OGRO: ogrodzenia to inwestycja na lata

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przedsiębiorstwo, z którym dziś rozmawiamy, od ponad 20 lat produkuje ogrodzenia stalowe. Początkowo jako metaloplastyka, obecnie pod szyldem OGRO tworzy innowacyjny i kompletny system ogrodzeń. Na nasze pytania odpowiada Szymon Kosubek, odpowiedzialny za marketing w OGRO.  


Dlaczego klient powinien wybrać Was? Czym chcecie się wyróżniać? 

W odróżnieniu od wielu firm konkurencyjnych, stawiamy na produkcję w pełni naszą. Każdy z elementów ogrodzenia produkowany jest w naszej siedzibie. Wzory naszych ogrodzeń są bardzo charakterystyczne, nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim – świadczy o tym stale rosnąca ilość zamówień z zagranicy. Uwagę klientów przykuwa kształt naszych szczebli i słupków, których unikalność jest poparta uzyskanymi przez nas patentami. Poprzez stworzenie technologii produkcji, elementy OGRO to – oprócz jakości zapewnionej przez ocynk ogniowy i malowanie proszkowe – bardzo konkurencyjna cena, wiążąca się z optymalizacją wagi ogrodzeń.

Jakie wyglądały początki waszej działalności? Jak je wspominacie? 

Jako firma rodzinna z tradycjami rzemieślniczymi, byliśmy bardzo elastyczni w działaniu, bo już w latach 80-tych dopasowaliśmy naszą ofertę do aktualnych potrzeb klientów. Po kilkunastu latach działalności usługowo-wytwórczej postanowiliśmy zaprojektować, opatentować i wdrożyć do produkcji nasz Nowy System Ogrodzeń pod marką „OGRO". Wspominamy te czasy z sentymentem, ale wtedy był to okres wielkich zmian i inwestycji w naszej firmie. Wszystko działo się bardzo dynamicznie. 

Czego nauczyliście się przez te lata? Jakie wnioski wyciągnęliście?

Nauczyliśmy się, że najważniejszy jest klient, a spełnienie jego oczekiwań daje obopólną korzyść. Nigdy specjalnie nie stawialiśmy na rozdmuchaną reklamę w mediach, bo to właśnie zadowoleni klienci są naszą reklamą. Zdarza się bardzo często, że wracają z kimś z rodziny czy też nowy klient już w progu mówi, że jest z polecenia i chce mieć tak samo dobre ogrodzenie jak sąsiad, kuzyn czy znajomy. Wniosek jest jeden i to bardzo prosty: warto starannie wykonywać swoją pracę, bo to popłaca.

Z kim chcecie współpracować, do kogo chcecie dotrzeć? 

Mamy bardzo duże możliwości produkcyjne, dlatego chętnie podejmiemy współpracę z handlowcami oraz firmami na terenie całego kraju. Oferując korzystne warunki czy też wyłączność na dystrybucję w danym regionie, nasza współpraca może osiągać bardzo dobre wyniki. 

Jakie było wasze największe zwycięstwo, najgorsza porażka – jakie były tego przyczyny i skutki?

Z największych zwycięstw można wyróżnić uzyskanie dwóch patentów RP na ochronę wynalazków i wdrożenie ich do produkcji. Jeżeli zaś chodzi o porażki, to nie pamiętamy nic poważnego. Oczywiście występowały mniej lub bardziej spektakularne wpadki, ale ich analiza i rozwiązanie problemu zawsze prowadziły do pozytywnych zmian. 

Jak minął Wam rok 2017, co ciekawego się wydarzyło? 

Rok 2017 był dla nas bardzo intensywnym okresem. Z naszymi ogrodzeniami dotarliśmy na nowe rynki zagraniczne, ale również lokalnie nie narzekaliśmy na brak zainteresowania. Uczestnictwo w targach oraz pierwsze prace nad wprowadzeniem całkiem nowej linii ogrodzeń „Horyzont”, którą w pełnej krasie zaprezentujemy w obecnym roku. 

Jest to nowość w naszej ofercie. Tak jak w przypadku naszych dotychczasowych wzorów, zapewniamy klientom świetną jakość, popartą pisemną, 10-letnią gwarancję antykorozyjną. Szykujemy jeszcze jeden całkiem nowy produkt, jednak na ten moment wolelibyśmy, aby został on naszą tajemnicą. Możemy co najwyżej powiedzieć, że będzie to spora niespodzianka, zgodna jednak z naszą filozofią – pełnym zadowoleniem klienta. 

Kilka słów od siebie, jakieś wskazówki dla początkujących, dobre słowo dla branży?

Mogę powiedzieć Państwu to, co zawsze powtarzam naszym klientom: ogrodzenia to inwestycja na lata. Dobrze wykonane ogrodzenie to gwarancja spokoju i bezawaryjności nawet na kilka pokoleń do przodu. Warto zaufać profesjonalistom w branży, dzięki temu nawet Państwa wnuki będą zadowolone z waszej inwestycji. 

#ogrodzenia, #ogrodzenia_stalowe, #systemy_ogrodzen, #ogro

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Zagrożenia, przed którymi ochroni nas osłona przeciwsłoneczna

Zagrożenia, przed którymi ochroni nas osłona przeciwsłoneczna

Aby lepiej chronić się przed niechcianymi...

Marc-Ok – elastyczna brama przeciwpożarowa ze znakiem CE

Marc-Ok – elastyczna brama przeciwpożarowa ze znakiem CE

Nowoczesne budownictwo to nie tylko ciekawy design, ale...

Dwutorowa szyna sufitowa Mardom dla minimalistycznej aranżacji okna

Dwutorowa szyna sufitowa Mardom dla minimalistycznej aranżacji okna

Mardom, producent rolet i karniszy, wprowadził do oferty...

Nowy zakład i hala produkcyjna Vertex S.A.

Nowy zakład i hala produkcyjna Vertex S.A.

Renomowany polski producent osłon okiennych Vertex S.A....

Minister Inwestycji i Rozwoju z wizytą w firmie WIŚNIOWSKI

Minister Inwestycji i Rozwoju z wizytą w firmie WIŚNIOWSKI

Minister Inwestycji i Rozwoju – Jerzy Kwieciński...» Więcej na subportalu osłony, bramy