PLISAR – własna produkcja osłon okiennych spełnieniem marzeń

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Marcin Pisarek, właściciel FHU PLISAR

fot. PLISAR

Marcin Pisarek, właściciel FHU PLISAR


Zobacz również:

oknoad

System EJOT Wimount

ECO-TERM – nowe profile montażowe od METAL-PLAST

Konfigurator wkładek bębenkowych

Okno PIXEL - 22% więcej światła w pomieszczeniu

ORGADATA REKRUTUJE !


Wzorniki z materiałami PLISAR

fot. PLISAR

Wzorniki z materiałami PLISAR

Wzorniki z materiałami PLISAR

fot. PLISAR

Wzorniki z materiałami PLISAR

Wzorniki z materiałami PLISAR

fot. PLISAR

Wzorniki z materiałami PLISAR

Założony w 2016 roku PLISAR jest producentem m.in. osłon okiennych, moskitier oraz zabudów balkonów. Aby przyjrzeć się temu młodemu przedsiębiorstwu dokładniej, zaprosiliśmy do rozmowy Marcina Pisarka, właściciela FHU PLISAR.

Panie Marcinie, w jaki sposób trafił Pan do branży osłon?

Wiele lat temu, jako młody chłopak, podjąłem swoją pierwszą pracę w firmie produkującej rolety, gdzie pracowałem przez kilka miesięcy. Później wykonywałem w życiu różne zawody: pracowałem na magazynie w Wielkiej Brytanii, byłem kierowcą, a nawet lakiernikiem. W 2013 roku spotkałem koleżankę, z którą niegdyś pracowałem we wspomnianej już firmie produkującej rolety – otwierała właśnie własny zakład i zaprosiła mnie do współpracy... W nowej firmie zajmowałem się produkcją, jeździłem na pomiary, montowałem oraz obsługiwałem klientów na miejscu w salonie, jeśli była taka potrzeba. Charakter mojej pracy pozwolił mi na poznanie biznesu od podszewki. 

Po latach szukania własnej drogi, w myśl zasady „bój się i rób”, w 2016 roku postanowiłem, że otworzę własną produkcję. Z dotychczasową pracodawczynią rozeszliśmy się w przyjacielskich stosunkach – często zresztą ze sobą obecnie współpracujemy. Przez wiele tygodni przygotowywałem halę produkcyjną, a wiele rozwiązań technologicznych opracowywałem sam z pomocą kolegi. Teraz czuję, że praca przynosi mi spełnienie i dużą satysfakcję. Co prawda roboty do wykonania jest dużo więcej niż na etacie, jednak realizowane cele i odhaczanie kolejnych, wykonanych zadań, daje kopa do działania. 

Otwarcie własnego biznesu okazało się trudne?

Początki, jak to początki, bywają różne. Pierwsze kilka miesięcy działaliśmy tylko w oparciu o stronę internetową, a wszystkie rozmowy handlowe odbywały się w domu u klienta. Wzorniki z materiałami nadal mamy zawsze ze sobą – jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkie dostępne materiały u klienta. Jest to dla niego duża oszczędność i czasu, i pieniędzy potrzebnych na dojazd do salonu. Znaczną ilość środków finansowych poświęciliśmy na reklamę. W wielu miejscach w mieście i okolicy wiszą nasze banery. Mimo to i tak uważamy, że najlepszy i najskuteczniejszy jest marketing szeptany. Generalnie, początki działalność oceniam bardzo pozytywnie, mimo że był to czas bardzo intensywnej pracy i nauki. 

Jakie cechy przydają się w prowadzeniu własnej działalności?

Najważniejszą cechą jest dobra i prawdziwa relacja z klientem. Jestem towarzyskim człowiekiem, więc nigdy nie miałem problemów z relacjami z innymi ludźmi. Rozmowy podczas pomiarów często schodzą na inne tematy – ten kontakt z ludźmi właśnie jest dla mnie bardzo ważny. Klienci bywałą różni, dlatego najważniejsza jest umiejętność dopasowania się do każdego typu człowieka, dzięki temu wzbudzamy w nich większe zaufanie. Staramy się również realizować zamówienia możliwie jak najszybciej – czasem montaże odbywają się w ciągu 2-3 dni roboczych. 

Jakie produkty macie w asortymencie?

Mamy bardzo szeroki asortyment osłon okiennych. W ostatnich kilku tygodniach zaczęliśmy również produkcję i montaż zabudów balkonów i tarasów. Największe zainteresowanie wzbudzają jednak nadal rolety dzień-noc, plisy oraz drewniane żaluzje.

Nasze rolety wyróżnia solidność konstrukcji i trwałość materiału. Na rynku jest wiele firm – szczególnie dyskontów meblowych – zajmujących się wyposażeniem wnętrz, w których można kupić produkty dużo tańsze od naszych. Klienci jednak szybko zauważają, w czym leży różnica – inne są trwałość, wygoda użytkowania, jakość wykonania oraz usługa montażu.

Kto najczęściej korzysta z waszych usług?

Ofertę kierujemy do mieszkańców domów jednorodzinnych oraz bloków – wszystkich tych, którzy wykańczają nowo kupione mieszkania lub potrzebują wymienić stare rolety. Nie wszyscy wiedzą, że wymienić można jedynie sam materiał – to duża oszczędność finansowa. Gama kolorów oraz jakość tkanin są bardzo szerokie, więc wpasowujemy się w gusta zarówno klientów ceniących sobie racjonalne ceny, jak i tych, którzy chcieliby otrzymać materiały najwyższej klasy. 

Jakie są plany na najbliższe miesiące?

Plany to nasza ulubiona część biznesowych rozmów ;) Najważniejszy plan to praca nad rozwojem nowo otwartego punktu handlowego w Siedlcach przy ulicy Sokołowskiej 51. Drugi najważniejszy plan :) to dotarcie do klientów potrzebujących zabudowy balkonów. Zabudowa balkonu to świetne rozwiązanie, pozwalające uzyskać dodatkową przestrzeń użytkową, stanowi także izolację cieplną i – co najważniejsze zdaniem mojej żony – miejsce do suszenia prania ;) Naszym celem jest przedstawienie klientom korzyści z posiadania zabudowanego balkonu, dlatego w najbliższym czasie nasze działania marketingowe będą skupione w dużej mierze właśnie na zabudowie balkonów. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

Lamele prostokątne stosuje się jako osłony budynków...

Evita V-6300 – nowa markiza w ofercie Vertex S.A.

Evita V-6300 – nowa markiza w ofercie Vertex S.A.

Markiza wykonana w 100% z komponentów pochodzących od...

Folie Anty-Insect skutecznym i bezpiecznym sposobem na ochronę przed insektami

Folie Anty-Insect skutecznym i bezpiecznym sposobem na ochronę przed insektami

Dzięki swoim właściwościom kurtyna Anty Insect to...

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – które rozwiązanie wybrać?

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – które rozwiązanie wybrać?

Obecnie niemal wszyscy inwestorzy decydują się na...» Więcej na subportalu osłony, bramy