Rozwiązania ABM Jędraszek dla energooszczędnego budownictwa

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ściana osłonowa na systemie MB-SR50N HI+

fot. ABM Jędraszek

Ściana osłonowa na systemie MB-SR50N HI+


Solidna konstrukcja profili oraz odpowiednie szkło dają niepowtarzalny efekt

fot. ABM Jędraszek

Solidna konstrukcja profili oraz odpowiednie szkło dają niepowtarzalny efekt

Drzwi panelowe na systemie MB-86

fot. ABM Jędraszek

Drzwi panelowe na systemie MB-86

Drzwi podnoszono-przesuwne na systemie MB-77HS HI

fot. ABM Jędraszek

Drzwi podnoszono-przesuwne na systemie MB-77HS HI

Energooszczędne budownictwa nabiera coraz większego znaczenia, również w Polsce. W nowo powstałych budynkach stosuje się technologie i produkty zapewniające jak najniższe zużycie energii. Kilka przykładów nowoczesnej technologii z zakresu stolarki budowlanej omówimy na podstawie oferty producenta okien i drzwi, firmy ABM Jędraszek.

Istotą budownictwa energooszczędnego jest minimalizowanie strat energii, czyli takie izolowanie budynku, aby zabezpieczyć go maksymalnie przed utratą ciepła. Znaczenie ma każdy etap budowy, począwszy od wyboru odpowiedniej działki, przez projekt, po wykonanie najdrobniejszych prac, jak chociażby montaż parapetów. Warto zainwestować w dom, który pozwoli zmniejszyć zużycie energii na ogrzewanie, oświetlenie i klimatyzację, dzięki czemu będzie on nie tylko bardziej przyjazny dla nas, ale i dla naszej planety. 

Szklane elementy budynków, dzięki zastosowaniu efektownych systemów aluminiowych, wzbudzają zachwyt i uznanie. Solidna konstrukcja profili oraz odpowiednie szkło dają niepowtarzalny efekt. Dla zielonego budownictwa jednorodzinnego ABM Jędraszek oferuje systemy fasadowe o bardzo dobrych parametrach technicznych i izolacyjnych. Prezentowana na zdjęciu obok ściana osłonowa MB-SR50N HI+ ma podwyższone własności izolacji termicznej i akustycznej oraz w znaczący sposób ułatwia montaż na budowie. System ten pozwala budować fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji, a dzięki bogatej ofercie profili możliwa jest realizacja nawet najbardziej zawiłych pomysłów w zakresie konstrukcji aluminiowo-szklanych.

Drzwi wejściowe stanowią jeden z ważniejszych elementów naszego domu. Ochrona domu przed zimnem, deszczem czy włamywaczami to tylko niektóre ich funkcje. Dzięki drzwiom możemy także odgrodzić się od hałasów z ulicy. Jak jednak wybrać te, które spełnią nasze oczekiwania i będą służyły przez lata? W ofercie ABM Jędraszek dostępny jest system drzwi panelowych o współczynniku Uw na poziomie 0,61 W/(m²K). Panele wypełniające montowane w skrzydłach drzwi opartych na systemie MB-86 oferowane są w bogatej palecie barw oraz struktur. Elementy te mogą być frezowane, zdobione aplikacjami lub wykonane ze szkła zespolonego. Drzwi panelowe mogą zostać wykonane w bardzo dużych rozmiarach – aż do 1,40 m szerokości i niemal 2,60 m wysokości. Jeśli zatem marzy nam się imponujące wejście, sprawdzą się one idealnie. Drzwi powinniśmy przede wszystkim dopasować do stylu domu. Jeśli nasze wnętrza urządzone są tradycyjnie, warto zamontować skrzydło z panelami szklanymi lub w okleinie drewnopodobnej. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji natomiast mogą zdecydować się na kolory z palety RAL w odcieniu grafitu.
Duża, przeszklona ściana w salonie lub kuchni to popularny trend w nowoczesnym budownictwie. Naturalne oświetlenie, optyczne powiększenie pomieszczenia, a przede wszystkim wspaniały widok na ogród sprawiają, że rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach czy hotelach. Przeszklona ściana wygląda niezwykle elegancko oraz nowocześnie, nadaje wnętrzu charakteru, sprawia, że pomieszczenie jest jaśniejsze i większe. Tego typu okno mogą być z powodzeniem zastosowane bez względu na wysokość budynku. Na parterze domu jednorodzinnego sprawi, że za oknem każdego dnia będziemy mogli obserwować zmieniający się zgodnie z porami roku ogród. Na wyższych poziomach pozwoli podziwiać panoramę miasta lub okolicy. Ich dodatkową zaletą jest to, że w pozycji otwartej nie zajmują dużo miejsca i nie wymagają wolnej powierzchni podczas otwierania. Doskonałym rozwiązaniem będzie system podnoszono-przesuwny MB-77HS HI

W ofercie ABM Jędraszek dostępne są także aluminiowe systemy okienne np. MB-86 Aero, w których zastosowano nowatorskie rozwiązania materiałowe i techniczne, m.in. aerożel – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Dzięki temu możliwe jest wykonanie okien o parametrach Uf już od 0,57 W/(m²K) oraz Uw już od 0,8 W/(m²K). Przemyślane rozlokowanie okien w bryle budynku pozwala efektywnie wykorzystać promieniowanie słoneczne i przyczynia się do obniżenia kosztów zużycia energii oraz ogranicza stosowanie światła sztucznego.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ABM Jędraszek - Fabryka Okien

95-200 Pabianice
ul. Piłsudskiego 3H
tel.: +48 42 2255211/12
tel.: +48 42 2255215
Fax: +48 42 2255210
e-mail: dok@abm-jedraszek.pl
e-mail: dok@abm-jedraszek.pl
http://www.abm-jedraszek.pl
http://www.facebook.com/AbmJedraszek/KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

Jak informuje RZECZPOSPOLITA, Komisja Europejska po...

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe, dzięki zastosowaniu...

Schować się przed hałasem

Schować się przed hałasem

Ciszę, podobnie jak zdrowie, na ogół zaczynamy cenić...

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Po raz kolejny, do siedziby firmy FAKRO, czołowego...» Więcej na subportalu okna