| Wyświetleń:3298

Termomodernizacja 2.0. KRISPOL podpowiada, jak zdobyć środki na bramy, okna i drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Termomodernizacja 2.0. KRISPOL podpowiada, jak zdobyć środki na bramy, okna, drzwi

fot. Krispol

Termomodernizacja 2.0. KRISPOL podpowiada, jak zdobyć środki na bramy, okna, drzwi


Rządowy program Czyste Powietrze doczekał się aktualizacji. Zmieniło się wiele: wnioski można składać online, przyspieszono rozpatrywanie zgłoszeń, więcej termomodernizujących będzie mogło skorzystać z programu. Sprawdź szczegóły dotyczące stolarki otworowej.


Rządowy Program Czyste Powietrze, podobnie jak Ulga Termomodernizacyjna i kampania Stop Smog, mają na celu realną poprawę stanu powietrza w Polsce. Niepokojące alarmy smogowe spowodowały, że zostały podjęte kroki w celu wypromowania termomodernizacji. Wielu Polaków wciąż ogrzewa pomieszczenia przestarzałymi piecami oraz kotłami na węgiel i drewno. Szacuje się, że wymiana źródeł ciepła w polskich domach znacznie poprawi sytuację, a dodatkowo, co istotne dla inwestorów, pozwoli zaoszczędzić w przyszłości na rachunkach.

Co się zmieniło w programie?


Uproszczone procedury uzyskania dofinansowania weszły w życie 15 maja br. Nowa forma zakłada, że wnioski można składać zarówno w wojewódzkich oddziałach NFOŚiGW, jak i poprzez stronę internetową. To duże uproszczenie dla termomodernizujących. Według nowych rozporządzeń, inwestor powinien otrzymać informację zwrotną w ciągu 30 dni. Wsparcie mogą otrzymać również osoby, które prace rozpoczęły maksymalnie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. Beneficjentem, jak na razie, będą właściciele lub współwłaściciele budynków jednorodzinnych o dochodzie rocznym nieprzekraczającym 100 tys. złotych. Wnioskujący mogą jednocześnie skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Dofinansowanie na stolarkę okienną


Znowelizowany program Czyste Powietrze umożliwia inwestorom różne opcje uzyskania dotacji w zależności od tego, jaki zakres prac jest planowany i potrzebny w budynku. I tak z pomocy mogą skorzystać zarówno osoby, które wymieniają źródło ciepła, jak i te, które tych prac nie planują, ale chcą np. wymienić stolarkę okienną, zamontować mikroinstalację fotowoltaiczną czy wentylację mechaniczną. Kwoty dofinansowań wahają się w przedziale od 10 do 30 tys. złotych. 

Inwestorzy mogą wymienić okna, drzwi, bramy. Demontaż starych produktów i wyposażenie domu w nowe o współczynnikach przenikania ciepła spełniających WT2021 to korzyść dla inwestorów, ale także otoczenia. Sieć salonów Krishome jest przygotowana na obsługę zleceń termomodernizacyjnych, zachęcamy do skorzystania z pomocy wykwalifikowanych i przeszkolonych doradców techniczno-handlowych – skomentował Radosław Gibki, Dyrektor Sprzedaży Krajowej firmy KRISPOL.


#czyste_powietrze, #termomodernizacja, #dofinansowanie, #stolarka_okienna

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

KRISPOL Sp. z o.o.

62-300 Września
Psary Małe, ul. Budowlana 1
tel.: 061 662 41 00
Fax: 061 436 76 48
e-mail: biuro@krispol.pl
https://krispol.pl/
https://www.facebook.com/KRISPOLpl/Stolarka okienna w nowoczesnym budownictwie – PVC vs Aluminium

Stolarka okienna w nowoczesnym budownictwie – PVC vs Aluminium

Pierwsza decyzja, przed jaką stajemy podczas zakupu...

Okno transferowe firmy PAGEN

Okno transferowe firmy PAGEN

Jacek Wach i Paweł Zatorski w strukturach małopolskiego...

Model ETERNITY w ofercie produktów premium od PLASTIXAL

Model ETERNITY w ofercie produktów premium od PLASTIXAL

Do kolekcji okien firmy PLASTIXAL w klasie premium...

Projekt w szacie COOL – wakacyjna promocja OknoPlus

Projekt w szacie COOL – wakacyjna promocja OknoPlus

Jak obniżyć temperaturę w domu w słoneczny, gorący...

OKNOPLAST Złotą Budowlaną Marką Roku 2020

OKNOPLAST Złotą Budowlaną Marką Roku 2020

Jakość i doświadczenie marki OKNOPLAST zostały po raz...» Więcej na subportalu okna