Inteligentne rozwiązania w produktach DRUTEX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

DRUTEX wprowadził do swojej oferty inteligentne rozwiązania pozwalające na zarządzanie stolarką okienno-drzwiową w domu za pomocą smartfona, tableta czy pilota, a także ich pełnej integracji z systemem alarmowym w pomieszczeniu. Systemy automatycznego otwierania, zamykania czy uchylania okien, drzwi czy rolet wpływają na komfort i funkcjonalność użytkowania, wpisując się jednocześnie w zyskujący na znaczeniu trend inteligentnego budownictwa.

Inteligentny dom sprawia, że nie musimy martwić się o komfort, funkcjonalność, energooszczędność domu czy nawet bezpieczeństwo domowników. Już mniej więcej co piąty Polak korzysta z inteligentnego rozwiązania w swoim domu (dane Somfy).

Automatyka zastosowana w produktach Drutex pozwala na dostosowanie wszelkich urządzeń w domu do naszych potrzeb. Okna, drzwi czy rolety, które dzięki nowoczesnemu systemowi inteligentnych rozwiązań mogą się same uchylać, otwierać  lub zamykać w wybranych porach dnia, mogą się też uchylać czy przesuwać w zintegrowanych grupach lub pojedynczo, co zapewnia nam pełną kontrolę i nadzór nad naszym domem, nawet wtedy, kiedy nie ma nas w środku. Za pomocą telefonu możemy sprawować stały nadzór i – w razie potrzeby – mieć dostęp do systemów zamontowanych w domu o każdej porze dnia i nocy. Zgodnie z wprowadzonym harmonogramem, okno uchyla się i zamyka w wyznaczonych godzinach, a w połączeniu z systemem czujników, można także zaprogramować „automatyczne wietrzenie" w zależności od pogody.


Codzienna obsługa jest znacznie usprawniona, bo zastosowane w nich systemy TaHoma lub Maco dają możliwość sterowania działaniem okien przy pomocy pilota i urządzeń elektronicznych posiadającym iOS lub Android. Co ważne, obydwa systemy mogą być kompatybilne z systemami zarządzania i kontroli dostępu, co ma wpływ zarówno na bezpieczeństwo domu czy mieszkania, ale także na komfort użytkowania stolarki. 

W przypadku rozwiązań Tahoma, system może nas dodatkowo informować o temperaturze czy sile wiatru, wykorzystując wbudowaną w nie stację pogodową. Dzięki temu zawsze, wychodząc z domu, możemy bez obaw zostawić uchylone okno, gdyż zamknie się ono w chwili, gdy niespodziewanie spadnie deszcz. Automatyczne zamknięcie zabezpieczające przed zalaniem wnętrza to przykład inteligentnej reakcji na zmienną aurę. Okna wyposażone w rozwiązanie Tahoma mogą być również zintegrowane z pozostałymi systemami, jak oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja czy ogrzewanie, co oferuje komfort użytkowania w pełnym wymiarze.

» Komfortowe i automatyczne wietrzenie domu

W ofercie DRUTEX znajdują się również okna wyposażone w innowacyjne okucie activPilot Comfort PADM marki Winkhaus, które daje użytkownikowi okien całkiem nowe możliwości w zakresie wietrzenia mieszkania czy domu. Wymiana powietrza odbywa się przez 6-milimetrową szczelinę utworzoną pomiędzy skrzydłem a ramą na całym obwodzie okna. To wystarcza, by zapewnić stały dopływ świeżego powietrza. Dzięki wyjątkowej konstrukcji okucia, podczas wietrzenia skrzydło jest bezpieczne zaryglowane. Do wnętrza nie przenikają owady, hałas jest znacznie zmniejszony, a straty energii ograniczone są do minimum. Okucie activPilot Comfort PADM wyposażone w napęd elektryczny umożliwia automatyczne otwieranie i zamykanie okna, a wietrzenie odbywa się w zaprogramowanych cyklach bądź przez naciśnięcie przycisku na panelu dotykowym lub pilocie. Co ważne, rozwiązanie to może stanowić element całego zintegrowanego systemu inteligentnego domu. 

» Automatyczne sterowanie drzwiami wejściowymi

DRUTEX oferuje również bogate możliwości w zakresie inteligentnego sterowania drzwiami. Otwieranie czy zamykanie drzwi jest możliwe m.in. dzięki zastosowaniu  w pełni automatycznej zasuwnicy. Zamontowany na zaczepie magnes samodzielnie rygluje drzwi zawsze po ich zamknięciu, wpływając na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. System można oczywiście zintegrować z sinikiem oraz systemem zarządzania i kontroli dostępu opartych na liniach papilarnych, tablecie itp. – w zależności od potrzeb i preferencji użytkowników. Tego rodzaju systemy są dostępne zarówno w przypadku drzwi z PVC, aluminium jak i drewna. 

DRUTEX z potencjałem pozwalającym na produkcję do 7000 okien na dobę jest dziś wiodącym producentem okien pionowych w Europie. Od lat wyznaczamy standardy w branży stolarki okienno-drzwiowej, jako że jako jedni z nielicznych na rynku jesteśmy producentem okien od A do Z, czyli od proszku, przez własne profile okienne, przez szyby zespolone i gotowe okna czy drzwi. Dzięki temu wszystkie rozwiązania, które oferujemy są w 100% naszymi własnymi, autorskimi systemami, stworzonymi w całości przez własny dział B+R oraz biuro konstrukcyjne. Dzięki temu jesteśmy bardzo elastyczni i oferujemy produkty odpowiadające potrzebom rynku. Nie inaczej jest w przypadku inteligentnych rozwiązań w naszych oknach, drzwiach i roletach. Idea inteligentnego budownictwa wciąż zyskuje na znaczeniu, a nasze najnowsze propozycje to właśnie odpowiedź dla tych Klientów, którzy poszukują innowacyjnych i komfortowych systemów – mówi Bogdan Gierszewski, dyrektor generalny DRUTEX S.A.

Systemy inteligentne, które DRUTEX wprowadził do swojej oferty, dotyczą zarówno okien, drzwi, rolet czy systemów balkonowo-tarasowych Iglo-HS, którymi również można sterować za pomocą pilota, tableta czy smartfona. W przypadku modnych drzwi podnoszono-przesuwnych inteligentne rozwiązania zyskują na szczególnym znaczeniu i cieszą się ogromnym powodzeniem wśród Klientów. Jak podaje Drutex, Iglo-HS z automatycznym sterowaniem okazał się ogromnym sukcesem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. 

Okna, drzwi i rolety sterowane inteligentnie są już dostępne w ofercie DRUTEX. 
#inteligentne okno, #inteligentne drzwi, #inteligentne osłony, #inteligentny budynek, #automatyka budynkowa, #automatyzacja okien i drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Stolarka na miarę wymarzonego domu? Nowe okno KF 310 od INTERNORM

Stolarka na miarę wymarzonego domu? Nowe okno KF 310 od INTERNORM

Najlepsza jakość w najlepszej cenie – w taki sposób...

Jak producenci stolarki otworowej odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa?

Jak producenci stolarki otworowej odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa?

O tym, jak producenci stolarki okiennej i drzwiowej...

Hello OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST otwiera nowy biurowiec oraz showroom pod Krakowem

Hello OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST otwiera nowy biurowiec oraz showroom pod Krakowem

Grupa OKNOPLAST 19 czerwca 2018 roku zorganizowała...

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

Jak informuje RZECZPOSPOLITA, Komisja Europejska po...

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe, dzięki zastosowaniu...» Więcej na subportalu okna