VITRON, czyli opowieść o trójce przyjaciół i fabryce stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

VITRON na rynku stolarki budowlanej funkcjonuje już 20 lat. Od 1997 roku wytwarza okna i drzwi z profili PVC i aluminiowych. Dzięki wieloletnim doświadczeniom przedsiębiorstwo postrzegane jest jako solidny partner. Na nasze pytania odnośnie działalności tej fabryki odpowiadali Waldemar Żakiewicz, Andrzej Żmiejko oraz Zdzisław Tymiński – współwłaściciele firmy.


Współwłaściciele firmy (od lewej): Waldemar Żakiewicz, Andrzej Żmiejko, Zdzisław Tymiński.

Jak Panowie wpadli na pomysł otworzenia fabryki stolarki otworowej?

Na pomysł powstania firmy wpadliśmy w trakcie budowy domu Zdzisława. Akurat był na etapie zakupu okien. W tamtym okresie w regionie nie było wielu producentów, a zapotrzebowanie na okna PVC było duże. 

I jak się sprawy potoczyły dalej?

Na początku zostaliśmy przeszkoleni z produkcji okien na profilach VEKA w Sendenhorst. Wynajęliśmy halę w Ignatkach koło Białegostoku, zakupiliśmy podstawowe maszyny i ruszyła produkcja. Pierwsze okna, które wyprodukowaliśmy, zostały zamontowane w domu jednego ze współwłaścicieli, Waldemara. Okna przetestowaliśmy więc na własnej skórze. Zresztą te okna funkcjonują do dnia dzisiejszego. Otworzyliśmy punkt sprzedaży w centrum Białegostoku i tak ruszyła sprzedaż. 

Na początku produkowaliśmy tylko stolarkę PVC, dopiero po jakim czasie wprowadziliśmy produkty aluminiowe. Liczba zadowolonych klientów stale rosła. Główną reklamą był tzw. marketing szeptany, zresztą świetnie działający po dziś dzień. Ze względu na rosnącą liczbę zamówień w 2009 roku wybudowaliśmy nowy, w pełni wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne zakład w Grabówce.

Jakie wasze cechy sprawiły, że się Wam udało?

Dbałość o wysoką jakość produktów. Głównym przesłaniem działalności miało być tworzenie produktów o wysokiej jakości, i to zaprocentowało. Zadowoleni klienci polecali nas swoim znajomym, a Ci polecali nas dalej. Liczba zamówień stale rosła. Aby móc dalej się rozwijać, w 2012 roku wzięliśmy udział w projekcie „Paszport do eksportu”, dzięki czemu zdobyliśmy klientów także za granicą.

Jakie produkty stanowią obecnie trzon waszej oferty?

Głównymi produktami oferowanymi przez naszą firmę jest stolarka aluminiowa i PVC. Specjalizujemy się w oknach, drzwiach przesuwkach, fasadach, a także ogrodach zimowych. Nasze produkty wyróżnia przede wszystkim jakość i dbanie o detale. Korzystamy z materiałów renomowanych marek, dbających o jakość wykonania. Wyróżnia nas także elastyczne podejście do klienta. Dokonujemy wszelkich starań, aby spełniać marzenia.

Z jakich korzystacie dostawców?

W śród naszych dostawców są takie firmy jak: VEKA, SALAMANDER, REYNAERS, ALIPLAST, YAWAL, MACO, PILKINGTON, WINKHAUS, SOBINCO i inne renomowane marki.

Kim są wasi klienci?

Nasza oferta skierowana jest do firm oraz osób prywatnych. Wykonujemy i montujemy stolarkę w domach i mieszkaniach prywatnych oraz budynkach usługowych. Mamy na koncie sporo realizacji z deweloperami. Sprzedajemy okna także za granicę. Nasze okna można zobaczyć np. w Belgii, Francji, Niemczech czy we Włoszech. Kilka realizacji wykonaliśmy nawet w Norwegii. 

Jak oceniacie miniony rok? Plany na przyszłość?

Rok 2017 oceniamy dobrze. Był to dla nas bardzo pracowity okres – mieliśmy dużo zamówień. Zwłaszcza koniec roku był intensywny. W roku obecnym rozpoczynamy budowę drugiej części budynku z rozbudowaną halą produkcyjną i miejscem biurowym. Planujemy zakup nowego sprzętu produkcyjnego. Chcemy usprawnić cały proces produkcyjny, tak aby okna mogły szybciej trafić do klienta. Podjęliśmy współpracę z firmą YAWAL w projekcie obsługi klientów indywidualnych w zakresie aluminiowych rozwiązań dla domu oknaaluminiowe.pl. Nadal naszą główną misją jest tworzenie produktów o wysokiej jakości. 

#fabryka_stolarki, #produkcja_stolarki, #okna_pvc, #stolarka_pvc, #stolarka_alu, #vitron

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Hello OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST otwiera nowy biurowiec oraz showroom pod Krakowem

Hello OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST otwiera nowy biurowiec oraz showroom pod Krakowem

Grupa OKNOPLAST 19 czerwca 2018 roku zorganizowała...

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

Jak informuje RZECZPOSPOLITA, Komisja Europejska po...

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe, dzięki zastosowaniu...

Schować się przed hałasem

Schować się przed hałasem

Ciszę, podobnie jak zdrowie, na ogół zaczynamy cenić...

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Po raz kolejny, do siedziby firmy FAKRO, czołowego...» Więcej na subportalu okna