Nowe bramy przemysłowe Hörmann

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Bramy przemysłowe z płytą o grubości 67 mm i przegrodą termiczną nadają się szczególnie do zastostosowania w logistyce świeżych i mrożonych produktów, a także jako energooszczedne zamknięcia do obiektów przemysłowych i użytkowych

fot. Hörmann

Bramy przemysłowe z płytą o grubości 67 mm i przegrodą termiczną nadają się szczególnie do zastostosowania w logistyce świeżych i mrożonych produktów, a także jako energooszczedne zamknięcia do obiektów przemysłowych i użytkowych


Nowe bramy przemysłowe Hörmann są wyposażone w ocieplane drzwi przejściowe bez wystającego progu.

fot. Hörmann

Nowe bramy przemysłowe Hörmann są wyposażone w ocieplane drzwi przejściowe bez wystającego progu.

Wymagania użytkowników hal produkcyjnych ciągle rosną – także w stosunku do instalowanych w nich zamknięć, takich jak bramy segmentowe. Dlatego Hörmann – niemiecki producent bram i drzwi – oferuje bramy przemysłowe o coraz lepszych właściwościach. Nowością są bramy z płytą o grubości 67 mm i z przegrodą termiczną. Znajdują one zastosowanie zarówno w logistyce świeżych produktów, jak i w innych typach hal magazynowych, gdzie ważne jest efektywne wykorzystanie energii.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Techniczny w Monachium dotyczące wpływu systemów bram na skuteczność energetyczną i ekonomiczną budynków przemysłowych wykazały, że zastosowanie bram o dobrej izolacyjności termicznej  pozwala na znaczące oszczędności energii. Świadomi inwestorzy zdają sobie sprawę, że hale, których ściany wykonano z materiałów o wysokiej izolacyjności cieplnej potrzebują odpowiednich bram, zwłaszcza tam, gdzie stanowią one znaczącą część konstrukcji hal.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma Hörmann włączyła do swojej oferty przemysłowe bramy segmentowe z płytą o grubości 67 mm. Stanowią one uzupełnienie oferty bram o grubości 42 mm i osiągają izolacyjność cieplną lepszą od nich nawet o 55 procent. Tak dobry efekt osiągnięto nie tylko dzięki nowej grubości profili, ale także dzięki wyposażeniu ich w przegrodę termiczną. Co ważne, te nowe niezwykle energooszczędne bramy nie różnią się pod względem wizualnym od bram z płytą o grubości 42 mm. 

  • Stalowe bramy SPU 67 Thermo

Hörmann oferuje różne wersje bram z płytą o grubości 67 mm. Najlepszą termoizolacyjność zapewniają bramy segmentowe SPU 67 ThermoWykonane z wypełnionych pianką poliuretanową wytrzymałych stalowych segmentów posiadają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła. W bramach o wymiarach 5 x 5 metrów, w których zastosowano opcjonalny profil ThermoFrame, oddzielający termicznie ościeżnicę od murowanej ściany budynku, nie przekracza on 0,51 W/(m²∙K). Znakomita izolacyjność bram SPU 67 Thermo to także zasługa przegrody termicznej między zewnętrzną a wewnętrzną stroną segmentów. Dodatkowo rozwiązanie to ogranicza również tworzenie się skropliny od wewnętrznej strony bramy. Nowe bramy SPU 67 Thermo nadają się szczególnie do zastosowania w chłodniach i logistyce świeżych produktów. Z powodzeniem mogą też być wykorzystywane jako energooszczędne zamknięcia do obiektów przemysłowych i użytkowych. Zastosowane w halach magazynowych i zakładowych opcjonalnie wyposażone mogą zostać
w przeszklenia.

  • Przeszklone bramy aluminiowe

Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła osiągają też przeszklone bramy aluminiowe ze stalowym cokołem APU 67 Thermo, a także całkowicie przeszklone bramy aluminiowe ALR 67 Thermo. To efekt zastosowania trójkomorowego kształtownika, w którym profil zewnętrzny i wewnętrzny jest oddzielony dodatkową przegrodą z tworzywa sztucznego, a także oferowanego w wersji standardowej trzyszybowego przeszklenia Duratec. Zaletą przeszklenia Duratec jest też wysoka odporność na zarysowania, dzięki czemu bramy,  mimo wielu obciążeń mechanicznych związanych z eksploatacją w środowisku przemysłowym, zachowują pełną przejrzystość. Bramy aluminiowe z częściowym lub całkowitym przeszkleniem to dobre rozwiązanie zarówno w stacjach obsługi pojazdów, jak i w halach magazynowych i przemysłowych. Tam, gdzie poza doświetleniem istotna jest także  energooszczędność – podobnie jak w bramach SPU 67 Thermo –  opcjonalnie można zastosować profil ThermoFrame. Dodatkowo izolacyjność cieplną poprawi opcjonalne przeszklenie typu Klima.

Izolacyjność cieplna bram o powierzchni 5 x 5 m z zastosowaniem ThermoFrame, a w bramach APU 67 Thermo i ALR 67 Thermo dodatkowo opcjonalnego przeszklenia typu Klima:

Typ bramy

Współczynnik U

SPU 67 Thermo

0,62 W/(m²∙K)

SPU 67 Thermo z ThermoFrame

0,51 W/(m²∙K)

APU 67 Thermo z ThermoFrame

2,0 W/(m²∙K)

ALR 67 Thermo z ThermoFrame

2,1 W/(m²∙K)

Dla porównania:

SPU F42 z ThermoFrame

0,94 W/(m²∙K)


  • Drzwi w bramie

Największe straty energii powstają podczas otwierania bram. Dlatego ponad 20 procent bram przemysłowych wyposaża się w drzwi przejściowe umożliwiające przechodzenie przez bramę bez konieczności jej całkowitego otwierania. Również nowe bramy Hörmann mogą być w nie wyposażone. Ten producent oferuje drzwi przejściowe w bramie bez wystającego progu. Próg ze stali nierdzewnej o wysokości do dziesięciu milimetrów (w zależności od wielkości bramy) ogranicza ryzyko potknięcia podczas przechodzenia przez bramę i ułatwia przejeżdżanie urządzeniami na kółkach. Drzwi w bramie, podobnie jak same nowe bramy, wyposażone są w profile z przegrodą termiczną. Dzięki temu ciepło zatrzymane w hali przez płytę bramy o grubości 67 mm nie ucieka przez drzwi przejściowe. W ten sposób brama SPU 67 Thermo z profilem ThermoFrame i z wbudowanymi drzwiami przejściowymi osiąga współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie 0,75 W/(m²∙K).

Standardowa szerokość przejścia drzwi w bramie wynosi 905 mm, spełnia więc wymagania dla budownictwa bez barier i dróg ewakuacyjnych przeznaczonych do pięciu osób.

  • Ciepłe i bezpieczne

Użytkownicy hal magazynowych i produkcyjnych, poza efektywnym wykorzystaniem energii, szczególną uwagę powinni też zwrócić na zastosowane zabezpieczenia. Wszystkie przemysłowe bramy segmentowe Hörmann wyposażone w napęd posiadają w wersji standardowej zabezpieczenie krawędzi zamykającej z zastosowaniem czujników optycznych lub fotokomórki wyprzedzającej. Dzięki temu brama zatrzymuje się zanim natrafi na przeszkodę i natychmiast cofa w górę. Taką samą funkcję pełni krata świetlna zintegrowana z ościeżnicą, która także bezdotykowo rozpoznaje ludzi i przeszkody. To rozwiązanie niemal całkowicie wyklucza możliwość doznania obrażeń lub uszkodzenia przedmiotów. Co więcej, szeroki zasięg promieni świetlnych dopuszcza pracę bramy z większą prędkością. Szybsze są też bramy, w których zastosowano fotokomórkę wyprzedzającą. Większa prędkość pracy bramy oznacza mniejsze straty energii, do których dochodzi podczas otwierania i zamykania. Zastosowanie fotokomórki wyprzedzającej lub kraty świetlnej zmniejsza jednocześnie wydatki na przeglądy i konserwacje. Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Część 2.

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Część 2.

Zapraszamy na drugą część porad jak uniknąć efektu...

Wzrost sprzedaży bram KRISPOL w Czechach i Słowacji – producent podziękował Partnerom

Wzrost sprzedaży bram KRISPOL w Czechach i Słowacji – producent podziękował Partnerom

Koniec roku to dobry moment na podsumowania i wyznaczanie...

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Część 1.

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Część 1.

Rozpoczynamy cykl artykułów, które pomogą każdemu...

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Zapowiedź.

Jak ograniczyć naturalne zjawisko gofrowania (falowania) tkaniny osłonowej? Zapowiedź.

Rozpoczynamy cykl artykułów: Jak ograniczyć naturalne...

Somfy z nagrodą World Building Innovation Award na targach BATIMAT

Somfy z nagrodą World Building Innovation Award na targach BATIMAT

W podparyskim Parc des Expositions de Villepinte odbyły...» Więcej na subportalu osłony, bramy