Jak zmieniła się fabryka okien i drzwi Amex-Bączek

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jak zmieniła się fabryka okien i drzwi Amex-Bączek

fot. Amex-Bączek

Jak zmieniła się fabryka okien i drzwi Amex-Bączek


Nowa hala produkcyjna z magazynem profili oraz wyrobów gotowych, nowy salon firmowy w Iławie, własna lakiernia profili, własne nazewnictwo produktów PVC, odświeżona oferta oraz przekształcona spółka, nowa identyfikacja wizualna i strona www – tak przez ostatnich kilkanaście miesięcy zmieniał się producent okien i drzwi Amex-Bączek. 


Budowa nowej hali produkcyjnej wraz z dwiema nowoczesnymi liniami technologicznymi została zrealizowana w ramach programy Funduszy Europejskich Inteligentny Rozwój. Projekt „Wdrożenie nowej technologii produkcji okien PVC z gamy TERMIC+” zakładał budowę hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurową i socjalną o powierzchni ponad 3 tys. mkw, a także budowę drogi dojazdowej. Inwestycja pochłonęła ponad 9,3 mln zł, z czego ponad 5,2 mln zł wyniósł wkład Unii Europejskiej. W następstwie powstania hali zbudowano nowy magazyn profili i wyrobów gotowych o powierzchni 750 mkw. Aktualnie zaś trwa rozbudowa części administracyjnej siedziby firmy w Falknowie.

W pierwszym kwartale 2017 roku producent otworzył w Iławie nowy salon firmowy. Mieści się on w Starym Spichlerzu przy ul. Jana III Sobieskiego 14/12. To miejsce skierowane jest do klientów z powiatu iławskiego i sąsiednich, czyli przede wszystkim dla osób zamieszkałych w najbliższej okolicy fabryki Amex-Bączek. Klientów z innych części Polski producent zaprasza do swoich Partnerów Handlowych. 

Bardzo ważnym elementem budowania nowej strategii biznesowo-marketingowej spółki było odświeżenie oferty produktowej oraz nadanie własnych nazw dla okien i drzwi z PVC. Producent kontynuuje współpracę ze sprawdzonymi dostawcami profili: VEKA, Gealan i Wital.

Nowe nazwy okien i drzwi PVC Amex-Bączek


» VEKA – okna i drzwi V-LINE
 • V-LINE 82 – Softline 82 (w tym także renowacja, PSK)
 • V-LINE 70 – Perfectline (Effectline, Swingline, S-Line, Plus, renowacja, harmonijka, PSK)
 • Okna skandynawskie DANLINE – Danline
 • Okna holenderskie VN-LINE – NL 104 i 116 (PSK)
 • System przesuwny EKOSOL – Ekosol 70
 • System tarasowy podnoszono-przesuwny V-SLIDE 82 – VEKASLIDE 82
» Gealan – okna i drzwi G-LINE
 • G-LINE 74 – Gealan S8000 (renowacja, PSK)
 • G-LINE 82 – Gealan S9000 (PSK, STV)
» Wital – okna i drzwi W-LINE
 • W-LINE 70 – Wital 6 (renowacja, PSK)
 • W-LINE 86 – Wital Prestige Therm (renowacja, PSK)
» Profine – system tarasowy podnoszono-przesuwny P-SLIDE
 • P-SLIDE 76 – PremiDoor 76
Z początkiem lipca 2017 roku firma Amex-Bączek przekształciła się z przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowo-usługowego (spółka jawna) w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową. Od tego momentu formalnie nazywamy się „AMEX-BĄCZEK” SP. Z O. O. SP. K.
Przekształcenie spółki było też doskonałą okazją do rozpoczęcia prac nad pełną zmianą identyfikacji wizualnej Amex-Bączek. Żółto-niebiesko-czerwone logo z „jajkiem” zostało uproszczone i zaprojektowane w zupełnie nowej kolorystyce. Dziś dominują odcienie szarości na jasnym i ciemnym tle. Nowe logo Amex-Bączek może być także łączone z dwoma sloganami w postaci napisu umieszczonego pod logo. Hasło „PARTNER DLA BIZNESU.” pojawia się głównie na materiałach skierowanych do klientów biznesowych, z kolei „PRODUKUJEMY DLA WAS OKNA I DRZWI” kierowane jest do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Pełna zmiana identyfikacji wizualnej firmy potrwa jeszcze wiele miesięcy.

Podsumowaniem tych wszystkich prac jest nowa strona internetowa firmy, którą właśnie oddaliśmy w Państwa ręce. Z pewnością znajdą się jeszcze jakieś braki i niedociągnięcia, ale zapewniamy, że na bieżąco uzupełniamy informacje i poprawiamy błędy. Tymczasem zapraszamy do lektury, a jeśli macie Państwo jakieś uwagi lub propozycje, prosimy kierować je na adres marketing@amex-baczek.pl – zapraszają do kontaktu przedstawiciele Amex-Bączek.


#produkcja_stolarki, #stolarka_otworowa, #okna_PVC

Zainteresowany? Poproś o ofertę!VELUX sfinansuje program emerytalny dla pracowników

VELUX sfinansuje program emerytalny dla pracowników

Grupa VELUX przystąpiła do Pracowniczego Programu...

Kształtowanie Przestrzeni pod patronatem FAKRO nagrodziło najlepszych

Kształtowanie Przestrzeni pod patronatem FAKRO nagrodziło najlepszych

FAKRO po raz kolejny wsparło Ogólnopolski Program...

Partnerzy Handlowi DAKO w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Partnerzy Handlowi DAKO w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dystrybutorzy i Partnerzy marki DAKO przez większą...

Samochodowy rajd dekarski na Sądecczyźnie

Samochodowy rajd dekarski na Sądecczyźnie

Nowosądeckie FAKRO zostało złotym partnerem XVIII...

HENSFORT sponsorem międzynarodowego turnieju TWIERDZA PRZEMYŚL

HENSFORT sponsorem międzynarodowego turnieju TWIERDZA PRZEMYŚL

W dniach 7-9 czerwca najlepsze dziecięce drużyny z...» Więcej na subportalu okna