwestycji i Rozwoju z wizytą w firmie WIŚNIOWSKI

Minister Inwestycji i Rozwoju – Jerzy Kwieciński...» Więcej na subportalu osłony, bramy