| Wyświetleń:865

Welding Projects, czyli jak z sukcesem zaistnieć na rynku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Stojaki WELDING PROJECTS

fot. WELDING PROJECTS

Stojaki WELDING PROJECTS


Stojaki WELDING PROJECTS

fot. WELDING PROJECTS

Stojaki WELDING PROJECTS

Stojaki WELDING PROJECTS

fot. WELDING PROJECTS

Stojaki WELDING PROJECTS

Stojaki WELDING PROJECTS

fot. WELDING PROJECTS

Stojaki WELDING PROJECTS

Stojaki WELDING PROJECTS

fot. WELDING PROJECTS

Stojaki WELDING PROJECTS

O kulisach powstania WELDING PROJECTS opowiadaliśmy niemal dokładnie rok temu (przeczytaj). Dziś natomiast sprawdzamy, jak to młode przedsięwzięcie poradziło sobie w pierwszym roku działalności. Na nasze pytania odpowiada, oczywiście, właściciel WELDING PROJECTS, Pan Marcin Opat. 


Panie Marcinie, mówi się, że kto przetrwa w branży pierwszy rok, ten pozostanie w niej na dłużej. W przypadku WELDING PROJECTS właśnie tak będzie?

Mam taką nadzieję! Rok działalności upłynął nam w niezwykle szybkim tempie. Dopracowanie oferty, walka o zaufanie potencjalnych odbiorców, ciągłe poznawanie potrzeb branży stolarki otworowej, zmaganie się z różnego rodzaju problemami, których, jak wiadomo, na początku działalności nigdy nie brakuje. Jednym zdaniem: ogrom pracy i cała masa satysfakcji z jej wykonywania.

Oferta uległa modyfikacji w stosunku do założeń z dnia, w którym otwierał Pan działalność?

Jak najbardziej tak. Oferta proponowanych przez nas produktów z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej obszerna. W tej chwili można w niej znaleźć m.in.: stojaki oraz wózki transportowe do okien, szyb, płyt meblowych czy profili okiennych; wózki na skrzynie ze szkłem; podajniki rolkowe; stoły montażowe; kontenery na stłuczkę szklaną i wiele innych konstrukcji wykonanych ze stali.

Pierwsze miesiące nie były jednak „różowe”, prawda?

Oj nie, nie były. W branży, do której w szczególnym stopniu skierowana jest nasza oferta, trudno jest wystartować młodym przedsiębiorstwom. Dało się zauważyć, że wiele firm boi się ryzyka związanego z nawiązaniem współpracy z firmą o tak krótkim stażu, tym bardziej, że konkurencyjnych przedsiębiorstw nie brakuje.
Zakładając działalność zdawałem sobie z tego sprawę i nie ukrywałem swoich obaw. Jak się jednak wkrótce okazało, zdrowa konkurencja była jedynie motorem napędowym, zmuszającym nas do wyróżnienia się na jej tle. Dążyliśmy i wciąż dążymy do tego, by firma Welding Projects kojarzona była z jakością, estetyką, ciekawymi a jednocześnie ekonomicznymi rozwiązaniami, oraz efektywnym i konstruktywnym kontaktem z odbiorcą.

W jakimś stopniu już się to Panu udało, bo minął rok, a Pana firma ma się dobrze. Co było niezbędne, aby znaleźć się w punkcie, w którym dziś się Pan znajduje?

Same zapewnienia, że solidność i jakość nie zawsze wiążą się z wygórowanymi cenami nie są szczególnie przekonujące, a że, jak powszechnie wiadomo, reklama jest dźwignią handlu, trzeba było stopniowo w nią inwestować. Nie będę ukrywał, że do zauważenia mojej firmy w szerszym gronie przyczynił się m.in. Państwa portal. W niedługim czasie po opublikowaniu artykułów pojawiały się zapytania ofertowe, prośby o wyceny, a co za tym idzie – zamówienia. Nawiązywały się coraz to nowe znajomości, współprace... Odbiorcy zaczynali do nas wracać, a to chyba dla każdego producenta jest największym wyróżnieniem. Muszę przyznać, że długofalowa współpraca z kolejnymi firmami z branży napawa nas ogromnym entuzjazmem i sprawia, że z optymizmem wyczekujemy kolejnych lat działalności.

Plany na kolejny rok... na kolejne lata?

Cały czas stawiamy na dynamiczny rozwój. Obecnie myślę nad pomysłami, które to w znacznym stopniu wpłyną na wielozadaniowość stojaków oraz wózków transportowych, ułatwią pracę z nimi, a także usprawnią proces magazynowania. Prototyp to jednak nie wszystko... mam nadzieję, że uda się jak najszybciej uzyskać potrzebne fundusze, dokumenty oraz certyfikacje pozwalające na stałe wprowadzić go do naszej oferty.

#stojaki_okienne, #transport_stolarki, #transport_okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Bestsellerowe okna FEN 82 od KRISPOL w czerwcu bez VAT w salonach KRISHOME

Bestsellerowe okna FEN 82 od KRISPOL w czerwcu bez VAT w salonach KRISHOME

Inwestorzy, którzy stają właśnie przed decyzją, na...

Czy branża budowlana wychodzi z kryzysu?

Czy branża budowlana wychodzi z kryzysu?

Wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki,...

AWILUX z nowym centrum tnąco-obróbczym za ponad 5 mln zł

AWILUX z nowym centrum tnąco-obróbczym za ponad 5 mln zł

Awilux Polska, oferujący stolarkę okienno-drzwiową do...

DRUTEX zwiększa zatrudnienie. Producent szuka kilkuset pracowników

DRUTEX zwiększa zatrudnienie. Producent szuka kilkuset pracowników

Sytuacja na rynku pracy nie jest dobra, są jednak i...» Więcej na subportalu okna