Euro Windows – prowadzenie salonu stolarki pracą i przyjemnością

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Karol Kamiński, właściciel Euro Windows

fot. Euro Windows

Karol Kamiński, właściciel Euro Windows


Salon Euro Windows

fot. Euro Windows

Salon Euro Windows

Salon Euro Windows

fot. Euro Windows

Salon Euro Windows

Salon Euro Windows

fot. Euro Windows

Salon Euro Windows

Salon Euro Windows

fot. Euro Windows

Salon Euro Windows

Salon Euro Windows

fot. Euro Windows

Salon Euro Windows

Salon Euro Windows

fot. Euro Windows

Salon Euro Windows

Euro Windows specjalizuje się między innymi w sprzedaży i montażu stolarki otworowej. Oferuje m.in. okna PVC, drewniane, aluminiowe, okna dachowe, drzwi, a także rolety zewnętrzne oraz parapety. Siedziba firmy znajduje się w Augustowie, przy centrum logistyczno-biurowym. Rozmawiamy z Karolem Kamińskim, właścicielem salonu. 

Panie Karolu, w jakich okolicznościach otworzył Pan salon zajmujący się sprzedażą stolarki otworowej?

Pomysł na firmę był od samego początku przemyślany. Od zawsze interesowały mnie wnętrza, projektowanie itp. Doświadczenie ze stolarką okienną uzyskałem pracując w branży przez kilka wcześniejszych lat. Wciągnęło mnie to. Polubiłem kontakt z klientem, doradzanie najlepszych wariantów w konkretnych przypadkach. Zacząłem interesować się szczegółami dotyczącymi okien, drzwi, rolet. Po pracy godzinami przesiadywałem przed komputerem, aby wiedzieć jak najwięcej – np. jakiego typu nowe rozwiązania pojawiają się na rynku. W pewnym momencie uznałem, że praca u siebie jest tym, do czego dążę. Stała się ona nie tylko źródłem utrzymania, ale też i przyjemnością. Tym sposobem w maju 2011 otworzyłem własną firmę.

Początki wyglądały tak, jak Pan to sobie wyobrażał?

Początki były – pewnie jak w większości przypadków – trudne. Konkurencja na rynku znaczna, do tego z wieloletnim doświadczeniem. Wymagany więc był duży nakład pracy i poświęcenie mnóstwa czasu poza godzinami otwarcia sklepu. Miałem jednak tego świadomość od samego początku, więc nie było mowy o zaskoczeniu. Dzięki styczności z tą branżą we wcześniejszych latach, dokładnie wiedziałem, z jakimi produktami chcę pracować. Klienci, na całe szczęście, szybko poznali się na tym, że oferowane przeze mnie wyroby to najwyższa jakość połączona z przystępną ceną. Klienci informacje wymieniali ze znajomymi i w ten sposób ilość zainteresowanych systematycznie wzrastała.

Co wyróżnia Was i wasze produkty na tle innych?

Myślę, że tym, co wyróżniło nas na tle konkurencji, to jakość oferowanych produktów. Mamy w ofercie produkty polskich, sprawdzonych producentów. Połączenie wysokich cech jakościowych z przystępną ceną dało ofertę, którą trudno jest przebić. Może jedynie terminem, ale ten też mamy krótki. Bazujemy głownie na stolarce okiennej i drzwiowej. Okna, które oferujemy, zostały odznaczone godłem JAKOŚCI ROKU. Szeroki zakres drzwi, od stalowych po drewniane, a niekiedy naprawdę i nietypowe rozwiązania sprawiają, że każdy powinien u nas znaleźć coś dla siebie. Elastyczność w podejściu do klienta sprawia, że zdarza nam się dokonać ciekawych, nietypowych rozwiązań, o czym poświadczą zadowoleni klienci.

Naszym dostawcą okien jest ABAKUS OKNA. Współpracuję z nimi od samego początku prowadzenia salonu. Elastyczne podejście tej firmy do zmian, jakich obecnie wymaga rynek, systematyczne unowocześnianie i tworzenie coraz nowszych, lepszych rozwiązań na tle konkurencji, pozwalają się wyróżnić. Drzwi stalowe i bramy garażowe dostarcza nam STAL PRODUKT Zamość. Sprzedajemy je hurtowo w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Systematyczne poszerzamy zasięg o kolejnych odbiorców. Naszą siłą są: jakość, krótkie terminy i starannie opracowana logistyka. Codziennie czuwamy nad tym, aby nikt nie został bez odpowiedzi czy wyceny, i robimy to w naprawdę szybkim tempie. Szeroki zakres wzorów i kolorów daje duże możliwości biurom, które z nami współpracują. Posiadamy obszerne stany magazynowe, które w miarę możliwości dodatkowo skracają czas oczekiwania klientów na towar. Napędy firmy SOMFY są naszą podstawą jeśli chodzi o automatykę. Szeroki zakres możliwości silników, ich zastosowania, a przede wszystkim możliwość stworzenia „inteligentnego domu” to coś, co jest moją pasją. Jesteśmy ekspertem SOMFY i dilerem ich naczelnego produktu – TAHOMA.

Oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i hurtowych. Posiadamy szeroki wachlarz produktów i w zasadzie każdy powinien znaleźć u nas coś dla siebie. Nasi klienci to osoby, które chcą kupić coś dobrego, co posłuży im przez lata. Posiadamy w sprzedaży zarówno produkty popularne, jak i ekskluzywne, więc wszystko zależy od tego, czego klient oczekuje. Już nasza w tym głowa, by sprostać tym oczekiwaniom.

A jak Wam minął poprzedni rok? Jakie są plany na kolejne miesiące i lata?

Miniony rok 2015 był rokiem dobrym. Poziom sprzedaży wzrósł. Po produktach, które głównie się sprzedawały, widać, że klienci zwracają uwagę już nie tylko na cenę, ale i na to, jak długo one posłużą. W planach jest dalszy rozwój i systematyczne dokształcanie się z zakresu rozwiązań, które co chwila pojawiają się na rynku. Priorytetem jest dbanie o zadowolenie klientów oraz o to, aby zakres oferowanych, sprawdzonych produktów systematycznie wzrastał, by dać im możliwość jak najszerszego wyboru. Chcemy także pozyskiwać nowych partnerów do współpracy w kwestii drzwi i bram, rozwijać sieć transportu oraz usprawniać logistykę. Oczywiście chcemy też utrzymać tempo wzrostu sprzedaży. 
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

EKO-OKNA zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Wyjeżdżając na wakacje martwimy się nie tylko o...» Więcej na subportalu okna