Pokonaj SMOGA z FAKRO w sądeckich przedszkolach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Niepubliczne Przedszkole DANAPIS

fot. FAKRO

Niepubliczne Przedszkole DANAPIS


Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 20

fot. FAKRO

Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 20

Miejskie Przedszkole nr 7

fot. FAKRO

Miejskie Przedszkole nr 7

Niepubliczne Przedszkole MISIEK

fot. FAKRO

Niepubliczne Przedszkole MISIEK

Zakończyła się trwająca dwa miesiące kampania społeczno-edukacyjna „Pokonaj SMOGA z FAKRO”. Przedstawiciel FAKRO odwiedzili w tym czasie 11 przedszkoli z Nowego Sącza. Łącznie w warsztatach wzięło udział ponad 300 dzieci. 


W ramach bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez naszych pracowników, maluchy dowiedziały się co to jest smog, jakie zagrożenia niesie i jak się przed nim uchronić – wyjaśnia Anna Korczyk, specjalista ds. PR FAKRO, koordynator akcji. Świadomość szkodliwego działania smogu jest bardzo ważna, zarówno dla rodziców jak i dla dzieci, które są szczególnie narażone na jego negatywny wpływ. 


Skąd pomysł na taką kampanię? Mająca swoją siedzibę w Nowym Sączu firma FAKRO, uznany producent okien dachowych i schodów strychowych, wprowadziła na rynek nowe produkty, markizy i ramki filtrujące do okien pionowych. 

W pomieszczeniach zamkniętych spędzamy aż 90% czasu. Niestety smog i inne zanieczyszczenia docierają także do wnętrza. Markizy i ramki filtrujące cleanAir wyposażone są w specjalną membranę wykonaną z ułożonego warstwowo, tworzącego gęstą sieć nanowłókna. Dzięki takiej budowie skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia jakimi między innymi jest smog, ograniczając jego stężenie we wnętrzu mieszkania  – wyjaśnia Wojciech Chronowski, menadżer produktu FAKRO.


To właśnie ramki filtrujące cleanAir zostały przekazane zwycięskim przedszkolakom i przedszkolom w ramach konkursu „Jak uchronić się przed smogiem z FAKRO?”.  Zadaniem konkursowym było przygotowanie dowolną techniką plastyczną pracy, która będzie stanowiła odpowiedź na pytanie „Jak uchronić się przed smogiem z FAKRO?”. W konkursie wzięło udział 8 placówek. Łącznie napłynęło do firmy FAKRO 61 prac konkursowych. Laureatami konkursu zostali: Nicola Greczek (Niepubliczne Przedszkole Danapis), Marcelina Sochaj (Niepubliczne Przedszkole Danapis), Gabriela Plata (Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 20) oraz Lena Michalak (Miejskie Przedszkole nr 7). Nagrodę specjalną  otrzymały dzieci z Niepublicznego Przedszkola MISIEK. 

Zwycięzcy, czyli autorzy trzech najlepszych prac z trzech różnych przedszkoli otrzymali nagrody rzeczowe oraz ramkę filtrującą cleanAir. Dodatkowo w trzech placówkach zwycięskich przedszkolaków zostały zamontowane trzy komplety ramek filtrujących. Nagrodę specjalną w postaci ramki filtrującej otrzymało także Niepubliczne Przedszkole MISIEK – wyjaśnia Anna Korczyk. 


Ramka filtrująca FAKRO to szansa na zdrowy oddech w sezonie zimowym, gdy powietrze w Nowym Sączu jest bardzo zanieczyszczone – dodaje Wojciech Chronowski.  


Jestem pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania przedszkolaków, które widać w pracach konkursowych. Podziękowania należą się także nauczycielkom przedszkolnym, które potrafią zainspirować dzieci do przygotowania tak kreatywnych i pięknych prac – podkreślała podczas wręczania nagród Bożena Damasiewicz, mecenas kampanii „Pokonaj SMOGA z FAKRO”. 


Więcej informacji na temat kampanii oraz prace konkursowe można zobaczyć na  dedykowanej kampanii stronie www.pokonajsmoga.fakro.pl.

#markizy_filtrujace, #ramki_filtrujace, #CleanAir, #smog, #fakro

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

FAKRO Sp. z o.o.

33-300 Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 4440444
tel.: infolinia 0800 100 052
Fax: 018 4440333
e-mail: fakro@fakro.pl
http://www.fakro.pl
https://www.facebook.com/FakroGroup/Hello OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST otwiera nowy biurowiec oraz showroom pod Krakowem

Hello OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST otwiera nowy biurowiec oraz showroom pod Krakowem

Grupa OKNOPLAST 19 czerwca 2018 roku zorganizowała...

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

Jak informuje RZECZPOSPOLITA, Komisja Europejska po...

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe, dzięki zastosowaniu...

Schować się przed hałasem

Schować się przed hałasem

Ciszę, podobnie jak zdrowie, na ogół zaczynamy cenić...

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Po raz kolejny, do siedziby firmy FAKRO, czołowego...» Więcej na subportalu okna