INTERMO, czyli droga od przedstawiciela handlowego do właściciela salonu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rafał Burdelak, właściciel INTERMO, podczas rozmowy z klientem

fot. INTERMO

Rafał Burdelak, właściciel INTERMO, podczas rozmowy z klientem


Salon INTERMO

fot. INTERMO

Salon INTERMO

Salon INTERMO

fot. INTERMO

Salon INTERMO

Salon INTERMO

fot. INTERMO

Salon INTERMO

Realizacja INTERMO

fot. INTERMO

Realizacja INTERMO

Realizacja INTERMO

fot. INTERMO

Realizacja INTERMO

Salon Drzwi i Okien INTERMO w Lublinie zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i montażem stolarki otworowej. Firmę założył Rafał Burdelak, który przez wiele lat pracował w branży jako przedstawiciel handlowy. 


Skąd pomysł na zajęcie się sprzedażą stolarki otworowej?

Pomysł na własną firmę zrodził się już na początku mojej pracy zawodowej. Przez 10 lat pracowałem jako przedstawiciel handlowy, między innymi dla POL-SKONE, Sokółki i Gerdy. Dzięki pracy dla tych wiodących firm, dogłębnie poznałem proces produkcji, jak i właściwości stosowanych materiałów. Zdobyłem doświadczenie i wiedzę na temat handlu, ale – co najważniejsze – poznałem rynek i potrzeby klientów. Poznałem konkurencję, jej mocne i słabe strony. To był ten moment, w którym postanowiłem rozpocząć działalność pod własną marką, która kojarzona byłaby z ekskluzywnym produktem i profesjonalną obsługą. 

Otwarcie salonu stolarki okazało się łatwiejsze czy trudniejsze niż Pan przypuszczał?

Wspólnym mianownikiem dla każdej nowej firmy pojawiającej się w naszej branży jest czas. Czas na wypracowanie zaufania wśród klientów; czas na zbudowanie silnej i stabilnej pozycji na rynku. Pomimo doświadczenia w handlu i znajomości specyfiki regionu, początki mojej działalności nie należały do łatwych. Borykałem się z wszechobecną biurokracją, z niezbyt pokaźnym kapitałem, który musiał mi wystarczyć na dynamiczny rozwój firmy. Wiedziałem jednak, że idę w dobrym kierunku i nie mogę się cofnąć nawet o krok. Dlatego nie żałuję włożonego wysiłku, gdyż dzięki ciężkiej pracy moja firma dziś wygląda tak, jak to sobie założyłem na początku.

Jakie cechy powinien posiadać ktoś, kto myśli o takiej działalności?

Ważne są przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do celu i bezkompromisowość. Jako firma wyznaczamy sobie cele oraz plany krótko i długoterminowe. Stawiamy na rozwój. Nieustannie kształcimy się z zakresu montażu stolarki otworowej. Badamy rynek i podążamy za nowinkami technologicznymi. Musimy i chcemy być na czasie. Nie godzimy się na obniżanie wysokich standardów w obsłudze klienta. INTERMO, jako firma rodzinna, dba również o miłą atmosferę pracy i dobre relacje z pracownikami, dostawcami i kooperantami. 

Jakie produkty sprzedajecie najczęściej?

Firma INTERMO posiada szeroką gamę produktów z zakresu stolarki otworowej. Swoją działalności opieramy głównie na sprzedaży oraz montażu okien i drzwi. Oferujemy również bramy garażowe, rolety wewnętrzne, zewnętrze oraz parapety. To, co wyróżnia nas pośród pozostałych firm, to bogaty asortyment, niepowtarzany design, wysoka jakość oferowanych produktów i usług. Do każdego nabywcy mamy indywidualne podejście i dobieramy produkt skrojony na miarę jego potrzeb. Jesteśmy wstanie zrealizować nietypowe zamówienia i zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta.

Z jakich korzystacie dostawców?

Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi firmami, które są na polskim rynku od lat i które oferują najwyższej klasy produkty. Do niezaprzeczalnych liderów w swojej branży należy firma DAKO, zaopatrująca nas w wysokiej jakości okna, bramy garażowe i rolety. Ściśle współpracujemy również z firmą CAL, której drzwi zewnętrzne zapewniają najniższy współczynnik przenikania ciepła, a okucie RC3 zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Kolejnym naszym dostawcą, cieszącym się zaufaniem wśród klientów, jest firma POL-SKONE. Ich drzwi wewnętrzne wykonane są z wysokiej klasy surowców z wręcz niespotykaną dbałością o każdy szczegół wykończenia. Dzięki sprawdzonym i niezawodnym dostawcom jesteśmy zaufanym partnerem dla naszych klientów. 

Do kogo skierowana jest oferta?

Swoją ofertę kierujemy do klientów, którzy poszukują wysokiej jakości produktów i usług w przystępnej cenie. Dysponujemy szerokim wachlarzem wzorów i pełną paletą barw produktów. W naszej ofercie znajdują się zarówno tradycyjne modele drzwi i okien, jak i nowoczesne, designerskie egzemplarze. Jak już wspomniałem wcześniej, jesteśmy wstanie zrealizować na specjalne życzenie inwestora zamówienia nietypowe i nieszablonowe.

Jak oceniacie mijający rok?

Rok mija nam pod znakiem wytężonej pracy i inwestycji w rozwój firmy. W Lubinie, przy ulicy Abramowickiej 222, otworzyliśmy nasz pierwszy salon sprzedaży, w którym można zapoznać się z ofertą oraz obejrzeć bogatą ekspozycję drzwi i okien. Aby lepiej i sprawniej obsługiwać klientów, braliśmy udział w szkoleniach i pokazach branżowych. Duży nacisk kładliśmy na marketing, aby dotrzeć do szerszego grona potencjalnych nabywców. Ubiegły rok był bardzo intensywny i wniósł wiele dobrego. Nadchodzący zapowiada się równie obiecująco.

Plany na dalszy rozwój?

Jesteśmy nową firmą na rynku, dynamicznie się rozwijamy i właśnie na rozwój stawimy największy nacisk. Nasze działania koncentrują się na zbudowaniu silnej i stabilnej marki. W dalszym ciągu będziemy się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje. W planach mamy również kilka kluczowych inwestycji związanych z wymianą ekspozycji, rozbudową bazy magazynowej, a w przyszłości otworzenie kolejnego salonu sprzedaży. 

#salon_stolarki, #sprzedaz_stolarki, #intermo

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

EKO-OKNA zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Lato – czas włamań. Jak zniechęcić nieproszonych gości?

Wyjeżdżając na wakacje martwimy się nie tylko o...» Więcej na subportalu okna