Poza architekturą nie ma życia. Jubileusz 25-lecia Hörmann Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Właściciel przedsiębiorstwa Hörmann, Christoph Hörmann, przypomniał historię firmy Hörmann Polska i wręczył dyplomy osobom pracującym w niej od 25 lat.

fot. Hörmann

Właściciel przedsiębiorstwa Hörmann, Christoph Hörmann, przypomniał historię firmy Hörmann Polska i wręczył dyplomy osobom pracującym w niej od 25 lat.


Prezes Zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi, Janusz Komurkiewicz, wręczył pamiątkowy medal szefowi firmy Hörmann Polska Krzysztofowi Horale.

fot. Hörmann

Prezes Zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi, Janusz Komurkiewicz, wręczył pamiątkowy medal szefowi firmy Hörmann Polska Krzysztofowi Horale.

Filip Springer oraz architektki Ewa Kuryłowicz i Natalia Paszkowska dyskutowali  o estetyce współczesnej architektury przemysłowej.

fot. Hörmann

Filip Springer oraz architektki Ewa Kuryłowicz i Natalia Paszkowska dyskutowali o estetyce współczesnej architektury przemysłowej.

Poza architekturą nie ma życia – tymi słowami znanego polskiego architekta można by podsumować jubileusz 25-lecia Hörmann Polska. W uroczystej jubileuszowej gali, która odbyła się w październiku w Warszawie, wzięli udział architekci, przedstawiciele firm budowlanych i partnerzy tego producenta. Gościem honorowym był właściciel przedsiębiorstwa, Christoph Hörmann.

Dziękując założycielowi i prezesowi firmy Hörmann Polska, Krzysztofowi Horale, Christoph Hörmann przypomniał jednocześnie jej historię. Wpisuje się ona w opowiedzianą w jubileuszowym wykładzie Filipa Springera historię modernizacji polskiej architektury. Sukces firmy jest też sukcesem tej transformacji. A rozwój architektury oznacza rozwój produktów oferowanych przez tego producenta bram, drzwi, napędów i innych rozwiązań dla przemysłu i budownictwa jednorodzinnego. 

» Hörmann Polska – historia sukcesu 

W roku 1990 Christoph Hörmann, jako student, odwiedzał czerwcowe, międzynarodowe targi w Poznaniu. Tam poznał Krzysztofa Horałę, którego firma od 1989 roku importowała i sprzedawała w Polsce bramy uchylne Hörmann. W roku 1992 Krzysztof Horała został szefem utworzonej spółki Hörmann Polska. W roku 1997 firma – po szybkim wzroście sprzedaży – przeprowadziła się do nowej siedziby w Komornikach. Tam też wybudowano nowoczesne magazyny. Firma przetrwała kryzys, jaki dotknął Europę w 2008 roku i do dziś odnotowuje wzrosty sprzedaży. Dziękując za ten sukces całemu polskiemu zespołowi, a także współpracującym z nim architektom, projektantom i wykonawcom, Christoph Hörmann specjalnymi dyplomami wyróżnił osoby, które pracują w firmie od samego początku. – To dzięki nim udało się zbudować więź z klientami, zaufanie do produktów i rozszerzyć asortyment – podkreślał Christoph Hörmann.

» Krzysztof Horała uhonorowany

Prezes Krzysztof Horała został uhonorowany przez Zarząd Związku Polskie Okna i Drzwi. Pamiątkowy medal wręczono mu w podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w pracach Związku, wspieranie branży oraz liczne inicjatywy będące odpowiedzią na potrzeby rynku. Jedną z nich są działania mające przywrócić zawód montera stolarki budowlanej. Prezes zarządu ZPOiD Janusz Komurkiewicz podkreślił, że kojarzona z najwyższej jakości produktami marka Hörmann podnosi prestiż całego związku. 

» Architektura jest ważna

Nie byłoby jednak dobrych produktów, gdyby nie architekci i dobra architektura. – Poza architekturą nie ma życia – te słowa znanego polskiego architekta Aleksandra Franty przywołał Filip Springer w swoim wykładzie na temat estetyki współczesnej architektury przemysłowej. Dziennikarz i autor książek o architekturze udowadniał jak bardzo wpływa ona na nasze życie i  jak wielką rolę – społeczną i kulturotwórczą – spełnia. Podczas panelu dyskusyjnego, prowadzonego wspólnie z profesor Ewą Kuryłowicz i architektem Natalią Paszkowską, zastanawiał się też, dlaczego polskie pracownie architektoniczne nie chwalą się realizacjami projektów dla przemysłu. Przytaczając przykłady architektonicznych rozwiązań odwołujących się do dziedzictwa przemysłowego, uczestnicy dyskusji zgodzili się jednak, że polska architektura przemysłowa nieobecna jest w debacie o jakości architektury.  

Tymczasem, jak podkreślił Krzysztof Horała, dyskusja taka jest konieczna. – To architekci wyznaczają kierunek, w którym podążają producenci, kierunek, w którym rozwijają się produkty. To oni stawiają wyzwania projektantom w fabrykach i określają trendy, zarówno w zakresie designu, jak i funkcjonalności produktów. Im więcej dobrej architektury, tym więcej dobrych produktów – podsumował dyskusję Krzysztof Horała.

Uroczystą jubileuszową galę zorganizowaną z okazji 25-lecia firmy Hörmann Polska zakończył koncert multiinstrumentalisty, kompozytora muzyki elektronicznej Wojciecha Grabka oraz wokalistki Mai Koman. 

#bramy_garazowe, #jubileusz_hormann

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Systemy kontroli dostępu do płatnych parkingów długoterminowych

Systemy kontroli dostępu do płatnych parkingów długoterminowych

Odpowiednia liczba miejsc parkingowych to ważny element...

KRISPOL zwiększa swoją obecność na rynku niemieckim

KRISPOL zwiększa swoją obecność na rynku niemieckim

KRISPOL rzuca wyzwanie niemieckiemu rynkowi stolarki....

Inteligentna brama MIWI-URMET

Inteligentna brama MIWI-URMET

W ofercie MIWI-URMET jest już dostępna nowa linia...

ANWIS w Grupie WAREMA

ANWIS w Grupie WAREMA

W dniu 5 sierpnia 2019 roku ANWIS dołączył do jednego...

Upały jeszcze powrócą – jak uchronić przed nimi mieszkanie?

Upały jeszcze powrócą – jak uchronić przed nimi mieszkanie?

Wbrew pozorom klimatyzacja nie musi być jedynym...» Więcej na subportalu osłony, bramy