| Wyświetleń:1965

Okna Czarnecki – przedsiębiorczość i samodyscyplina przekute we własny biznes

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Maciej Czarnecki, właściciel Okna Czarnecki

fot. Okna Czarnecki | Maciej Czarnecki, właściciel Okna Czarnecki

Okna Czarnecki to przedsiębiorstwo, które od lat prężnie działa w szeroko rozumianej branży stolarki okienno-drzwiowej. Jest producentem systemów roletowych i bram garażowych rolowanych. Zajmuje się także sprzedażą i montażem okien i drzwi. Do rozmowy zaprosiliśmy właściciela firmy, Pana Macieja Czarneckiego.


Panie Macieju, w jakich okolicznościach powstały Okna Czarnecki?

Pomysł na biznes to wypadkowa kilku czynników. Mój ojciec od początku lat 90' działał na rynku deweloperskim, wykonując usługi i wprowadzając nowe technologie. Przez te wszystkie lata zdobył mnóstwo doświadczenia. Z biegiem lat zacząłem obserwować to, co robi ojciec. Pomagając mu, szukaliśmy biznesu, który najlepiej wykorzystałby nasze doświadczenie, nasze zasoby oraz dużą chęć bycia niezależnym. Bardzo pomogła nam w tym duża samodyscyplina i wsparcie całej rodziny. Najpierw zaczęło się od sprzedaży i montażu okien, a następnie postanowiliśmy rozszerzać naszą ofertę. Zaczęliśmy sprzedawać i montować rolety, a teraz jesteśmy ich producentem.

Wszystko funkcjonowało dobrze od samego początku?

Oczywiście, że nie. Było trudno – jak w każdym biznesie. Jednak w naszym przypadku rozwój musiał być bardzo zrównoważony. Po prostu nie chcieliśmy łapać wielu srok za ogon, ponieważ mogłoby się to odbić negatywnie na jakości naszych produktów. Wiemy, czym kończą się niedokładne pomiary czy brak dostarczenia usługi na czas, dlatego nie korzystamy z podwykonawców i wszystko robimy własnymi siłami, nawet kosztem mniejszego udziału w rynku. Daje nam to jednak pewność wykonania usługi na najwyższym poziomie.

Jaki cechy uznałby Pan za kluczowe w takim biznesie?

Doświadczenie, przedsiębiorczość, samodyscyplina i umiejętność oceny ryzyka. Mając te cechy i pomysł na biznes nie może się nie udać.

Trochę już Pan wspomniał o produktach. Może Pan coś powiedzieć o nich więcej?

Oferujemy sprzedaż oraz montaż m.in. bram garażowych (w tym rolowanych), okien oraz rolet zewnętrznych i wewnętrznych, parapetów, drzwi wejściowych czy moskitier. Jednym z filarów naszej działalności jest także automatyka do rolet i  bram garażowych, skrzydłowych oraz przesuwnych. Dzięki bogatej gamie propozycji, wysokiej jakości produktów, a także kompleksowemu, profesjonalnemu montażowi, zdobyliśmy zaufanie setek klientów. Słyniemy z fachowego doradztwa technicznego i terminowej realizacji zleceń.

Do kogo skierowana jest oferta?

W przypadku naszej firmy sprawa jest prosta. Można bowiem śmiało powiedzieć, że nasza  oferta kierowana jest do wszystkich, ponieważ każdy klient znajdzie coś dla siebie.
Jak oceniacie zeszły rok?

Osiągnęliśmy poziom sprzedaży, który sobie założyliśmy. Nie odnotowaliśmy żadnych poważnych reklamacji. Zdobyliśmy więcej doświadczenia, wykonując realizacje na nietypowych obiektach oraz, co chyba najważniejsze, otworzyliśmy kolejny punkt sprzedaży.

Jakie są zatem plany na przyszłość?

Obecnie jestem na etapie rozmów z dużym zachodnim inwestorem. Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że rozważamy podjęcie współpracy na zasadzie Joint-venture.

P.P.H.U. CZARNECKI TM
55-320 Malczyce
ul. Działkowa 28
NIP: 913 158 02 44
REGON:020504140
TEL. 510-063-979

#salony_stolarki, #sprzedaz_stolarki, #produkcja_rolet, #produkcja_bram, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!