| Wyświetleń:1192

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien PVC?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» Okna PVC nie absorbują wilgoci, są szczelne i odporne na warunki chemiczne i atmosferyczne, a także na grzyby i pleśń.
» Mają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej.
» Nie wymagają przeprowadzania specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych.
» PVC jest materiałem niepalnym i samowygaszającym się.
» Korzystny stosunek ceny do jakości.

O wyborze okien do domu decyduje wiele czynników. Na pewno chcemy by były one funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, ale także by wyglądały estetycznie. Wśród najczęściej kupowanych znajdują się dziś przede wszystkim okna PVC. Jednak, podobnie jak w przypadku innych ważnych elementów wyposażenia domu, przy ich wyborze musimy zwracać uwagę na kilka istotnych parametrów.

» Dlaczego okna PVC?

Okna PVC nie absorbują wilgoci, są szczelne i odporne na warunki chemiczne i atmosferyczne na przykład obciążenie wiatrem, a także na grzyby i pleśń. Posiadają doskonałe parametry izolacyjności termicznej, przez co obniżają energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń, a tym samym domowe wydatki. Wyróżniają się również dobrymi parametrami izolacyjności akustycznej. Łatwe w utrzymaniu w czystości, nie wymagają przeprowadzania specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych, wystarczy je regularnie czyścić używając dowolnych detergentów pozbawionych środków ściernych i rozpuszczalników.

Na rynku dostępne są okna PVC wykonane na wysokiej jakości profilach renomowanych dostawców. Profile te posiadają różne grubości, kształty i ilości komór, co sprawia, że bez problemu znajdziemy odpowiednie modele do swojego domu. Okna PVC odznaczają się wyjątkową trwałością, a także w całości ulegają recyklingowi. Dodatkowo, PVC jest materiałem niepalnym i samowygaszającym się. Bardzo istotnym czynnikiem sprawiającym, że wielu z nas decyduje się na wybór okien PVC, jest również korzystny stosunek ceny do jakości. Są one nie tylko tańsze od drewnianych i aluminiowych. Cenne walory funkcjonalne zapewniają oknom trwałość na długie lata, a mieszkańcom wygodę użytkowania.

» Sprawdź przed zakupem

Jeśli chcemy wyposażyć nasz dom w okna PVC przyjrzyjmy się parametrom, na których nam najbardziej zależy. Niezwykle ważną cechą okien jest wysoki poziom izolacyjności termicznej. Jej wskaźnik, współczynnik Uw, ma istotny wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie. Im jest niższy, tym mniej ciepła ucieka przez okna, a tym samym nasze rachunki za ogrzewanie są niższe. Za okna energooszczędne uważa się takie, których współczynnik jest mniejszy niż 1,0 W/m²K. Nie możemy oczywiście zapominać o wartości przepuszczalności powietrza (tutaj producenci deklarują odpowiednią klasę dla swojego okna).

Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie okien PVC jest ich dźwiękoszczelność mierzona współczynnikiem Rw, podawanym w decybelach. Im jest on wyższy, tym lepszy jest poziom izolacji akustycznej okien, czyli mniej hałasu dobiega z zewnątrz budynku. Jeśli mieszkamy w mieście, przy drogach o dużym natężeniu ruchu, to powinien on wynosić przynajmniej 35dB. Możemy znaleźć na rynku okna PVC, których współczynnik Rw wynosi nawet 47 dB. Dowiedzmy się również na jakich profilach wykonano wybrane przez nas okna. Okna wykonane są w różnej grubości oraz ilości komór, a także w wielu kształtach. Warto też sprawdzić możliwość zrobienia okien w okleinach o atrakcyjnej kolorystyce. Okna PVC dostępne są w standardowej białej barwie, ale też w okleinach o kolorach naturalnych oraz wybranych z palety RAL. Dzięki tak szerokiej ofercie bez trudu dopasujemy wygląd okien do wystroju wnętrz naszego domu. 

A jeśli zechcemy balkon z PVC? Poszukajmy producenta, który oferuje możliwość wykonania okien balkonowych z tego materiału, takich jak na przykład komfortowe, oszczędzające miejsce balkony uchylno-przesuwne. Zwróćmy również uwagę, czy do wybranych okien możemy dodatkowo zastosować i dokupić na przykład szprosy, odpowiadające nam klamki, nawiewniki, ograniczniki rozwarcia okna z hamulcem bądź ławy podparapetowowe z dociepleniem. Za wyborem okien PVC przemawiają ich praktyczne walory oraz estetyczny design. Oczywiście zawsze powinny być one dostosowane do naszych potrzeb i architektury budynku. Okna te są idealnym rozwiązaniem dla ceniących połączenie solidnego wykonania z funkcjonalnością i komfortem użytkowania. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Model ETERNITY w ofercie produktów premium od PLASTIXAL

Model ETERNITY w ofercie produktów premium od PLASTIXAL

Do kolekcji okien firmy PLASTIXAL w klasie premium...

Projekt w szacie COOL – wakacyjna promocja OknoPlus

Projekt w szacie COOL – wakacyjna promocja OknoPlus

Jak obniżyć temperaturę w domu w słoneczny, gorący...

OKNOPLAST Złotą Budowlaną Marką Roku 2020

OKNOPLAST Złotą Budowlaną Marką Roku 2020

Jakość i doświadczenie marki OKNOPLAST zostały po raz...

Wybieramy okna do domu w stylu tradycyjnym i nowoczesnym

Wybieramy okna do domu w stylu tradycyjnym i nowoczesnym

Stworzenie pełnej aranżacji polega na odpowiednim...

Okna w domu a strony świata

Okna w domu a strony świata

W całym procesie planowania budowy niezwykle istotne...» Więcej na subportalu okna