ProfiLine – producent stolarki PVC i aluminium z Szalejowa Górnego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ProfiLine jest producentem stolarki PVC i aluminium z historią sięgającą 1992 roku. Obecnie w nowoczesnej fabryce w Szalejowie Górnym produkuje się okna, drzwi, fasady, stolarkę przeciwpożarową, ogrody zimowe oraz balustrady szklane. Właścicielem fabryki jest Pan Ruben Skrzypiec, którego zaprosiliśmy do rozmowy.


Panie Rubenie, skąd pomysł na prowadzenie fabryki stolarki otworowej?

Pomysł na firmę zawdzięczam długoletniemu doświadczeniu mojej rodziny w branży stolarki okiennej. Wiele lat nauki i pracy przyczyniło się do wzbogacenia moich umiejętności w tej dziedzinie. Pomysł tak naprawdę sam nas znalazł. Wystarczyły jedynie środki finansowe, ponieważ wiedzę już posiadaliśmy.

Jak wyglądały początki?

Początki zwykle nie należą do najprostszych. Ilekroć spotykam się z nowymi przedsiębiorcami – snujemy wywody na temat tego, jak ciężko dostać się na rynek jako „świeży narybek”. Co zrobić, aby wzbudzić zaufanie u potencjalnych Klientów? Od czego zacząć? Tak naprawdę na tym etapie każda decyzja jest na wagę złota. Zatem, śmiało mogę powiedzieć, że i w moim przypadku nie było łatwo. 

Co zatem decyduje o tym, że jednym udaje się podjąć właściwe decyzje, a innym nie?

Uważam, że zarówno cechy charakteru, ale i posiadane zasoby wpłynęły na taki obrót zdarzeń. Z całą pewnością wspomniana wcześniej wiedza była istotnym zasobem, jaki przyczynił się do powstania firmy. Zaangażowanie i upór w działaniach były decydujące. Niekiedy do dziś jestem wysoce zaskoczony naszej determinacji – być może to dzięki niej zawdzięczamy sukces istnienia firmy po dzień dzisiejszy, a co najważniejsze, jej dalszemu rozwojowi.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Ofertę podzieliłbym na dwie główne kategorie, czyli stolarkę okienno-drzwiową PVC i aluminium, zaś pozostała część oferty jest w dużej mierze dodatkiem do zakupionych towarów. Zaliczamy do niej bramy garażowe, rolety, okiennice, parapety. Co je wyróżnia? Przede wszystkim jakość materiału, z którego zostały wykonane. Zawdzięczamy to firmom, które dostarczają nam niezbędnych surowców. W połączeniu z wysokim poziomem technologii produkcyjnej otrzymujemy konstrukcję o zdecydowanie mniejszym poziomie awaryjności, a co za tym idzie – częstotliwość występowania reklamacji jest niewielka. 

A z jakich korzystacie dostawców?

Współpracujemy z kilkunastoma dostawcami, między innymi z: Winkhaus, Aluprof, Aluplast, Hormann, Effect Glass, Assa Abloy, Roto, Metal-Plast, TS Aluminium, Kratex oraz wiele innych.

Do kogo skierowana jest oferta?

Dotychczas oferta koncentrowała się na współpracy z kontrahentami lokalnymi i międzynarodowymi. Jednak, wraz z nadejściem nowego roku, powstały nowe pomysły, nowe technologie i nowe cele na przyszłość, dlatego też postanowiliśmy poświęcić sporą uwagę naszym klientom indywidualnym. W tym celu obecna oferta zostanie nieco przekształcona, aby była bardziej przystępna i uwzględniała nowe propozycje ofertowe, przy całkowitym zachowaniu równowagi między klientem biznesowym a indywidualnym. 

Jak oceniacie miniony rok?

Znakomicie! Jest to jeden z najlepszych okresów w całej działalności naszej firmy. Nie mówię tylko o korzyściach finansowych, ale również o ludziach, którzy dołączyli do naszego zespołu. Zakładamy, że obecny rok będzie równie dobry albo i nawet lepszy od poprzedniego. Nie tracimy motywacji do dalszego działania, wręcz przeciwnie – miniony rok był dla nas dodatkowym źródłem pozytywnej energii i wiary w lepsze jutro. 

Jakie są zatem plany na „lepsze jutro”?

My nazywamy je misją i wizją. W planach naszej misji, czyli celów krótkoterminowych, mamy przede wszystkim pozyskanie nowych klientów indywidualnych, wprowadzenie nowego produktu do naszej oferty oraz rozwój przedsiębiorstwa w zakresie funkcjonowania procesów produkcyjnych. Natomiast wizję postrzegamy w nieco szerszej perspektywie. Jest ona w pewnym stopniu powiązana z planami na bliższą przyszłość, lecz w dalszym ciągu pozostaje indywidualnym miejscem przeznaczenia. Niestety nie mogę zdradzić szczegółów, ale zapewniam, że będzie to gigantyczny krok w przód dla naszej firmy oraz rynku stolarki okienno-drzwiowej.  

#okna_pvc, #okna_alu, #produkcja_stolarki, #profiline

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Wyjeżdżając na wakacje martwimy się nie tylko o...

Racks and Rolls – lekkie konstrukcje stalowe to ich specjalność

Racks and Rolls – lekkie konstrukcje stalowe to ich specjalność

W 2011 roku energiczny właściciel, wieloletni...

DRUTEX na kolejnym turnieju Kuby Błaszczykowskiego

DRUTEX na kolejnym turnieju Kuby Błaszczykowskiego

Letni Kuba Cup 2018 to dwudniowy turniej piłkarski dla...» Więcej na subportalu okna