DOMET – 25 lat historii produkcji osłon

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Magdalena Burak, córka właścicieli DOMET.

fot. DOMET

Magdalena Burak, córka właścicieli DOMET.


Właścicieli DOMET: Jolanta Chmielewska-Burak i Piotr Burak

fot. DOMET

Właścicieli DOMET: Jolanta Chmielewska-Burak i Piotr Burak

Wnętrze siedziby DOMET w Ciechanowie

fot. DOMET

Wnętrze siedziby DOMET w Ciechanowie

Refleksola (realizacje DOMET)

fot. DOMET

Refleksola (realizacje DOMET)

Żaluzje elewacyjne

fot. DOMET

Żaluzje elewacyjne

Refleksola biała (realizacje DOMET)

fot. DOMET

Refleksola biała (realizacje DOMET)

DOMET już od 25 lat specjalizuje się w branży technik osłonowych. Wszystkie przesłony są wykonywane na zamówienie, gdyż przedsiębiorstwo nie trudni się produkcją masową. Duży nacisk kładziony jest na jakość i aspekt techniczny wyrobów. O szczegółach działalności tej ciekawej firmy opowiada Magdalena Burak, córka Jolanty i Piotra, właścicieli DOMET.

Pani Magdaleno, jak się to wszystko zaczęło?

Wszystko zaczęło się w sierpniu 1992 r., kiedy mama, świeżo upieczona absolwentka Politechniki Warszawskiej, oraz tata, wtedy jeszcze student tej samej uczelni, wykonali w garażu swojego domu pierwsze żaluzje. Działalność gospodarcza miała być tylko tymczasowym rozwiązaniem, które dałoby zarobić na przysłowiowy chleb i utrzymać, wtedy jeszcze trzyosobową, rodzinę.

Podejrzewam, że potrzeby rynku okazały się większe. 

Tak, zdecydowanie większe. Warunki do rozwoju małego biznesu były wtedy sprzyjające – rynek chłonął towary i firmy powstawały „jak grzyby po deszczu”. Szybko okazało się jednak, że to, co rodzice nazywali „rozwiązaniem przejściowym”, przestało mieścić się w ciasnej piwnicy. I tak, w 1998 r. udało im się zamienić garaż na nowo wybudowaną halę (niewiele ponad 300 m²) przy ulicy Tysiąclecia w Ciechanowie. Firma zaczęła zatrudniać pierwszych pracowników, a asortyment powiększać o rolety materiałowe, verticale czy rolety zewnętrzne. Rozpoczęto też montaż automatyki wjazdowej.

Czy to wystarczyło?

Mówiąc krótko? Nie. W 2000 r. rodzice ruszyli z produkcją garażowych bram segmentowych. Z roku na rok ponownie zaczynało brakować powierzchni na towar i rozwój produkcji, stąd pomysł o wnioskowanie o dofinansowanie unijne, które udało się uzyskać. Firma przeniosła swoją siedzibą na ulicę Mleczarską w Ciechanowie, czyli tu, gdzie biznes prosperuje aktualnie. Obecna powierzchnia użytkowa firmy to 1300 m².

Nie bez przyczyny mówi się, że obsługa klientów to bardzo trudna praca. Jaka jest wasza recepta na sukces?

Branża obsługi klienta wymaga ciągłego podążania za trendami i pracą nad produktem, tak aby sprostać wymaganiom kupujących i zyskać sobie ich sympatię. Sprawić, by wielokrotnie wracali po produkty i usługi. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, rodzice wprowadzili do oferty żaluzje drewniane, plisy oraz rolety, które sprowadzają w wyrobach gotowych od wiodących producentów przesłon. Produkcję rozszerzyli natomiast o wszystkie typy moskitier.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu służymy klientom profesjonalnym doradztwem, tak aby mieli pewność, że wybrana przez nich usługa bądź produkt spełnią ich indywidualne oczekiwania. Zawsze cieszy, gdy zadowolony klient wraca do nas po kolejne wyroby, jeszcze bardziej, gdy z polecenia trafiają do nas jego dorosłe dzieci.

Z jakich korzystacie dostawców?

Naszą markę budujemy na rynku lokalnym. Współpracujemy z renomowanymi dostawcami – w zakresie automatyki jesteśmy przedstawicielami firm SOMFY i NICE, m.in. ze względu na długość udzielanej przez nich gwarancji i jakość serwisu. Stosunkowo niedawno nawiązaliśmy współpracę z firmą SELT, partnerem w innowacyjności i nowoczesności w dziedzinie przesłon przeciwsłonecznych.

Jak ocenia Pani ostatnie lata działalności?

W ostatnich latach firma dość dotkliwie odczuwa niedobory w kadrze. Dzisiejszy rynek pracy w branży budowlano-montażowej cechuje się bardzo dużym zapotrzebowaniem na monterów. Tych jednak coraz bardziej brakuje. Oferta stale powiększa się o nowe produkty, co komplikuje proces zamówień i wydłuża czas realizacji. Dla Klienta z kolei ważna jest cena, profesjonalizm oraz szybkość realizacji zamówienia.

W tym roku firma obchodzi 25-lecie swojej działalności, więc jest dobry moment na podsumowanie ćwierćwiecza funkcjonowania oraz wyznaczenie sobie celów, do których firma będzie dążyć w kolejnych latach. Od pierwszego dnia działalności firma ma charakter rodzinny. Teraz, wciąż jeszcze nieśmiało, w tle biznesu pojawiamy się my, potomkowie właścicieli DOMETU: ja, stawiająca pierwsze kroki w dorosłość, oraz mój brat – początkujący inżynier. Wspólnie szukamy nowych rozwiązań, śledzimy trendy, aby działalność rozwijała się z duchem czasu i spełniała wysokie oczekiwania klienta.

#produkcja_oslon, #oslony_okienne, #ochrona_przeciwsloneczna, #magdalena_burak

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Produkty marki WIŚNIOWSKI na targach Zaunteam w Szwajcarii

Firma WIŚNIOWSKI tym razem wzięła udział w targach...

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Nowa stolarka otworowa – fanaberia czy wymóg termomodernizacji?

Wymiana elementów stolarki otworowej to nieodzowna...

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom...

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Bezpieczeństwo pracy w stacjach przeładunkowych

Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w...» Więcej na subportalu osłony, bramy