Dobra sprzedaż dzięki eksportowi do Wielkiej Brytanii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Eksport polskich okien i drzwi nie jest obecnie niczym wyjątkowym, ale jest też wielu producentów, którzy skupiają się wyłącznie na krajowym rynku. O sprzedaży w kraju i za granią opowiada Marcin Frenkel z Maxbud. 

Pomimo wyjątkowo długiej zimy w tym roku, tzw. sezon zaczął się w naszej firmie wyjątkowo wcześnie, bo już pod koniec lutego. Stało się tak przede wszystkim za sprawą zamówień na okna drewniane z Wielkiej Brytanii (okna gilotynowe – typu sash oraz okna otwierane na zewnątrz – typu casement). Liczne polskie firmy remontowe, działające na brytyjskim rynku, w znaczną część materiałów budowlanych (w tym okna), zaopatrują się w naszym kraju. Dzięki dokonanym w ostatnich latach inwestycjom w park maszynowy – współfinansowanym ze środków unijnych – mogliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszych budowlańców na Wyspach (produkcja okien w systemach brytyjskich wymaga innych narzędzi niż te używane do wykonywania stolarki na rynek polski, niemiecki czy francuski).

Poza wspomnianym czynnikiem zewnętrznym, również sytuacja w Polsce miała wpływ na wzrost naszej sprzedaży na kierunku brytyjskim. Zacięta konkurencja w branży stolarki otworowej zmusiła w ostatnich miesiącach kilku producentów do zaniechania dotychczasowej działalności – stąd też pojawiła się dla nas szansa przejęcia nowych odbiorców.

W pierwszym półroczu bieżącego roku wykonywaliśmy też okna dla naszych stałych odbiorców w Belgii i Holandii. Były to wyroby zbliżone konstrukcyjnie do dominujących w Polsce okien jednoramowych, lecz o nietypowych kształtach i gabarytach – z przeznaczeniem do budynków zabytkowych.

And last but not least. Trzecią grupę naszych odbiorców stanowili klienci krajowi – decydujący się na zamówienie okien zimą, aby skorzystać z niższych cen poza sezonem oraz możliwości bezpłatnego zmagazynowania wyrobów w naszej firmie do czasu montażu, który ma miejsce dopiero teraz – w miesiącach letnich.

Podsumowując: na przekór długiej zimie i niepewności, co do rozwoju sytuacji gospodarczej, minione półrocze możemy zaliczyć do udanych. Teraz skupiamy się na utrzymaniu lub poprawienia wyniku w drugim półroczu, w którym pogoda jest zazwyczaj bardziej sprzyjająca. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!OKNOPLAST po raz kolejny pobiegnie w Kraków Business Run

OKNOPLAST po raz kolejny pobiegnie w Kraków Business Run

Już 2 września ruszy siódma edycja biegu...

Modne okna do nowoczesnych wnętrz

Modne okna do nowoczesnych wnętrz

We współczesnych domach przeszklenia stanowią jeden z...

KNS Śląska Fabryka Okien wprowadza szklenie statyczne na sucho

KNS Śląska Fabryka Okien wprowadza szklenie statyczne na sucho

Śląska Fabryka Okien KNS wprowadziła nowość do...

Real Wood i Alu Over Titan, czyli nowe okleiny od Grupy OKNOPLAST

Real Wood i Alu Over Titan, czyli nowe okleiny od Grupy OKNOPLAST

OKNOPLAST wprowadza na rynek dwie nowe okleiny okienne,...

EKO-OKNA wdrażają technologię wklejania szyb oraz wprowadzają nowy produkt

EKO-OKNA wdrażają technologię wklejania szyb oraz wprowadzają nowy produkt

Nowością w ofercie firmy jest technologia wklejania...» Więcej na subportalu okna