Jak zwiększyć efektywność pracowników?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rolety screen zapewniają dostęp do światła dziennego, a miejsce pracy pozostaje jasne i dobrze doświetlone.

fot. ReflexSun

Rolety screen zapewniają dostęp do światła dziennego, a miejsce pracy pozostaje jasne i dobrze doświetlone.


Nawet wśród najbardziej wykwalifikowanych pracowników niewłaściwe warunki pracy mogą być przyczyną frustracji.

fot. ReflexSun

Nawet wśród najbardziej wykwalifikowanych pracowników niewłaściwe warunki pracy mogą być przyczyną frustracji.

Jednym z kluczowych elementów, które decydują o efektywności pracowników, są warunki pracy. Dzięki ich optymalizacji można zwiększyć wydajność działań zatrudnionych osób... ale jak to zrobić? Rad udzielają eksperci marki ReflexSun. 

Na efektywność pracownika wpływ ma wiele różnych czynników. Jednym z nich jest miejsce, w którym musi on realizować swoje zadania. Nawet wśród najbardziej wykwalifikowanych pracowników niewłaściwe warunki pracy mogą być przyczyną frustracji. Jeśli w danym miejscu źle nam się pracuje, to w związku z tym mamy problem ze skupieniem i łatwiej o pomyłkę.

W wielu biurach problemem jest niewłaściwa organizacja pomieszczenia i stanowiska pracy, a także zaniedbania w zakresie oświetlenia. Elementy wyposażenia powierzchni oddziałują chociażby na układ kostno-szkieletowy czy wzrok. Niestety, jeśli w danym biurze mamy do czynienia z niewłaściwą organizacją miejsca pracy, to pracownicy zaczynają skarżyć się na różne bóle i schorzenia, jak chociażby ból kręgosłupa czy choroby wzroku. Na szczęście z roku na rok pracodawcy coraz większą uwagę skupiają na standardzie biura, dbając o to, by wyposażenie miejsca pracy było jak najbardziej ergonomiczne.

Coraz więcej osób pracuje w pomieszczeniach typu open space, a także w przeszklonych biurowcach. Nowoczesne budynki zapewniają im sporo rozwiązań, które zwiększają komfort pracy. Niestety nie brakuje także obiektów, w których zwłaszcza w letnie, upalne i słoneczne dni praca bywa uciążliwa. Promienie słoneczne odbijają się w monitorach męcząc wzrok. Wiele miejsc pracy jest również nieklimatyzowanych lub wyposażone są one w niewydajne urządzenia, które nie radzą sobie z wysokimi temperaturami. Skutkiem tego są nagrzane pomieszczenia. W takich warunkach praca jest trudna, a jej efektywność spada.

Na szczęście z problemem nagrzanego biura i słonecznych odblasków można sobie łatwo poradzić. W miejscach, w których tradycyjne rolety się nie dają efektów, warto rozważyć instalację refleksoli, czyli rolet screen. Rolety te mają lepsze parametry termiczne i zatrzymują większość ciepła, dzięki czemu wnętrza nie nagrzewają się. Co więcej chronią też przed słońcem, ale w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet materiałowych, umożliwiają również swobodnie wyglądanie na zewnątrz. Pozwala to pracownikom uniknąć poczucia zamknięcia i braku przestrzeni oraz zrelaksować wzrok, spoglądając co jakiś czas za okno.

Rolety screen zapewniają także dostęp do światła dziennego, a miejsce pracy pozostaje jasne i dobrze doświetlone. Jest to bardzo ważne, ponieważ oświetlenie jest kolejnym czynnikiem fizycznym, który wpływa na wydajność pracy. Sztuczne światło, zwłaszcza bardzo intensywne, doprowadza bowiem do przemęczenia oczu.

Na efektywność pracy wpływa także akustyka biura. Hałas przeszkadza w skupieniu czy porozumiewaniu się z innymi pracownikami, a to z kolei może skutkować różnymi pomyłkami. W nowoczesnych biurach stosuje się różne, dźwiękochłonne panele czy sufity, które pomagają w walce z hałasem.

Wydajność pracy wiąże się także z wystrojem biur. Nie bez znaczenia są kolory ścian, ponieważ niektóre barwy pomagają w skupieniu, inne pobudzają kreatywność, a jeszcze pomagają odpocząć. Z relaksem związane są też różne chillout-roomy, w których pracownicy mogą udać się na krótki wypoczynek. Często taka chwila relaksu sprawia, że potem pracują oni bardziej efektywnie. 

#rolety_wewnetrzne, #oslony_okienne, #rolety_screen, #rolety_termiczne, #refleksole

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Firma WIŚNIOWSKI tym razem wzięła udział w targach...

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Wymiana elementów stolarki otworowej to nieodzowna...

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom...

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w...» Więcej na subportalu osłony, bramy