ROLETY Angelo – produkcja osłon okiennych trafionym pomysłem na biznes

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dorota Sosnowska, właścicielka ROLETY Angelo

fot. ROLETY Angelo

Dorota Sosnowska, właścicielka ROLETY Angelo


Białe żaluzje wewnętrzne od ROLETY Angelo

fot. ROLETY Angelo

Białe żaluzje wewnętrzne od ROLETY Angelo

Rolety wewnętrzne od ROLETY Angelo

fot. ROLETY Angelo

Rolety wewnętrzne od ROLETY Angelo

Markiza od ROLETY Angelo

fot. ROLETY Angelo

Markiza od ROLETY Angelo

Żaluzja drewniana od ROLETY Angelo

fot. ROLETY Angelo

Żaluzja drewniana od ROLETY Angelo

Firma Angelo specjalizuje się w produkcji i montażu systemów osłonowych do okien. Posiada w tym duże doświadczenie, poparte wieloletnią praktyką. Dorota Sosnowska, właścicielka ROLETY Angelo, opowiada nam o początkach i rozwoju swojego przedsiębiorstwa. 


Pani Doroto, zacznijmy od samego początku – jak Pani trafiła do tej branży?

Pracuję w tej branży od 2001 roku, więc to już praktycznie 16 lat. Czasem wracam do klientów, których dzieci były wówczas malutkie, a dziś już studiują. To miłe uczucie zobaczyć ich znowu i powspominać. Po pewnych zdarzeniach losowych i półrocznej rekonwalescencji w 2013 roku – przy wsparciu rodziny i dotacji z Urzędu Pracy – otworzyłam własną firmę. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wtedy wsparli i na których mogę liczyć do dziś. Pomysł był prosty: robić to, na czym się znam i co lubię, a lubię to, co robię, i lubię ludzi. 

Łatwo jest rozpocząć biznes w sektorze osłon okiennych?

Najtrudniejszy był pierwszy rok. Nie wiedzieliśmy, czy pomysł chwyci, czy zdobędziemy zaufanie, jako nowa firma. Postawiłam na jakość, więc chcąc zaproponować dobre ceny, wiedziałam, że musi to być oparte na własnej produkcji. I udało się, choć wymagało to wiele zaangażowania i pracy od świtu do nocy. Towar zamawiałam tylko u sprawdzonych dostawców, wybierałam najlepsze i najpraktyczniejsze systemy, analizowałam opłacalność, porównując systemy, i negocjowałam rabaty. Najważniejsza jednak była modlitwa, bo bez wsparcia z Góry nic by nie było.

Jakby miała Pani wymienić, co jest niezbędne do otwarcia podobnego biznesu, to co by to było. 

Firma to nie tylko ja, ale i ludzie, którzy byli, są i będą ją współtworzyć. Mamy zgrany zespół i każdy wie, za co odpowiada; robi to, w czym jest najlepszy. Ważny jest każdy element układanki: począwszy od obsługi klienta, przez produkcję, a na montażu kończąc. Moją dewizą było i jest sprzedawać dobry, trwały produkt za rozsądne pieniądze. Nasi klienci kupują coś, co ma im służyć następne kilkanaście lat, więc musi być super. Nie boję się nowości, choć zanim wprowadzę nowe rozwiązania, sprawdzam ich skuteczność i działanie. Priorytetową sprawą jest dobór odpowiednich rozwiązań dla klienta, więc w myśl tej zasady proponuję nie to, co najdroższe, ale to, co najlepiej spełni dane oczekiwania. Większość z klientów to osoby, które trafiły do nas z polecenia, co jest dla nas wielką radością.

Proszę nieco opowiedzieć o samych produktach.

Oczywiście królują rolety dzień/noc. Oferujemy je w różnych opcjach, ale najlepszym jest system kasetowy z prowadnicami przyklejanymi na płasko do listwy przyszybowej. Tkanina jest zabezpieczona przed uszkodzeniem, a przy następnym remoncie możemy wymienić niewielkim kosztem samą tkaninę, a roleta może służyć nam przez następne kilka lat. Drugim, choć zauważam, że coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, są plisy, czyli tzw. harmonijki. Ich zaletą jest możliwość zaciągania z góry na dół i z dołu do góry, a także to, że zamontowane po szybie nie obijają ścian, gdy chcemy otworzyć okno, a zwłaszcza drzwi. Są też łatwe w zdejmowaniu, co wielu klientów cieszy, bo można je łatwo wyczyścić. 

Kolejnym produktem, który oferujemy, są rolety zewnętrzne. Choć ich rola zabezpieczająca nie zmalała, to dziś coraz częściej klienci wybierają tę opcję, chcąc zapewnić sobie i swojej rodzinie komfort – nie tylko intymności, ale i ochrony przed gorącem lub mrozem. Montujemy je zarówno w domach, jak i blokach; sterowane ręcznie lub elektrycznie na pilota. Od marca natomiast zacznie się sezon na moskitiery. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo ramka instalowana jest bezinwazyjnie i można po spokojnie spędzonym lecie bez much i komarów wyjąć ją i schować na następny sezon. Produkujemy je również w wersji drzwiowej oraz do okien dachowych. Muszę jeszcze wspomnieć o żaluzjach, które po dłuższej przerwie znów wracają do mody – zwłaszcza w wersji drewnianej. 

Nasza oferta skierowana jest praktycznie do każdego, kto ma okna. Montujemy w domach, blokach, firmach, urzędach, klasztorach i więzieniu. Każdy klient jest ważny i ma odmienne potrzeby. Staramy się zadowolić najbardziej wymagających. Czasem trzeba zaproponować i wymyślić naprawdę niestandardowe rozwiązania. 

Z jakich korzystacie dostawców?

Przede wszystkim ze sprawdzonych. Nie lubię zmieniać firm, od których kupuję, i zanim to zrobię sprawdzam jakość wykonania, cenę, terminy, koszty wysyłki i wiele innych. Zawsze szukam tej samej lub lepszej jakości za opłacalną cenę. Nie chcę sprzedawać czegoś, co posłuży tylko jeden sezon. 

Jak oceniacie miniony rok?

Pracowicie i Bogu dziękujemy za każdego klienta. 

#oslony_okienne, #rolety, #zaluzje, #ochrona_sloneczna

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Roadshow z Łukaszem Piszczkiem po salonach KRISHOME

Roadshow z Łukaszem Piszczkiem po salonach KRISHOME

Pięć miast, setki kilometrów i zadowolonych...

Skuteczna wentylacja garażu – zestaw do uchylania górnego segmentu bramy

Skuteczna wentylacja garażu – zestaw do uchylania górnego segmentu bramy

Hörmann oferuje zestaw do uchylania górnego segmentu...

Nowa centralka dwukierunkowa YOODA Smart Home 2

Nowa centralka dwukierunkowa YOODA Smart Home 2

Technologia w dzisiejszych czasach stale się rozwija,...

Nowości osłonowe i produkty cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem

Nowości osłonowe i produkty cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem

W tym sezonie dużą popularnością wśród oferty firmy...» Więcej na subportalu osłony, bramy