Szybszy i pewniejszy montaż okien dachowych VELUX z nowymi kołnierzami

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zastosowanie kołnierzy z nową gąbką zapewnia płynniejszy i pewniejszy montaż.

fot. VELUX

Zastosowanie kołnierzy z nową gąbką zapewnia płynniejszy i pewniejszy montaż.


Zaizolowanie okna przed wilgocią z zewnątrz za pomocą izolacji VELUX BFX.

fot. VELUX

Zaizolowanie okna przed wilgocią z zewnątrz za pomocą izolacji VELUX BFX.

Montaż kołnierza uszczelniającego.

fot. VELUX

Montaż kołnierza uszczelniającego.

Montaz bocznych elementow kolnierza.

fot. VELUX

Montaz bocznych elementow kolnierza.

Od sierpnia br. popularne kołnierze VELUX do pokryć profilowanych EDW i EDZ zyskają nowy element: innowacyjną, elastyczną gąbkę uszczelniającą. Kolejne typy będą wyposażane w tę nowość sukcesywnie. Dla dekarza oznacza to szybszy i łatwiejszy montaż okna, a dla inwestora większą szczelność i trwałość instalacji.

Podstawową zasadą dobrego montażu jest właściwe osadzenie okna w konstrukcji dachu, poprawne zaizolowanie połączenia, a także zgodny z instrukcją, prawidłowy montaż pokrycia dachowego. Do wykonania tych czynności niezbędny jest m.in. wysokiej jakości kołnierz uszczelniający, odpowiednio dobrany do pokrycia dachowego.

Nasze produkty zawsze dostosowujemy do potrzeb  i oczekiwań dekarzy, którzy – dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom – zapewniają poprawny montaż naszych okien dachowych. Ta innowacja wychodzi również naprzeciw wyzwaniu niedoboru pracowników, z jakim boryka się wiele firm. Nowe kołnierze VELUX pozwalają na szybszy montaż, a w razie potrzeby łatwiejsze przygotowanie nowego pracownika do poprawnej instalacji okien dachowych VELUX – podkreśla Jakub Bogacz, dyrektor marketingu VELUX Polska.

» Szybki i pewny montaż

W konstrukcji gąbki, oprócz nowego, elastycznego materiału odpornego na starzenie pod wpływem promieniowania UV, zastosowano system ukośnych nacięć pod kątem co 0,5 cm, który przyspiesza i usprawnia montaż. – Do tej pory kołnierze uszczelniające były wyposażone w gąbkę o jednolitej strukturze i kształcie. Dla dekarza oznaczało to dodatkową pracę – aby zapewnić szczelność przylegania gąbki do pokrycia dachowego, musiał precyzyjnie ją docinać i dopasowywać do kształtu każdej dachówki. Po tej innowacyjnej zmianie, w większości przypadków dekarz nie musi regulować gąbki. Nowy produkt „współpracuje” z kształtem pokrycia dachowego, idealnie dopasowując się do jego kształtu – wyjaśnia Sławomir Łyskawka, dyrektor techniczny VELUX Polska.

Docinanie gąbki na wysokość będzie konieczne tylko w sytuacji, gdy okno montowane jest w płaskiej dachowce lub gdy gąbka znajduje się pod najniższą częścią dachówki profilowanej.

» Szczelność i wytrzymałość

Zastosowanie nowej, elastycznej gąbki uszczelniającej oznacza także korzyści dla użytkowników okien dachowych. System ukośnych nacięć gwarantuje szczelne połączenie okna z dachem, zapobiegając wnikaniu wilgoci w jego konstrukcję. Dzięki takiemu rozwiązaniu, klienci mają pewność, że warstwy izolacji i konstrukcja okna są zabezpieczone przed nadmierną infiltracją powietrza, a woda deszczowa i śnieg nie dostaną się poza obrys okna. Co więcej, elastyczna gąbka uszczelniająca została wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na promieniowanie UV, co zwiększa jej trwałość.

Od sierpnia br. elastyczna gąbka uszczelniająca VELUX będzie zastosowana w kołnierzach do profilowanych materiałów pokryciowych – EDW i EDZ oraz w kołnierzach do wymiany okien EW i EW6000, a od października br. także w kołnierzach EDJ do montażu obniżonego. Produkt będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2017 roku. Jak informuje VELUX, wprowadzenie nowego rozwiązania nie wpłynie na ceny kołnierzy.


Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

VELUX Polska Sp. z o.o.

02-255 Warszawa
ul. Krakowiaków 34
tel.: +48 22 33 77 000
Fax: +48 22 33 77 075
e-mail: kontakt@velux.pl
http://www.velux.pl
https://www.facebook.com/VELUXPolska/Hello OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST otwiera nowy biurowiec oraz showroom pod Krakowem

Hello OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST otwiera nowy biurowiec oraz showroom pod Krakowem

Grupa OKNOPLAST 19 czerwca 2018 roku zorganizowała...

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

Jak informuje RZECZPOSPOLITA, Komisja Europejska po...

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe, dzięki zastosowaniu...

Schować się przed hałasem

Schować się przed hałasem

Ciszę, podobnie jak zdrowie, na ogół zaczynamy cenić...

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Po raz kolejny, do siedziby firmy FAKRO, czołowego...» Więcej na subportalu okna