| Wyświetleń:1158

Fabryka PETECKI zaprezentowała okno z szybą fotowoltaiczną Future Energy Line

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okno PETECKI z szybą fotowoltaiczną FUTURE ENERGY LINE

fot. PETECKI | Okno PETECKI z szybą fotowoltaiczną FUTURE ENERGY LINE

Wystawa Innowacji skierowana była do producentów stolarki otworowej i ich kontrahentów biznesowych. Każdy dzień zadedykowany był określonej branży. Dzięki temu deweloperzy, inwestorzy, architekci oraz projektanci mogli zapoznać się z nowościami na rynku, a także zgłębić temat innowacyjności poszczególnych produktów. 


Fabryka PETECKI zaprezentowała prototyp okna z szybą fotowoltaiczną Future Energy Line. To innowacyjna technologia transparentnych szyb z powłoką z kropek kwantowych. Kropki kwantowe absorbują więcej i w szerszym zakresie niż najbardziej popularny półprzewodnik w fotowoltaice – krzem. Ponadto nie tracą właściwości z upływem czasu oraz są odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki zastosowaniu kropek kwantowych możliwe jest całkowite wyeliminowanie szkodliwego promieniowania UV oraz ograniczenie ilości promieniowania IR docierającego do pomieszczenia. Dzięki tej technologi powstało okno z przezierną szybą fotowoltaiczną, które produkuje prąd dla domów. Idealnie zatem wpisuje się w budownictwo pasywne, energooszczędne. 

Cechy innowacyjne: 

» Produkcja energii przy pełnej przezierności szyby
» Wycięcie promieniowania UV
» Kompatybilność z istniejącymi elementami konstrukcyjnymi

Charakterystyka szyby fotowoltaicznej:

» Transmisja światła widzialnego powyżej 85%
» Zakres absorpcji promieniowania podczerwonego powyżej 40%
» 100% absorpcji promieniowania ultrafioletowego 
» Wydajność szyby: ~2%
» Szkło bezpieczne
» Wymiary: 825 x 1308 mm
» Żywotność: powyżej 15 lat

Okna w systemie MB 104, na którym powstało również Future Energy Line, posiadają certyfikaty Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero. Ponadto cechują je ponadnormatywne parametry szczelnościowe i izolacyjne oraz szeroki zakres szklenia do 81 mm. 

Doskonała izolacja termiczna, bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze czy też wysoka wytrzymałość konstrukcji to kolejne atuty wpływające na atrakcyjność produktu. 

Udział w Wystawie Innowacji zaowocował zdobyciem statuetki Innowacja Roku 2019. Nagrodę przyznała branża stolarki podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki, które odbyło się 3 października. 

Ten dowód uznania jest wynikiem naszego nieustającego rozwoju i ciekawości świata, który ewoluuje bardzo dynamicznie, a wraz z nim wszystkie dziedziny życia. Wyznaczanie nowych trendów napawa nas dumą, optymizmem oraz niebywałą satysfakcją. Kolejne etapy testowania przed nami. Jedno wiemy dziś na pewno, to rozwiązanie przyszłości w trosce o środowisko naturalne, ochronę klimatu oraz optymalizację procesów zarządzających ogrzewaniem – mówią przedstawiciele fabryki PETECKI. 


#okna_aluminiowe, #szyby_fotowoltaiczne

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Firma PETECKI

93-457 Łódź
ul. Rudzka 11/13
tel.: 42 689 99 99
tel.: 042 681 51 91
Fax: 42 689 72 50
e-mail: petecki@petecki.eu
https://www.petecki.eu/
https://www.facebook.com/PETECKI/