Kolory okien plastikowych – kolory rdzenia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Kolorystyka okien plastikowych to nie tylko kolory zastosowanych oklein, ale także kolory rdzenia okien. Rdzeń może mieć kolor biały, szary, jasnobrązowy i ciemnobrązowy. Kolory rdzenia sprawiają, że okno jest estetyczne, elegancko wykończone, jednolite kolorystycznie oraz spełnia oczekiwania wymagających klientów. W zależności od koloru wybranej okleiny okna mogą być (wewnątrz konstrukcji) w pełni szare, w pełni białe, bądź w pełni brązowe.» Szary kolor rdzenia


Firma Domel posiada w ofercie okna w pełni szare, z rdzeniem profila w kolorze ciemnoszarym. Szare odcienie profili okiennych są coraz popularniejsze w światowej architekturze. Tworzą wysmakowane, eleganckie wnętrza. Na zewnątrz świetnie komponują się z elewacją budynku, natomiast wewnątrz doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji. Okna po otwarciu są jednolite kolorystycznie. Wnętrze okna jest spójne z zastosowaną okleiną. 

W stylu industrialnym wystroju wnętrz, zdominowanym przez odcienie szarości, nie może zabraknąć w pełni szarych okien. Szara stolarka będzie idealnie pasowała do surowej cegły, lub jej imitacji.


» Biały kolor rdzenia


Najbardziej popularnym kolorem rdzenia jest kolor biały. Występuje w białych oknach, we wszystkich okleinach jednostronnych oraz niektórych obustronnych. Biały kolor rdzenia uwydatnia piękno koloru okleiny. Dla miłośników jasnych kolorów z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale.

Zastosowanie okien w jasnych okleinach z białym rdzeniem idealnie sprawdzi się w stylu śródziemnomorskim, w którym dominują duże przeszklenia oraz okna w jasnych okleinach np. dąb bielony, kremowy, jak również glamour, w którym panuje ekstrawagancja oraz wszechobecny blask. Okna glamour to okna w okleinach szczotkowany srebrny i szczotkowany mosiądz.


» Brązowy kolor rdzenia


Okna w pełni brązowe o brązowym kolorze rdzenia występują przede wszystkim przy zastosowaniu obustronnych oklein w odcieniach brązu. W zależności od koloru profila, kolor rdzenia może przybierać odcień jasnobrązowy lub ciemnobrązowy. Brązowy kolor rdzenia nadaje niepowtarzalnego designu całej konstrukcji oraz pozwala zachować spójność wizualną również po otwarciu okna. Dodatkowo łatwiej zadbać o estetykę, ponieważ zabrudzenia są mniej widoczne.


Brązowe odcienie zarówno oklein, jak i rdzenia znajdują doskonałe zastosowanie w stylach aranżacji wnętrz takich jak: kolonialny, w którym prym wiodą „kolory ziemi”, czyli przede wszystkim odcienie brązu np. orzech, mahoń, dąb rustykalny, dąb bagienny oraz skandynawski, w którym doskonale sprawdzą się jasne odcienie brązu np. złoty dąb, oregon, wiśnia.

Kolor antracyt rządzi niepodzielnie wśród kolorowych okien plastikowych. Okna w odcieniach szarości idealnie komponują się z innymi barwami. Daje to duże możliwości przy projektowaniu wnętrz. Każdy z nas chciałby piękne zaaranżować wnętrza swojego domu, dlatego warto inwestować w najmodniejsze zgodne z aktualnymi trendami. 


Szczegółowe informacje o tym, jakie kolory rdzenia występują, w jakich liniach produktowych okien, firmy Domel przedstawiamy na naszej stronie domel.pl oraz przy zastosowaniu jakich oklein, już w najnowszym artykule na firmowym blogu.

#domel, #pcv, #okna

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

DOMEL Sp. z o.o.

18-400 Łomża
Ul. Akademicka 4
tel.: 086 215 66 88
Fax: 086 215 66 88
e-mail: domel@domel.pl
http://domel.pl/
https://www.facebook.com/okna.domel/