| Wyświetleń:776

To się wydarzyło 25 lat temu – jubileusz fabryki AdamS

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fabryka AdamS 25 lat temu

fot. AdamS

Fabryka AdamS 25 lat temu


Fabryka AdamS 25 lat temu

fot. AdamS

Fabryka AdamS 25 lat temu

Fabryka AdamS 25 lat temu

fot. AdamS

Fabryka AdamS 25 lat temu

Ten rok jest szczególny dla firmy AdamS, gdyż obchodzi jubileusz 25-lecia powstania fabryki. Zobaczmy, jak wyglądały jej początki!


Jest rok 1993, w Polsce wiele się dzieje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje pierwszy koncert, z wizytą do Polski przyjeżdża Matka Teresa z Kalkuty, rusza produkcja samochodu dostawczego Lublin, a telewizja Polsat rozpoczyna nadawanie „Informacji”. W tym samym roku na Mazurach, w mieście nad jeziorem Czos, produkcję okien rozpoczyna firma AdamS. Po 1989 r. otworzyły się przed wieloma firmami możliwości rozwoju.

A wszystko zaczęło się od niespełniającego wymagań zamówienia...


Na początku lat 90-tych potrzebowałem okien do mojej nowej inwestycji. Niestety, produkt, który zamówiłem, nie spełniał moich oczekiwań. I tak własnymi siłami rozpoczęliśmy małą produkcję. Początkowo na prymitywnych maszynach, w trudnych warunkach, w budynku przy ulicy Mazurskiej – z sentymentem wspomina Henryk Pędzich, właściciel firmy AdamS. 


Trzy lata później zakupiliśmy halę przy ulicy Giżyckiej w Mrągowie i tam, po rocznym remoncie, przenieśliśmy produkcję. Miejsca było ciągle za mało, rozbudowywaliśmy istniejącą halę i zbudowaliśmy kolejną. Rozwijaliśmy się z takim tempem, że w 2007 roku wydzierżawiliśmy halę w Barczewie, a dwa lata później dokupiliśmy kolejne. Wystarczyło to na krótko, bo dalej chcieliśmy się rozwijać – dodaje Pan Henryk Pędzich.


Momentem zwrotnym w historii firmy była budowa nowej siedziby i hali w Mrągowie. Ta przeprowadzka umożliwiła zwiększenie liczby zatrudnionych pracowników i podniesienie komfortu ich pracy, a także zwiększenie ilości i jakości produkowanych okien.

W ten sposób rodzinna firma, początkowo zatrudniająca kilkunastu pracowników i produkująca 100 okien miesięcznie w jednym, niewielkim zakładzie produkcyjnym, w ciągu ćwierćwiecza przekształciła się w potężnego producenta z ugruntowaną pozycją w branży stolarki budowlanej w Polsce. Obecnie fabryka AdamS zatrudnia blisko 500 pracowników, a jej hal wyjeżdża 1 000 okien każdego dnia.

Efekty 25-letniej działalności firmy jest 2 mln wyprodukowanych okien. Lata doświadczeń w kontaktach z klientami, reagowanie na zmieniającą się gospodarkę i rozwój technologiczny, współpraca z dyrektorami handlowymi, koordynatorami czy dostawcami, to wszystko sprawia, że firma z takim stażem jest w pełni dojrzała.

Miarą sukcesu są ludzie


Kiedy w 1993 roku Henryk Pędzich rozpoczął produkcję okien, nie śnił nawet, że przez kolejne lata uda się mu zbudować tak silną i rozpoznawalną markę. Współautorów tego sukcesu jest wielu. Ćwierć wieku istnienia firma zawdzięcza przede wszystkim swoim pracownikom, dyrektorom handlowym, koordynatorom regionów i przedstawicielom zagranicznym. To dzięki nim udało się zrealizować śmiałe plany. 

Jesteśmy dumni, że pomimo ciągłego rozwoju udało nam się obronić rodzinny charakter firmy. Jubileusz 25-lecia jest doskonałą okazją, aby podziękować naszym Klientom, dzięki którym i dla których istniejemy od tylu lat. Jesteśmy wdzięczni za Waszą otwartość i zaufanie. Z szeroko „otwartymi oknami” patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że kolejne 25 lat obfitować będzie w sukcesy na rynku stolarki budowlanej. Już dziś myślimy o rozwoju, bo rozwój leży w naszej naturze! – podsumowuje Henryk Pędzich, właściciel firmy AdamS.


#produkcja_stolarki, #okna_pvc, #produkcja_okien, #adamS

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Model ETERNITY w ofercie produktów premium od PLASTIXAL

Model ETERNITY w ofercie produktów premium od PLASTIXAL

Do kolekcji okien firmy PLASTIXAL w klasie premium...

Projekt w szacie COOL – wakacyjna promocja OknoPlus

Projekt w szacie COOL – wakacyjna promocja OknoPlus

Jak obniżyć temperaturę w domu w słoneczny, gorący...

OKNOPLAST Złotą Budowlaną Marką Roku 2020

OKNOPLAST Złotą Budowlaną Marką Roku 2020

Jakość i doświadczenie marki OKNOPLAST zostały po raz...

Wybieramy okna do domu w stylu tradycyjnym i nowoczesnym

Wybieramy okna do domu w stylu tradycyjnym i nowoczesnym

Stworzenie pełnej aranżacji polega na odpowiednim...

Okna w domu a strony świata

Okna w domu a strony świata

W całym procesie planowania budowy niezwykle istotne...» Więcej na subportalu okna