MENSO – specjaliści od „trudnych” okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Podstawą działalności spółki MENSO jest projektowanie, produkcja oraz sprzedaż okien z PVC. Zaufali jej najwięksi producenci okien PVC w Polsce, dla których MENSO od lat świadczy usługi w zakresie projektowania oraz produkcji okien o trudnych konstrukcjach. Rozmawiamy z wiceprezesem MENSO, Panem Jarosławem Kurowskim.

Gdzie znajduje się siedziba MENSO? Czym się dokładnie zajmujecie? 

Firma Menso istnieje od 2008 roku, a nasza siedziba mieści się w Tczewie. Od niemal 8 lat zajmujemy się produkcją stolarki PVC. Nasza działalność skupia się na szeroko pojętej produkcji stolarki PVC. Oferujemy okna nietypowe o trudnych konstrukcjach, ale wykonujemy również typowe konstrukcje. Naszymi głównymi dostawcami są firmy Veka i Brügmann – wraz z nimi proponujemy nowatorskie rozwiązania w zakresie stolarki otworowej.

Działacie więc wyłącznie w sektorze B2B, tak?

Działamy w sektorze B2B, lecz chętnie oferujemy pomoc naszym partnerom handlowym, którzy pracują bezpośrednio z klientem końcowym.

Wywodzicie się z produkcji stolarki nietypowej, a tę typową włączyliście do oferty stosunkowo niedawno. Skąd taki krok?

Rozszerzyliśmy naszą działalność, ponieważ oczekiwali tego od nas nasi klienci. Sprawdziliśmy się jako producent okien nietypowych, zdobyliśmy zaufanie naszych partnerów handlowych, którzy chcą kupować od nas również okna typowe. Naszymi odbiorcami są zarówno fabryki okien, dla których produkujemy konstrukcje nietypowe w ramach umów podwykonawstwa, oraz szybko rozwijająca się sieć salonów firmowych.

Czy wasze produkty trafią również za granicę? Jeśli tak, to do jakich krajów?

Poprzez naszych partnerów handlowych nasze produkty trafiają na rynki zagraniczne – na teren Unii Europejskiej.

Czy odczuwają Państwo wzrost zainteresowania jakąś konkretną grupą produktową? Na co jest obecnie największy popyt?

Analizując zamówienia naszych partnerów, muszę zdecydowanie stwierdzić, że jest to stolarka energooszczędna. Klienci szukają okien, które zapewnią im wysoką jakość i komfort użytkowania przez wiele lat.

Czy można powiedzieć, że tendencje w zakresie nietypowych konstrukcji się zmieniają? Co jest obecnie najbardziej popularne?

Nasze obserwacje pozwalają stwierdzić, że w sektorze stolarki nietypowej coraz chętniej kupowane są okna o wysokiej jakości, termoizolacyjne. Od kilku lat widać również wzrost zainteresowania stolarką w kolorze – głównie imitacje drewna i odcienie szarości (antracyt). Klienci wybierają coraz większe konstrukcje i przeszklenia, oraz nowoczesne rozwiązania systemowe.

Jakie było wasze najbardziej nietypowe zlecenie?

Kiedyś otrzymaliśmy zamówienie na okno okrągłe o średnicy ponad 280 cm podzielone na 9 kwater, z których jedna była rozwierno-uchylna.

Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?

Mamy wiele nowych pomysłów i planów, ale na razie nie chciałbym ich zdradzać. Na pewno będziemy rozwijać naszą firmę i mam nadzieję, że podczas kolejnego spotkania będę mógł o tym opowiedzieć.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Rodzinny piknik Grupy OKNOPLAST

Rodzinny piknik Grupy OKNOPLAST

Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji podczas „Rodzinnego...

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

EKO-OKNA zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...» Więcej na subportalu okna