Więcej niż szkło, czyli o funkcjach szyb w oknie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Produkcja szyb zespolonych w fabryce MS więcej niż OKNA

fot. MS więcej niż OKNA

Produkcja szyb zespolonych w fabryce MS więcej niż OKNA


Produkcja szyb zespolonych w fabryce MS więcej niż OKNA

fot. MS więcej niż OKNA

Produkcja szyb zespolonych w fabryce MS więcej niż OKNA

Gotowa szyba trafia do ramy

fot. MS więcej niż OKNA

Gotowa szyba trafia do ramy

Szyba w nowoczesnym wydaniu

fot. MS więcej niż OKNA

Szyba w nowoczesnym wydaniu

Szyba w nowoczesnym wydaniu

fot. MS więcej niż OKNA

Szyba w nowoczesnym wydaniu

Wybierając stolarkę okienną, często największą uwagę przywiązuje się do ram, dyskutując o komorach, profilach, wzmocnieniach i okuciach. Często zapominamy przy tym, że równie wiele funkcji posiadać może szyba. Choć transparentna, posiada wiele niewidocznych, bardzo ważnych cech. Opowiedzą o nich specjaliści z firmy MS więcej niż OKNA.

Szyba w nowoczesnym oknie to znacznie więcej niż szkło umożliwiające dopływ światła słonecznego. Dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych, choć często zupełnie niewidocznych gołym okiem rozwiązań, ten największy pod względem powierzchni element okna, pozwala na spełnienie różnorakich potrzeb i oczekiwań użytkowników. Jakich? Dostępne obecnie w ofercie MS więcej niż OKNA szyby zespolone oferują między innymi takie funkcje jak: ochrona termiczna (zarówno przed zimnem jak i ciepłem), akustyczna, a także przed włamywaczami i zranieniem potłuczonym szkłem. Co jeszcze?

» Kiedy liczy się komfort cieplny

Zasadnicza funkcja okna, a więc również zastosowanej w nim szyby, to odseparowanie wnętrz naszych domów i mieszkań przed napływającym z zewnątrz chłodem. Firma MS więcej niż OKNA proponuje swoim klientom wiele rozwiązań, które umożliwiają maksymalną izolację termiczną. Wśród nich warto zwrócić uwagę na potrójną szybę SUPERtermo 0,5 W/m²K z najnowszej generacji powłoką termiczną ClimaGuard Premium2. Powłoka ta sprawia, że do wnętrza przedostaje się więcej światła, a co za tym idzie – również ciepła słonecznego, co w zimie jest nie do przecenienia. Szyba ta pozwala na uzyskanie dla okna referencyjnego (wym. 1230x1480 mm) współczynnika przenikania ciepła o wartości nawet do Uw=0,72 W/m²K. 

Z drugiej strony, okienne szyby mogą nas również przed ciepłem... chronić. Mowa tu o szybach przeciwsłonecznych. To je widzimy w domach, blokach lub wieżowcach, gdy odbijając promienie połyskują na błękitno lub zielono. Produkt ten pozwala na znaczne obniżenie współczynnika g (parametru przenikania energii słonecznej), a tym samym na obniżenie przenikającego latem do naszych wnętrz ciepła. 

» Bezpieczeństwo nade wszystko

Istnieje również wiele rozwiązań, które mają na celu przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. I to dwojako rozumiane. Przed kradzieżą ochronią nasze domy szyby antywłamaniowe. Czymże są? To dwie tafle szkła o grubości 4 milimetrów, sklejone (laminowane próżniowo) czterema warstwami specjalnej folii PVB w klasie wytrzymałości P4A. Produkt ten jest wymagany do okien w klasie bezpieczeństwa RC2, czyli innymi słowy okien, które powstały po to, by znacznie utrudnić złodziejom zadanie i zniechęcić ich do pomysłu dostania się do naszych domów. 

Z kolei przed złymi konsekwencjami szalonej zabawy maluchów uchronią nas tak zwane szyby bezpieczne. Standardowe szyby po uderzeniu rozpadają się na ostre kawałki, którymi nietrudno się zranić. Szyby bezpieczne, zachowują się podobnie jak te stosowane w samochodach: te laminowane pozostają sklejone specjalną folią (jak szyba przednia), natomiast te hartowane – rozpadają się na małe elementy o mniej ostrych krawędziach, a przy okazji są łatwiejsze do uprzątnięcia (jak boczne szyby samochodu). MS więcej niż OKNA proponuje szyby bezpieczne w dwóch klasach 2B2 (dwie 3-milimetrowe tafle sklejone dwiema warstwami folii), lub P2A (szkło 4-milimetrowe).

» Żeby nie było za głośno

Coś dla siebie w ofercie MS znajdą również ci, którzy nade wszystko cenią sobie ciszę. Szyby akustyczne, podobnie jak te bezpieczne, wzmocnione są folią PVB, która utrudnia przenikanie dźwięków. Zastosowanie jej pozwala na podwyższenie właściwości akustycznych okna ze standardowych 35 decybeli,  nawet do 46 dB. 

Dla tych zaś, którzy poszukują unikalnych właściwości estetycznych i dość już mają tradycyjnych transparentnych przeszkleń, MS przygotowało szyby ornamentowe. Produkt ten, dzięki wytłoczonemu wzorowi, przepuszcza światło dzienne – spełnia więc funkcję doświetlającą, ale na tyle zniekształca obraz, że zapewnia przy tym intymność. Szyby ornamentowe to idealny produkt na przykład do łazienek lub na klatki schodowe, gdzie – chociażby podczas zachodu słońca – z pewnością zapewnią niepowtarzalne wrażenia estetyczne. 

» Wiele w jednym

Co bardzo ważne, powyższe funkcje szyb można ze sobą niemal dowolnie łączyć i zestawiać, tworząc produkt, który możliwie najpełniej spełni nasze potrzeby. I tak zamówić możemy szybę, która równocześnie będzie i antywłamaniowa, i przeciwsłoneczna, a do tego da nam ochronę przed hałasem! Możemy też pokusić się na szybę ornamentową, która równocześnie będzie mieć wysokie parametry termiczne. 

#MS więcej niż OKNA, #szyby, #komfort cieplny, #ClimaGuard, #szyby bezpieczne, #szyby akustyczne, #szyby termoizolacyjne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowe kolory profili okiennych w oknach PETECKI

Nowe kolory profili okiennych w oknach PETECKI

Do oferty firmy PETECKI trafiły cztery nowe kolory...

Jak wymienić okna i drzwi w ramach programu Czyste Powietrze

Jak wymienić okna i drzwi w ramach programu Czyste Powietrze

Co roku w sezonie grzewczym jesteśmy bombardowani...

FAKRO z odznaką honorową: Za Zasługi dla Wynalazczości

FAKRO z odznaką honorową: Za Zasługi dla Wynalazczości

FAKRO zostało wyróżnione odznaką honorową „Za...

Ciepłe okna – co to tak naprawdę oznacza?

Ciepłe okna – co to tak naprawdę oznacza?

Statystyki podają, że przez okna ucieka nawet do 30%...

Nowy raport Barometr Zdrowych Domów 2018

Nowy raport Barometr Zdrowych Domów 2018

Potrzeba współpracy i determinacji w działaniach na...» Więcej na subportalu okna