Nowoczesne szkło ClimaGuard Premium2 w oknach DRUTEX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dzięki ClimaGuard Premium2 okna DRUTEX już w standardzie będą oferowały jeszcze lepsze parametry w zakresie izolacyjności termicznej i przepuszczalności światła.

fot. DRUTEX

Dzięki ClimaGuard Premium2 okna DRUTEX już w standardzie będą oferowały jeszcze lepsze parametry w zakresie izolacyjności termicznej i przepuszczalności światła.


DRUTEX poinformował, że firma wprowadziła do swojej oferty szkło nowej generacji, ClimaGuard Premium2, dzięki czemu okna DRUTEX już w standardzie będą oferowały jeszcze lepsze parametry w zakresie izolacyjności termicznej i przepuszczalności światła. Nowoczesne szkło koncernu Guardian będzie doskonałym uzupełnieniem oferty DRUTEX w zakresie stolarki przeznaczonej dla budynków energooszczędnych i pasywnych.

  • Zastosowanie szkła ClimaGuard Premium2 w oknach DRUTEX

DRUTEX jest jednym z pierwszych producentów w Polsce, którzy do swojej stolarki będą wykorzystywać szkło ClimaGuard Premium2. Będzie ono stosowane zarówno w podwójnych, jak i potrójnych zestawach szybowych w produktach z PVC, aluminium i drewna.

Celem wprowadzenia nowego szkła do oferty DRUTEX jest przede wszystkim dostarczenie Klientom produktów z najwyższej półki, o najlepszych możliwych parametrach. Nasza firma od lat tworzy standardy na rynku stolarki, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby Klientów w kraju i za granicą. Szkło ClimaGuard Premium2 jest tego świetnym przykładem – mówi Bogdan Gierszewski, Dyrektor ds. Produkcji DRUTEX S.A.

  • Lepsza przepuszczalność, czyli więcej naturalnego światła w pomieszczeniu

Biorąc pod uwagę, że ilość światła dziennego determinuje nasze samopoczucie i nastrój, wpływa bowiem na nasz organizm, humor, ale również decyduje o specyficznym klimacie wnętrza, a nawet jest świetnym sposobem na oszczędzanie energii elektrycznej, okna wyposażone w nowoczesne pakiety szybowe stanowią gwarancję realnych korzyści dla każdego.

Szkło ClimaGuard Premium2 to gwarancja  jeszcze większej ilości naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu, a tym samym jaśniejszych i bardziej komfortowych wnętrz wymagających mniej sztucznego światła. Warto zaznaczyć, że w przypadku podwójnego szklenia wskaźnik przepuszczalności światła dla nowego szkła wynosi 82% zaś w przypadku potrójnego zestawu parametr osiąga wartość 74%. To poprawa w stosunku do poprzedniej generacji szkła ClimaGuard aż o 5% w przypadku szklenia 4|-18-4-18-|4.

Co więcej, okna wyposażone w nową generację szkła wyróżniają się również lepszym wskaźnikiem oddawania barw sięgającym 97% dla potrójnego oraz 98% dla podwójnego szklenia. To wartość niemalże idealna dla  uzyskania jasnych, doświetlonych pomieszczeń.

  • Polepszone wskaźniki izolacji termicznej, czyli więcej ciepła

W sytuacji, gdy coraz ważniejsze stają się dla współczesnego Klienta kwestie związane z oszczędzaniem energii, nowoczesne szkło ClimaGuard Premium2 zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu. Optymalny poziom izolacji termicznej dla nowego  szkła wynosi  0,5 W/(m²K) w przypadku potrójnego szklenia (4|18-4-18-|4) i 1,1 W/(m²K) dla zestawów dwuszybowych (4-16-|4) wypełnionych argonem, co pozwala znacznie zwiększyć izolacyjność całego budynku i tym samym zapewnia wysoki poziom energooszczędności. Jednocześnie dużo korzystniejszy jest bilans energetyczny uzyskiwany dzięki lepszemu współczynnikowi przepuszczalności całkowitej energii promieniowania słonecznego g o prawie 7% dla potrójnego szklenia. Dzięki temu szkło może być z powodzeniem wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.Reklama


  • Nowy profil, innowacyjne uszczelnienie i nowoczesne szkło, czyli kombinacja idealna

Nowe szkło o zwiększonej neutralności stanowi idealne uzupełnienie oferty DRUTEX, szczególnie w przypadku stolarki z PVC. System IGLO ENERGY, którego główne zalety tkwią w ponadprzeciętnej energooszczędności w połączeniu ze szkłem oferującym świetne parametry w zakresie izolacyjności termicznej, stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby Klientów w zakresie ciepłych okien zapewniających jednocześnie dużą ilość światła w pomieszczeniu. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Eko-Okna – rozwój stolarki drewnianej

Eko-Okna – rozwój stolarki drewnianej

W ofercie Eko-Okien, oprócz stolarki PVC i aluminiowej,...

HENSFORT realizuje projekt badawczo-rozwojowy o wartości 14 mln zł

HENSFORT realizuje projekt badawczo-rozwojowy o wartości 14 mln zł

HENSFORT realizuje projekt wdrożenia autorskiej...

Dzień dekarza, piknik i akcja #DumnyDekarz

Dzień dekarza, piknik i akcja #DumnyDekarz

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, które obchodzi w tym...

Okna na straży bezpieczeństwa

Okna na straży bezpieczeństwa

Z siedziby Eko-Okien docierają do nas informacje o...» Więcej na subportalu okna