SOLO – ekskluzywna stolarka otworowa

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» ROK 1998 – POCZĄTEK

Firma PPHU SOLO założona została w 1998 roku. Działalność została zapoczątkowana handlem i dystrybucją towarów z branży stolarki budowlanej, która umożliwiła poznanie rynku, ówczesnych trendów oraz potrzeb klientów. Przełomem stało się nawiązanie współpracy z firmą Wiśniowski, co zaowocowało rozwojem sieci dystrybucji. W ofercie szybko pojawiły się wyroby innych czołowych producentów stolarki. Kolejno powstawały nowe, firmowe salony sprzedaży, tym samym poszerzając swój zasięg i grono klientów.

» DYSTRYBUCJA – 18 lat w branży

1) Jesteśmy liderem w dystrybucji produktów wyróżniających się producentów stolarki otworowej na terenie południowo-wschodniej Polski.

2) Współpracujemy z około 800 odbiorcami, z czego ponad 400 to systematycznie zamawiający partnerzy.

3) Nasz asortyment obejmuje wiodące marki, takie jak: WIŚNIOWSKI, DRE, POL-SKONE, INTENSO, PORTA, INVADO, GERDA, KMT, INTER-DOOR, CAME.

» DYSTRYBUCJA PODWALINĄ PRODUKCJI

Efektem szerokiego doświadczenia zdobytego jako dealer, było podjęcie decyzji o rozpoczęciu działalności jako producent stolarki okiennej. Doświadczenia oraz problemy naszych dostawców stanowiły solidny fundament do tworzenia organizacji pozbawionej błędów poprzedników. Obserwując  rynek  oraz konkurencję świadomie budowany był plan rozpoczęcia produkcji okien, który w 2011 roku został zrealizowany.

» PRODUKCJA

Mając świadomość zagrożeń, jakie mogły wyniknąć z nieumiejętnego wejścia na rynek, produkcja była rozwijana sukcesywnie i stopniowo. Po upewnieniu się że nasz produkt spełnia wymagania rynkowe, po pokonaniu początkowych trudności związanych z zorganizowaniem produkcji, sprzedaży, obiegu dokumentów – wyszliśmy z gotowym produktem do naszych dealerów, stopniowo i sukcesywnie budując sieć sprzedaży dystrybucyjnej.

» MOCNE FUNDAMENTY

Cała produkcja była budowana i wciąż jest zarządzana zgodnie z koncepcją LEAN MANAGEMENT. Wzorując się na standardach Systemu Produkcyjnego Toyoty tworzymy własne, solidne filary stanowiące podstawę sprawnie działającej organizacji. Ponadto:

skupiamy się na przyczynach powstawania błędów,

rozmawiamy o problemach, nie unikamy ich,

ciągle i intensywnie usprawniamy procesy występujące w firmie, stawiamy sobie wysokie cele, które przybliżają nas do doskonałości.

» RYNKI ZAGRANICZNE

Rynek zagraniczny to przede wszystkim Niemcy, gdzie z powodzeniem sprzedajemy nasze produkty. Znajduje się tutaj kilka punktów sprzedaży, które dystrybuują nasze produkty. Ponadto, nasza stolarka znajduje również uznanie niemieckich developerów, z którymi aktywnie współpracujemy. Nasze okna i drzwi trafiają do apartamentowców, bloków, domów wielomieszkaniowych. Uczestniczymy również przy budowie całych obiektów dostarczając aluminiowych konstrukcji na fasady szklane, zewnętrzne. Nasze produkty również są eksportowane (lecz w mniejszej ilości) do Włoch, Słowacji. W najbliższym czasie chcemy również skierować swoją uwagę na Skandynawię oraz kraje Beneluxu.

» ROZWÓJ PRODUKCJI

Rok 2014 był rokiem przełomowym dla produkcji:

1) Koniec budowy nowoczesnego centrum logistyczno-biurowego PPHU SOLO i przeniesienie produkcji do większej hali produkcyjnej z zapleczem magazynowym

2) Wprowadzenie do oferty i rozpoczęcie produkcji wyrobów ze stolarki aluminiowej

3) Wprowadzenie nowoczesnej linii zgrzewająco czyszczącej


» WSPÓŁPRACA

Od samego początku w produkcji stolarki okiennej wykorzystujemy najlepsze podzespoły dostępne na rynku, współpracujemy z najbardziej uznanymi producentami oraz z najbardziej doświadczonymi firmami świadczącym usługi zewnętrzne. Jakość komponentów używanych do produkcji okien w połączeniu z precyzją ich wykonania przyczyniają się do klasyfikacji przez naszych Klientów stolarki SOLO do klasy PREMIUM.

– Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o. 
– P. W. KSK
– Salamander Window & Door Systems S.A.
– Aliplast Sp. z o. o.
–GLASSOLUTIONS Sain-Gobain
– MEDOS

» PLANY

Mamy świadomość, ile mamy do zrobienia, jako producent stolarki, i że dopiero rozpoczynamy swoją drogę z bogatym bagażem doświadczeń. Unikamy wielu zagrożeń, które spowalniają inne firmy, nie mające takiego doświadczenia jak my. Osiągnęliśmy stabilizację procesów, tworzymy lojalny i wyszkolony zespół, na tę chwilę skupiamy się na rozwoju.

» NAJWAŻNIEJSZE WYRÓŻNIENIA

Lider Podkarpacia 2014 - Prestiżowymi statuetkami uhonorowane są firmy i instytucje, które mają największy wkład w rozwój województwa podkarpackiego i kraju, zarówno pod względem gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Wyróżnienie to ma na celu podkreślenie zasług przyczyniających się do rozwoju i promocji regionu. Liderów w poszczególnych dziedzinach wybiera Kapituła.


Europejski certyfikat jakości roku 2014 - To prestiżowe wyróżnienie otrzymaliśmy w kategorii produkt. Po raz kolejny doceniono jakość produkowanych przez nas okien PCV oraz stolarki aluminiowej.


I miejsce PODKARPACKIE ZŁOTE OKNA – nagroda otrzymana dzięki użytkownikom portalu organizującego konkurs, klientom i sympatykom firmy, którzy oddali głos na ich zdaniem najlepsze i najatrakcyjniejsze okna produkowane na Podkarpaciu.

Dodatkowo zostaliśmy wyróżnieni  dyplomem „Najbezpieczniejsze Okna w Standardzie", gdyż jako jedyni w podstawowej ofercie oferujemy 2 zaczepy antywyważeniowe w każdym oknie.


Artykuł promocyjny

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

SOLO PPHU

37-464 37-464 Brandwica
ul. Orzeszkowej 28
tel.: 15 842 02 52
tel.: 15 842 76 56
Fax: 15 642 65 01
e-mail: info@grupasolo.pl
http://www.oknasolo.pl
http://www.okna.grupasolo.pl/
http://www.facebook.com/ProducentOkienPCV