Więcej mocy – zakończenie rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Spotkanie z okazji zakończenia rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.

fot. VELUX

Spotkanie z okazji zakończenia rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.


Wykrawanie kątowników na prasie.

fot. VELUX

Wykrawanie kątowników na prasie.

Montaż zawiasu obrotowego.

fot. VELUX

Montaż zawiasu obrotowego.

Wymiana roli z blachy stalowej.

fot. VELUX

Wymiana roli z blachy stalowej.

Spotkanie z okazji zakończenia rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.

fot. VELUX

Spotkanie z okazji zakończenia rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.

Produkcja okuć w Gnieźnie rozpoczęła się 19 lat temu na ul. Słonecznej, a w 2004 roku została przeniesiona na ul. Kolejową. W ciągu ostatnich 5 lat Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w sumie ponad 583 mln zł w modernizację i rozwój produkcji w polskich zakładach, w tym w rozbudowę fabryki okuć, gdzie istotnie zwiększył się asortyment i skala produkcji. 

Obecnie Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym producentem i eksportem okien w Polsce. Zakłady w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach k. Tczewa wypracowują przychody na poziomie ponad 1,6 mld zł rocznie i zatrudniają blisko 4000 osób. 

5 czerwca w fabryce okuć w Gnieźnie odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu rozbudowy zakładu. Rozbudowa polegała na budowie nowej hali do przechowywania i konserwacji narzędzi, połączeniu dwóch hal produkcyjnych, rozbudowie magazynu oraz dobudowie nowej części administracyjnej. Dzięki tej inwestycji znacząco wzrosła powierzchnia produkcyjna zakładu, która zwiększyła się o 20 proc. i wynosi obecnie 20 tys. mkw. Inwestycja wpłynęła także istotnie na zwiększenie asortymentu zarówno metalowych komponentów do okien, jak i plastikowych elementów. Obecnie w fabryce okuć produkuje się m.in. zawiasy obrotowe, zamki, systemy sprężyn utrzymujące skrzydło, kątowniki montażowe, elementy rolet przeciwsłonecznych, zaczepy, zabezpieczenia transportowe, kliny i wiele innych.

Rozbudowa fabryki wpłynęła również na wzrost mocy produkcyjnej, czego wyrazem jest niemal dziewięciokrotne zwiększenie godzin produkcyjnych (z 25 000 h przed rozbudową na 215 000 h po rozbudowie) w części, gdzie produkowane są elementy plastikowe. Inwestycja wpłynęła również na większe zużycie stali o 78 proc. tygodniowo (ze 140 do 250 ton), co natomiast przekłada się na wzrost ilości wyprodukowanych metalowych elementów o 65 proc. (z 1 700 mln sztuk do 2 800 mln sztuk tygodniowo).

Zakończona inwestycja to bardzo ważny kamień milowy w rozwoju naszego zakładu. W kolejnych latach planujemy skupiać się na optymalizacji produkcji i poprawie jej efektywności. Warto wiedzieć, że jesteśmy największą fabryką komponentów w Grupie VELUX. Niemal każde okno dachowe ma w sobie jakiś element, który powstał w Gnieźnie. Zależy nam na tym, aby były one najwyższej jakości. Jest to cel i jednocześnie wyzwanie, które realizujemy z naszymi pracownikami każdego dnia – mówi Robert Purol, dyrektor fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.

Po rozbudowie zakładu liczba zatrudnionych zwiększyła się o 80 osób i obecnie w fabryce okuć VELUX pracuje blisko 300 osób. W związku z inwestycją powstał również nowy dział Research and Development, gdzie zatrudnieni są inżynierowie, którzy wymyślają nowe rozwiązania i testują prototypy przed wdrożeniem ich do masowej produkcji.

Warto również dodać, że w zakładzie prężnie działa Fundacja pracownicza, która wspiera pracowników w trudnych sytuacjach życiowych, np. w finansowaniu specjalistycznego leczenia pracownika lub członków najbliżej rodziny, a także pomaga w dofinansowaniu edukacji dzieci i młodzieży. Fundacja pracownicza przekazuje również środki na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. W latach 1991-2016 Fundacja przeznaczyła ponad 1,85 mln zł na wsparcie działalności typu non-profit na terenach zlokalizowanych w pobliżu zakładów produkcyjnych VELUX. Około jedna trzecia tych środków została przekazana na realizacje projektów w Gnieźnie, takich jak: zakup wyposażenia w postaci mebli, sprzętu komputerowego, sportowego, medycznego dla lokalnych szkół, przedszkoli czy też ośrodków sportowych oraz placówek medycznych.

Chcemy angażować się w rozwój miasta, gdyż mieszkańcy Gniezna i ich codzienne sprawy są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy częścią tej społeczności i pragniemy wspierać wartościowe projekty, które przyczyniają się do jej rozwoju. Zależy nam również na stwarzaniu możliwości do rozwoju zawodowego gnieźnieńskiej młodzieży i zdobycia doświadczeń zawodowych w zakładzie produkcyjnym – mówi Robert Purol.

Fabryka okuć współpracuje ściśle z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie w zakresie organizowania wycieczek, szkoleń i praktyk uczniowskich, podczas których uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności i nabywać kompetencji potrzebnych do zdobycia pracy w przyszłości. Tydzień temu gnieźnieńskie fabryki otworzyły swoje podwoje dla mieszkańców, w sobotę można było wybrać się na wycieczkę do fabryki, aby zwiedzić produkcję.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

VELUX Polska Sp. z o.o.

02-255 Warszawa
ul. Krakowiaków 34
tel.: +48 22 33 77 000
Fax: +48 22 33 77 075
e-mail: kontakt@velux.pl
http://www.velux.pl
https://www.facebook.com/VELUXPolska/KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

Jak informuje RZECZPOSPOLITA, Komisja Europejska po...

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe, dzięki zastosowaniu...

Schować się przed hałasem

Schować się przed hałasem

Ciszę, podobnie jak zdrowie, na ogół zaczynamy cenić...

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Po raz kolejny, do siedziby firmy FAKRO, czołowego...» Więcej na subportalu okna