Bramy Novosprint Duo dla zmniejszenie ryzyka wypadku w firmie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Brama Novosprint Duo

fot. Torsystem

Brama Novosprint Duo


Brama Novosprint Duo

fot. Torsystem

Brama Novosprint Duo

W przemyśle stawia się na rozwiązania, które są funkcjonalne, ale jednocześnie wydajne – bezpieczne, ale i skuteczne. Te cechy nie muszą się wykluczać. Dobrze dobrana brama przemysłowa pozwala na zmniejszenie ryzyka kolizji oraz strat ponoszonych wskutek braku szczelności czy zastosowania nieefektywnych rozwiązań.


Bramy, które zwiększają bezpieczeństwo pracy


Torsystem Butzbach dostarcza bramy szybkobieżne dla różnych branży przemysłu. Nowe, zaprezentowane niedawno systemy bram Novosprint Duo to dwuskrzydłowe bramy otwierane poziomo, dostosowane przede wszystkim do potrzeb hal, w których duże znaczenie odgrywa sprawny ruch pieszo-motorowy.

Oba skrzydła bram Novosprint Duo mogą pracować niezależnie od siebie. W przypadku zastosowania niezależnych skrzydeł o różnej szerokości jedno może służyć do użytku dla pracowników, drugie – dla pojazdów czy wózków widłowych. Rozwiązanie to pozwala oddzielić i uporządkować ruch pieszych i pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo pracowników. Szerokość skrzydeł jest dopasowywana do potrzeb sygnalizowanych przez zamawiającego. Ponadto zastosowanie horyzontalnego sposobu otwierania/zamykania zwiększa bezpieczeństwo pracy oraz użytkowania, pozwalając zmniejszyć ryzyko kolizji, straty energii i ciepła.

Novosprint Duo dostosowane jest do potrzeb firm, które poszukują praktycznych zastosowań – brama może być zainstalowana w wybranym miejscu istniejącego budynku (dzięki samonośnej konstrukcji adaptacja bramy jest znacznie łatwiejsza). Torsystem Butzbach proponuje swoim klientom także dodatkowe opcje dla bram Novosprint Duo, dostosowane do potrzeb występujących w miejscu ich pracy. Mogą to być m.in.:

» dodatkowe uszczelnienia – jeśli firmie zależy na zwiększeniu ochrony przed szkodnikami czy dostawaniem się do wewnątrz zanieczyszczeń lub powstawaniem przeciągów, można zastosować specjalistyczne systemy uszczelniające;

» różne możliwości sterowania – zależnie od oczekiwań klienta, aktywacja bramy oraz sterowanie mogą odbywać się przy zastosowaniu różnorakich nadajników i czujników.

Novosprint Duo to rozwiązanie dedykowane tym branżom przemysłowym, w których szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo oraz wydajność. Zastosowane w bramach tego typu rozwiązania pozwalają na oszczędność energii i ciepła, minimalizują ryzyko powstawania kolizji oraz umożliwiają sprawne przemieszczanie się zarówno osób, jak i pojazdów między pomieszczeniami.

#bramy_szybkobiezne, #bramy_przemyslowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jak poprawić komfort użytkowania pergoli?

Jak poprawić komfort użytkowania pergoli?

Coraz więcej Polaków, stojących przed wyborem osłony...

Roleta i moskitiera – duet nie do zastąpienia

Roleta i moskitiera – duet nie do zastąpienia

Ochrona przed rażącym słońcem, przegrzewaniem...

Markiza VMZ cleanAir w finale konkursu Dobry Wzór 2018

Markiza VMZ cleanAir w finale konkursu Dobry Wzór 2018

Dobry Wzór jest konkursem na najlepiej zaprojektowane...

Siłownik SEE, czyli innowacja i bezpieczeństwo w jednym

Siłownik SEE, czyli innowacja i bezpieczeństwo w jednym

Napęd SEE Plug & Play łączy w sobie najprostsze...

SP Rescue – żeby nic nie stanęło na przeszkodzie w nagłych wypadkach

SP Rescue – żeby nic nie stanęło na przeszkodzie w nagłych wypadkach

Otworzyć drogę ucieczki w nagłych wypadkach, za...» Więcej na subportalu osłony, bramy