| Wyświetleń:2697

Zadbaj o osłony przed latem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okres kwarantanny i spowodowane nim poczucie izolacji, a także przebywanie w jednym miejscu można wykorzystać w pozytywny sposób, np. na nadrobienie domowych zaległości. Akant podpowiada, jak zadbać o okna i osłony okienne. 


Jeśli okna nie posiadają jeszcze odpowiednich osłon, warto zastanowić się nad ich wyborem. Poszukując idealnego rozwiązania, trzeba wziąć pod uwagę zarówno funkcjonalność, możliwości montażowe na miejscu, jak i dopasowanie produktu do obecnego stylu wnętrza. 

Jak jednak w okresie kwarantanny i zaleceń, by zostać w domu, zakupić osłony, które wybierzemy?

Można skorzystać z oferty sklepu online (www.rolety-akant.pl), w którym bez wychodzenia z domu można zamówić wybrane osłony. Kurier dostarczy gotowy produkt pod same drzwi, więc cały proces przebiegnie bez jakiegokolwiek wyjścia z domu. W sklepie online przy każdym produkcie dostępna jest także animacja pokazująca, jak odpowiednio zmierzyć okna oraz w jaki sposób zamontować osłony. 

Osłony, tak jak pozostałe elementy wyposażenia, brudzą się. Osiadający na nich kurz należy regularnie usuwać. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób cierpiących na alergię. Jak zatem czyścić osłony? Wszystko zależy od produktu, z jakim mamy do czynienia.

Plisy można prać na dwa sposoby. Pierwszy, prostszy sposób, polega na przetarciu plisy wilgotną szmatką na oknie. Druga możliwość wymaga zdemontowania osłony. Po zdjęciu należy umieścić ją w wannie lub misce pełnej wody i delikatnie czyścić. Temperatura wody nie powinna przekraczać 30°C, a do mycia można używać jedynie delikatnych środków piorących. Po praniu plisę należy ponownie umieścić na oknie i suszyć złożoną przez 48h. 

Rolety, wertikale i panel track można oczyścić z kurzu za pomocą wilgotnej szmatki. Wystarczy przetrzeć nią elementy osprzętu oraz tkaninę. Żaluzje drewniane i aluminiowe można oczyścić z kurzu w podobny sposób. Ważne, by nie stosować do tego silnych detergentów.

Mycie okien

Czas kwarantanny to także dobra okazja na umycie okien po zimie. Przed rozpoczęciem prac należy pamiętać, że wszystkie osłony należy najpierw zsunąć, by nie uszkodzić ich detergentami podczas mycia. W przypadku plis najbezpieczniej będzie zdemontować je przed myciem – pozwoli to uniknąć zmoczenia materiału. By to zrobić, najpierw należy zsunąć plisę, następnie element połączony ze sznurkiem trzeba delikatnie wypiąć z uchwytów. Po umyciu i osuszeniu przestrzeni okiennej plisę analogicznie umieścić na oknie.

#osłony_okienne, #plisy, #żaluzje

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Somfy Polska

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Somfy Polska

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to akcja,...

Modnie w Oknie: Obsługa inwestycji i wykonawców

Modnie w Oknie: Obsługa inwestycji i wykonawców

Na portalu www.modniewoknie.pl pojawiła się nowa...

Głosem, mailem czy SMS-em? A jak Ty otworzysz swoją bramę?

Głosem, mailem czy SMS-em? A jak Ty otworzysz swoją bramę?

Dziś otwieranie bramy z pomocą bezprzewodowego pilota...» Więcej na subportalu osłony, bramy