Racks and Rolls – lekkie konstrukcje stalowe to ich specjalność

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przedsiębiorstwo produkcyjne Racks and Rolls powstało z zamiłowania do prowadzenia przedsięwzięć biznesowych założyciela oraz faktu dobrej znajomości branży konstrukcji stalowych. 


W 2011 roku energiczny właściciel, wieloletni przedsiębiorca Mateusz Graczyk dostrzegł ogromną niszę na rynku konstrukcji stalowych. Wierzył, że dzięki wysokiej jakości wyrobów, terminowości dostaw produktów, szerokiemu asortymentowi oraz rzetelnej obsłudze zdobędzie zaufanie klientów. Posiadając wiedzę z zakresu zarządzania produkcją, zdobytą na Politechnice Gdańskiej, postanowił spróbować swoich sił na rynku konstrukcji stalowych – zaczął od produkcji lekkich konstrukcji. Oferta była, i nadal jest, kierowana głównie do firm z branży szklarskiej, okiennej, drzwiowej, kamieniarskiej, meblarskiej, produkcji laminatów, płyt plexi czy transportowej.

W początkowym okresie funkcjonowania, spółka Racks and Rolls natrafiła na szereg problemów, z którymi zwykle zmagają się młode, początkujące firmy. Kluczowym momentem w rozwoju firmy było pozyskanie pierwszego strategicznego klienta. Była nim jedna z największych firm w branży produkcji okien. Przedsiębiorstwo, aby utrzymać się na tym niezwykle wymagającym rynku, musiało sprostać bardzo dużemu, jak na tamte czasy, zamówieniu. Spółka postanowiła zrobić wszystko, co w jej mocy, by spełnić wymagania klienta, mimo że przedsięwzięcie charakteryzowało się wysokim ryzykiem kapitałowym. Dawało jednak szanse na owocną i wieloletnią współprace z rzetelnym kontrahentem. Udało się! Spółka pokonała wszelkie przeciwności i dzięki ciężkiej pracy, przykładaniu wagi do szczegółów oraz dotrzymaniu terminu dostawy zrealizowała pierwsze duże zamówienie i wkroczyła na ścieżkę szybkiego rozwoju. Kluczowe okazało się pozyskanie solidnego kontrahenta, z którymi współpracuje do dzisiaj.


W 2017 roku firma przeniosła swoją siedzibę do nowej hali produkcyjnej, ciągle zwiększając zatrudnienie i rozbudowując park maszynowy. Wyroby Racks and Rolls są produkowane wyłącznie z atestowanych materiałów, posiadają certyfikat CE oraz gwarancję. Dziś do grona stałych klientów firmy należą zarówno największe, międzynarodowe korporacje, jak i mali, lokalni przedsiębiorcy. Przedsiębiorstwo przez lata doświadczeń znacznie rozbudowało paletę produktów, specjalizując się w produkcji stojaków metalowych do szyb, okien, drzwi, płyt plexi, wózków transportowych oraz innych lekkich konstrukcji stalowych, takich jak stoły montażowe czy regały stalowe.

Główną zaletą współpracy z Racks and Rolls jest elastyczne podejście do każdego zamówienia. Spełnimy najśmielsze oczekiwania odnośnie rozmiarów, gabarytów, kolorów czy wielkości dostaw, stawiając potrzeby klienta na pierwszym miejscu. Doświadczona kadra zapewni kompleksową obsługę każdego zamówienia, od złożenia zapytania ofertowego aż po dostawę gotowego produktu – mówi Mateusz Graczyk, Prezes Zarządu Racks and Rolls.


Jako że miniony rok spółka zalicza do udanych, planuje zwiększenie zatrudnienia oraz uruchomienie drugiej zmiany produkcyjnej. Zamierza także znacznie zwiększyć swój udział w branży producentów lekkich konstrukcji stalowych oraz rozbudować międzynarodową sieć sprzedaży. Przedsiębiorstwo w najbliższym czasie planuje dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów, skupiając się na sprzedaży produktów na rynku niemieckim i szwedzkim.

#stojaki_okienne, #stojaki_metalowe, #transport_stolarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Vetrex wprowadził na rynek nowy produkt i odświeżył identyfikację wizualną

Vetrex wprowadził na rynek nowy produkt i odświeżył identyfikację wizualną

Vetrex – jeden z kluczowych producentów okien i drzwi...

Okna inspirowane drewnem

Okna inspirowane drewnem

Chcąc zaproponować odbiorcom najwyższej klasy okna,...

PAT-MAR – salon sprzedaży stolarki z Gliwic

PAT-MAR – salon sprzedaży stolarki z Gliwic

PAT-MAR to salon sprzedaży przez małżeństwo państwa...

Rodzaje i zalety okien do płaskich dachów VELUX

Rodzaje i zalety okien do płaskich dachów VELUX

Okna do płaskiego dachu pozwalają doświetlić...

Nowe okno Lum’UP marki Vetrex w ofercie FIX

Nowe okno Lum’UP marki Vetrex w ofercie FIX

Dzięki wąskiemu profilowi okno ma większe...» Więcej na subportalu okna