DOVISTA z nowym Centrum Dystrybucyjnym

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wioska Okienna DOVISTA

fot. DOVISTA

Wioska Okienna DOVISTA


Od lewej: Jacek Siwiński Prezes VELUX Polska, Mirosław Pobłocki Prezydent Miasta Tczew , Bogdan Borusewicz Wicemarszałek Senatu, Paweł Orłowski  Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Wojciech Baszkowski, Dyrektor Wioski Okiennej DOVISTA

fot. DOVISTA

Od lewej: Jacek Siwiński Prezes VELUX Polska, Mirosław Pobłocki Prezydent Miasta Tczew , Bogdan Borusewicz Wicemarszałek Senatu, Paweł Orłowski Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Wojciech Baszkowski, Dyrektor Wioski Okiennej DOVISTA

Wojciech Baszkowski, Dyrektor Zarządzający Wioską Okienną DOVISTA Polska

fot. DOVISTA

Wojciech Baszkowski, Dyrektor Zarządzający Wioską Okienną DOVISTA Polska

W poniedziałek, 5 marca br. w Wiosce Okiennej DOVISTA na Pomorzu odbyło się uroczyste zakończenie budowy Centrum Dystrybucyjnego. Inwestycja wpłynie znacząco na usprawnienie procesów logistycznych i tym samym efektywność produkcji. Fabryka w Wędkowych od lat dynamicznie się rozwija, jest największym zakładem produkującym okna drewniane w Polsce i obecnie zatrudnia 2400 pracowników. Zakład należy do tej samej Grupy kapitałowej, co producent okien dachowych VELUX.


Centrum dystrybucyjne mieści się w nowej hali o powierzchni 11 000 m², która jednorazowo pomieści około 4000 palet okien. Dzięki inwestycji powierzchnia hal magazynowych w Wiosce Okiennej DOVISTA zwiększyła się o 50%. Dodatkowo powstało ponad 1000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej, gdzie pracować będzie 100 osób. Łączna wartość inwestycji to 22 mln zł.

Jej głównym celem jest poprawa procesów logistycznych poprzez konsolidację zamówień na okna VELFAC oraz magazynowanie komponentów w jednym miejscu. Inwestycja wpłynie znacząco na zmniejszenie ilości palet dostarczanych do klientów, a tym samym na obniżenie kosztów logistycznych. Ograniczony zostanie również transport kołowy, co przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2.

Nowa inwestycja to kolejny, ważny krok w rozwoju Wioski Okiennej DOVISTA. Tym razem koncentrujemy się na poprawie procesów logistycznych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Mamy nadzieję, że odczują to wyraźnie nasi klienci, chociażby w mniejszych ilościach palet czy innych materiałach opakowaniowych. Dzięki nowoczesnej powierzchni biur, która powstała w ramach inwestycji, 100 pracowników biurowych zyska jeszcze bardziej przyjazne miejsce do pracy – mówi Wojciech Baszkowski, Dyrektor Zarządzający Wioski Okiennej DOVISTA Polska.


Symbolicznego otwarcia inwestycji dokonali: Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski, Prezydent Miasta Tczew Mirosław Pobłocki, Dyrektor Zarządzający wioską okienną DOVISTA Polska Wojciech Baszkowski i Prezes VELUX Polska Jacek Siwiński.

Kilkanaście lat biznesowej działalności w Polsce przyniosło wymierne efekty. Stworzyliście Państwo tysiące miejsc pracy, czynnie włączyliście się w rozwój gospodarczy kraju, zachowując przy tym stabilny model zarządzania firmą. Pomorze to region otwarty na inwestycje, charakteryzujący się znakomitymi warunkami do prowadzenia biznesu – skomentował inwestycję Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski.


Na terenie Wioski Okiennej DOVISTA znajduje się w sumie 8 hal produkcyjnych zlokalizowanych na powierzchni 32 ha. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) firma DOVISTA zainwestowała 100 mln zł w rozwój Wioski Okiennej, a większość kwoty została przeznaczona na modernizację parku maszynowego oraz rozbudowę i rozwój zakładów produkcyjnych. W Wędkowych produkowane są drewniane okna fasadowe z okładzinami aluminiowymi marki Rationel i VELFAC. Rocznie w fabryce zużywanych jest 7 mln metrów bieżących drewna i około 1 milionów m² szyb. Produkty trafiają do klientów z Europy Zachodniej i Skandynawii.

Pamiątkowe zdjęcie z uroczystego otwarcia Centrum Dystrybucyjnego w Wiosce Okiennej DOVISTA

Jesteśmy ekspertem w produkcji okien drewnianych i pod względem wysokości przychodów (ponad 1,6 mld) największym producentem okien w Polsce. Cieszę się, że nasza spółka siostrzana DOVISTA rozwija się równie dynamicznie, jak Grupa VELUX w Polsce. Jestem szczególnie dumny, że nasza grupa kapitałowa wypracowuje łącznie blisko ¼ wartości polskiego eksportu okien. Przez ten fakt istotnie przyczyniamy się do rozwoju stolarki jako polskiej specjalności eksportowej, a także wzrostu produktu krajowego brutto – podsumowuje Jacek Siwiński, Prezes VELUX Polska.


Ważny pracodawca w regionie plus zaangażowanie lokalne


W ciągu ostatnich trzech lat liczba pracowników zwiększyła się o ponad 500 osób i obecnie w Wiosce Okiennej DOVISTA pracuje około 2400 osób. To jeden z największych pracodawców w regionie. Ponad 40% zatrudnionych stanowią kobiety. 

W Wiosce Okiennej prężnie działa Fundacja pracownicza, która wspiera pracowników w trudnych sytuacjach życiowych, np. w finansowaniu specjalistycznego leczenia pracownika lub członków najbliżej rodziny, a także pomaga w dofinansowaniu edukacji dzieci i młodzieży. Fundacja przekazuje również środki na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

Jesteśmy częścią społeczności lokalnej już prawie 30 lat. Ważne jest dla nas, aby zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy okolicznych gmin i powiatów oraz wszelkie instytucje i organizacje społeczne mogły rozwijać się razem z nami. Dlatego  pragniemy wspierać wartościowe projekty, które nam w tym pomogą – mówi Wojciech Baszkowski, Dyrektor Zarządzający Wioski Okiennej DOVISTA Polska.


Do tej pory Fundacja pracownicza przeznaczyła ponad 750 tys. zł na pomoc dla pracowników i drugie tyle na wsparcie organizacji działających w okolicy Wędkowych. W samym 2017 roku dzięki Fundacji został zakupiony sprzęt dla 3 szkół, 2 przedszkoli, jak również udało się wspomóc 9 różnych stowarzyszeń, klubów sportowych i fundacji, jak również straż pożarną.

#produkcja_stolarki, #stolarka_drewniana, #dovista

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Wyjeżdżając na wakacje martwimy się nie tylko o...

Racks and Rolls – lekkie konstrukcje stalowe to ich specjalność

Racks and Rolls – lekkie konstrukcje stalowe to ich specjalność

W 2011 roku energiczny właściciel, wieloletni...

DRUTEX na kolejnym turnieju Kuby Błaszczykowskiego

DRUTEX na kolejnym turnieju Kuby Błaszczykowskiego

Letni Kuba Cup 2018 to dwudniowy turniej piłkarski dla...» Więcej na subportalu okna